نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: Exponential Smoothing

آخرین بازدید
    2023/10/12
    سپاس
    95
    سپاس شده
    37 در 23 پست
    تعیین سطح نشده است

Exponential Smoothing

سلام به همه دوستان
    دوستان من به یک مبحثی در اکسل رسیده ام که فارسی ان را متوجه نشده ام و نمیدانم این بحث در ریاضی و امار به فارسی چی میشود
    مبحثی تحت عنوان Exponential Smoothing اول فکر کردم شاید معنی میانگین متحرک باشه ولی دیدم اشتباه بود و اصلا متوجه نمیشوم چی هست به فارسی هم معنی ان و هم مبحث ان در ریاضیات کجا هست مثلا تحت عنوان سری هاست تحت عنوان تصاعد حسابی یا تصاعد هندسی و خلاصه اصلا نفهمیدم
    لطف میکنید بگوید دوستان کسی چیزی در این مورد شنیده اید یا مطلب و منابع فارسی در این مورد هست من لینک مطلب را قرار میدهم

Exponential Smoothing in Excel - Easy Excel Tutorial

در واقع میخواهم ببینم مبحث ان در فارسی و در ریاضیات تحت چه عنوانی هست
    توی گوگل که ترجمه کنیم معنی ان میشه نرم نمایی ولی این مفهوم نداره

ممنون از کمک دوستان
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2. سپاس ها (1)

3.  

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

لینک که دادین کار نکرد

بزار یه توضیح بذم برات البته تا اونجا که من میدونم
    فرض کن یه سری داده تو اکسل بصورت X و Y داریم و میخوایم بهترین خط گذرنده از این ها رو رسم کنیم . در حالت عادی نمودار نویز های زیادی ممکنه داشته باشه . مثلا خطا زیادی داشته باشیم و نمودار ما اون روند اصلی که تو ذهنمون ازش انتظار داریمو توی نقاطی نداشته باشه خب چیکار کنیم در این حالت میگیک بیاین نمودار رو Smooth اش کنیم یعنی کاری کنیم که نویز ها گرفته بشه و یه لطافت خاصی بگیره که برای این کار خود اکسل پیش فرض یه سری تریم لاین هایی داره مثل همین که شما گفتی و لوگاریتمی و خطی و .....
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  amin.JPG
مشاهده: 14
حجم:  35.1 کیلو بایت
    مثلا تو همین شکل بالای 2000 تا داده داشته که با همین اسموس کردن نویز ها گرفته شده و یه نمودار جدید بدست اومده که بعدش ما ازش خیلی استفاده کردیم
    در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

5. سپاس ها (2)

آخرین بازدید
    2023/10/12
    سپاس
    95
    سپاس شده
    37 در 23 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط امين اسماعيلي نمایش پست ها
    لینک که دادین کار نکرد

بزار یه توضیح بذم برات البته تا اونجا که من میدونم
    فرض کن یه سری داده تو اکسل بصورت X و Y داریم و میخوایم بهترین خط گذرنده از این ها رو رسم کنیم . در حالت عادی نمودار نویز های زیادی ممکنه داشته باشه . مثلا خطا زیادی داشته باشیم و نمودار ما اون روند اصلی که تو ذهنمون ازش انتظار داریمو توی نقاطی نداشته باشه خب چیکار کنیم در این حالت میگیک بیاین نمودار رو Smooth اش کنیم یعنی کاری کنیم که نویز ها گرفته بشه و یه لطافت خاصی بگیره که برای این کار خود اکسل پیش فرض یه سری تریم لاین هایی داره مثل همین که شما گفتی و لوگاریتمی و خطی و .....
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  amin.JPG
مشاهده: 14
حجم:  35.1 کیلو بایت
    مثلا تو همین شکل بالای 2000 تا داده داشته که با همین اسموس کردن نویز ها گرفته شده و یه نمودار جدید بدست اومده که بعدش ما ازش خیلی استفاده کردیم
    سلام جناب اسماعیلی
    ممنون از جواب
    لینک که من فقط خواستم موضوع روشن بشه برای مثال
    (-http://www.excel-easy.com/examples/exponential-smoothing.html-) خط فاصل اول و اخر را در ادرس لینک بردارید

خوب برای این که نویزها گرفته بشوند باید یک سری قاعده و فرمول و بحثی در این مورد به فارسی وجود داشته باشد روی یک نمودار میتوان هزاران فرمول برای نویز گرفتن آن پیاده سازی کرد یعنی اصولی در این مورد وجود نداره؟؟

ممنون
    ویرایش توسط ed2008 : 2014/06/08 در ساعت 09:41

7. سپاس ها (1)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)