نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: چند سوال در مورد اكسس

آخرین بازدید
    2016/04/09
    سپاس
    37
    سپاس شده
    4 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

چند سوال در مورد اكسس

سلام به همه دوستان.اول بگم كه تازه كار با اكسس رو شروع كردم واصلا وارد نيستم.چند تا سوال دارم كه فعلا مهمترينش اينه كه،من چندتا جدول دارم كه بين همه اونا ارتباط برقراره ،الان اومدم براي هر جدول 1 فرم ساختم،بعد اومدم 1 فرم كلي ساختم و از طريق سابفرم اومدم فرم هاي ديگه رو تو دل هم قرار دادم.مشكلم هم اينه كه هر كدوم از فرم هايي كه تو دل هم اومدن 1 فيلد و 1 ركورد دارن كه براي ارتباط ساختم و تو فرم ها تكراري هستن و شكل بدي دارن.ميخواستم بدونم چجوري ميشه اونها رو مخفي كرد.اگه بخوام پاك كنم ارتباطام از بين ميره.ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

حذف کردن فیلدهای مشترک بر روی فرم ها منجر به حذف ارتباط جداول نمیشه ، اگر از طریق یک فرم میخواید اطلاعات وارد چند جدول بشه وجود پرایمری کی مشترک کفایت میکنه و لزومی نداره این فیلد مشترک در فرم ها هم باشه، از فرم ویزارد استفاده کنید و تنها فیلد هایی از هر جدول که مورد نیاز هست به فرم اضافه کنید

آخرین بازدید
    2024/02/18
    سپاس
    2,816
    سپاس شده
    1,050 در 348 پست
    سطح اکسل
    51.00 %

علی فاطمی به Yahoo ارسال پیام
    با سلام
    اول اینکه اگر بتونین فایلتون رو آپلود کنین و توضیح بدین ، پاسخ دادن ساده تر میشه
    دوم اینکه با ریلیشن شیپ بین جداول و قراردادن یه فیلد مشترک ، میشه از نمایش اطلاعات تکراری جلوگیری کرد.
    موفق باشید.
    در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

آخرین بازدید
    2016/04/09
    سپاس
    37
    سپاس شده
    4 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام فايل رو پيوست كردم.اون فيلد هايي كه قرمز رنگ كردم نميخوام(فرم 6 فرم نهايي من هستش كه بايد تغييرات روش صورت بگيره)،يه نگاهي بندازين.سوال دوم هم بپرسم اونم اينكه من ميخوام از چندتا فرم كه ارتباط دارن بيارم تو 1 فرم كلي.اينكار بايد حتما توسط ساب فرم انجام بشه؟يعني نميشه خود فيلذ ها رو از جدول هاي مختلف بياري يكجا؟با ساب فرم خيلي قشنگ نميشه
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

آخرین بازدید
    2024/02/18
    سپاس
    2,816
    سپاس شده
    1,050 در 348 پست
    سطح اکسل
    51.00 %

با سلام
    مهمترین مشکل شما اینه که جداول تون یک ارتباط منطقی با هم ندارند یعنی اگر واقعا لازم هست که جداول متعددی داشته باشین باید با یک فیلد با یکدیگر در ارتباط باشن.
    برای تهیه یک فرم باید یک جدول مرجع داشته باشین و جداول دیگری که با اون جدول در ارتباط هستند رو با lookup wizard بهم مرتبط کنین.
    توی فایل پیوست من یک جدول اصلی بنام Maintable ایجاد کردم که با جداول دیگه شما در ارتباط هستند و هیچ نیازی به سای فرم هم ندارن طراحی فرم رو به عهده خودتون میزارم.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

آخرین بازدید
    2016/04/09
    سپاس
    37
    سپاس شده
    4 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط علی فاطمی نمایش پست ها
    با سلام
    مهمترین مشکل شما اینه که جداول تون یک ارتباط منطقی با هم ندارند یعنی اگر واقعا لازم هست که جداول متعددی داشته باشین باید با یک فیلد با یکدیگر در ارتباط باشن.
    برای تهیه یک فرم باید یک جدول مرجع داشته باشین و جداول دیگری که با اون جدول در ارتباط هستند رو با lookup wizard بهم مرتبط کنین.
    توی فایل پیوست من یک جدول اصلی بنام Maintable ایجاد کردم که با جداول دیگه شما در ارتباط هستند و هیچ نیازی به سای فرم هم ندارن طراحی فرم رو به عهده خودتون میزارم.
    سلام دوست گلم.ممنون از اينكه پاسخ دادين.من اولشم گفتم كه زياد وارد نيستم.الان توضيحاتو اين زير ميدم شما برسي كنيد ببينين چجوري ميشه بهترين جدول و فرم رو ساخت.
    من يك شماره طرح دارم كه اونم 1 طرح داره (هم شماره طرح و هم طرح قابل تكرار نيستن )ولي هر طرح ممكنه چندين پروژه داشته باشه كه امكان تكرار هم داره و چون هر طرح چند پروژه داره من جدول جدا ديتا ها رو براش گذاشتم.بعد هر پروژه 1 شهر و شايد 1 روستا داشته باشه.بعد هر پروژه ممكنه از هر كدوم از محل هاي اعتباري يا تخصيصي كه نوشتم تو هر سالي پول بگيره براي همين من اينا رو هم جداول مختلف گذاشتم چون ميتونم راحت سال رو بزنم و محل اعتبار رو انتخاب كنم و اونجا مبلغ رو وارد كنم.خلاصه درك من از اكسس تا اينجا ياري ميكرد شما هم يه فكري روش بكنيد كه بهتر بشه جدول رو طراحي كرد.پس شما فرمودين كه اگه چند تا جدول باشه حتما بايد از ساب فرم استفاده كرد؟(درست متوجه شدم)
    ویرایش توسط face_2_faces : 2014/06/15 در ساعت 10:52

آخرین بازدید
    2024/02/18
    سپاس
    2,816
    سپاس شده
    1,050 در 348 پست
    سطح اکسل
    51.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط face_2_faces نمایش پست ها
    سلام دوست گلم.ممنون از اينكه پاسخ دادين.من اولشم گفتم كه زياد وارد نيستم.الان توضيحاتو اين زير ميدم شما برسي كنيد ببينين چجوري ميشه بهترين جدول و فرم رو ساخت.
    من يك شماره طرح دارم كه اونم 1 طرح داره (هم شماره طرح و هم طرح قابل تكرار نيستن )ولي هر طرح ممكنه چندين پروژه داشته باشه كه امكان تكرار هم داره و چون هر طرح چند پروژه داره من جدول جدا ديتا ها رو براش گذاشتم.بعد هر پروژه 1 شهر و شايد 1 روستا داشته باشه.بعد هر پروژه ممكنه از هر كدوم از محل هاي اعتباري يا تخصيصي كه نوشتم تو هر سالي پول بگيره براي همين من اينا رو هم جداول مختلف گذاشتم چون ميتونم راحت سال رو بزنم و محل اعتبار رو انتخاب كنم و اونجا مبلغ رو وارد كنم.خلاصه درك من از اكسس تا اينجا ياري ميكرد شما هم يه فكري روش بكنيد كه بهتر بشه جدول رو طراحي كرد.پس شما فرمودين كه اگه چند تا جدول باشه حتما بايد از ساب فرم استفاده كرد؟(درست متوجه شدم)
    با سلام
    با توجه به توضیحات شما تعدد جداولتون منطقیه ولی قبلتر گفتم اگر قرار باشه مثلا شما به یک شماره طرح چندین اطلاعات رو همزمان داشته باشین این شماره طرح بایستی در تمامی جداولتون اومده باشه و از طریق relationship جداولتون ( با همون شماره ) ارتباط منطقی بوجود بیارین تا با نوشتن شماره طرح بدون تکرار گزینه های مورد نظرتون رو در فرم ایجاد کنین.

آخرین بازدید
    2016/04/09
    سپاس
    37
    سپاس شده
    4 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط علی فاطمی نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به توضیحات شما تعدد جداولتون منطقیه ولی قبلتر گفتم اگر قرار باشه مثلا شما به یک شماره طرح چندین اطلاعات رو همزمان داشته باشین این شماره طرح بایستی در تمامی جداولتون اومده باشه و از طریق relationship جداولتون ( با همون شماره ) ارتباط منطقی بوجود بیارین تا با نوشتن شماره طرح بدون تکرار گزینه های مورد نظرتون رو در فرم ایجاد کنین.
    ممنون از پاسخ شما.من چون چندتا سوال دارم سعي ميكنم يكي يكي بپرسم كه راحت تر مطلب رو بگيرم.الانم من 1 جدول دارم كه اطلاعات پروژه هاي مختلف توشه و چون سالانه چندين پروژه به اون اضافه مي شه به مرور زمان تعداد پروژه هام به حدي ميرسه كه ضريب اشتباه منو افزايش ميده.ميخواستم 2 تا جدول شبيه هم داشته باشم كه يكي براي پروژه هاي در حال انجام باشه و يكي براي پروژه هاي اتمام يافته باشه و من بتونم بين اين دو جدول اطلاعات رو جابجا كنم.الان فرض كنيد 1 پروژه تمام شد ، در اون صورت ديگه من هيچ اطلاعاتي رو نميخوام تو اون بزنم.ميخوام بره تو يك جدول ديگه حالا با تيك زدن هستش يا با هر چيز ديگه اي ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه بتونم اين فرم رو طراحي كنم.ميشه يك فرم رو پيوست برام بذارين .خيلي ساده هم باشه بازم عاليه ممنون

آخرین بازدید
    2024/02/18
    سپاس
    2,816
    سپاس شده
    1,050 در 348 پست
    سطح اکسل
    51.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط face_2_faces نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما.من چون چندتا سوال دارم سعي ميكنم يكي يكي بپرسم كه راحت تر مطلب رو بگيرم.الانم من 1 جدول دارم كه اطلاعات پروژه هاي مختلف توشه و چون سالانه چندين پروژه به اون اضافه مي شه به مرور زمان تعداد پروژه هام به حدي ميرسه كه ضريب اشتباه منو افزايش ميده.ميخواستم 2 تا جدول شبيه هم داشته باشم كه يكي براي پروژه هاي در حال انجام باشه و يكي براي پروژه هاي اتمام يافته باشه و من بتونم بين اين دو جدول اطلاعات رو جابجا كنم.الان فرض كنيد 1 پروژه تمام شد ، در اون صورت ديگه من هيچ اطلاعاتي رو نميخوام تو اون بزنم.ميخوام بره تو يك جدول ديگه حالا با تيك زدن هستش يا با هر چيز ديگه اي ميشه لطفا راهنمايي كنيد كه بتونم اين فرم رو طراحي كنم.ميشه يك فرم رو پيوست برام بذارين .خيلي ساده هم باشه بازم عاليه ممنون
    با سلام
    1- من برنامه های این چنینی کار نکردم وگرنه مطمئن باشید فرم ساده که هیچ یه برنامه کامل براتون میذاشتم .
    2- توی این سایت من خودم تازه وارد و آماتورم و در حال یادگیری هستم ولی مطلبی که اساتید محترم و گاهاً کاربران عزیز بر آن پافشاری دارند اینه که مطالب به صورت عمومی عنوان بشه تا حالت آموزشی برای همه داشته باشه .
    3- پیشنهاد می کنم شما برنامه خودت رو با اطلاعات خودت جلو ببر و هرجا به مشکلی برخورد کردی ( با توجه به اینکه موضوع حالت عمومیت داشته باشه ) توی سایت مشکلتون رو بیان کنین. الان به پست های قبلی خودتون نگاه کنین سوالاتون متعدد و پراکنده هستش اگر به صورت موردی جلو برین و تا حل نشد سراغ موضوع دیگه نرید اون موقع اساتید محترم این سایت ( سرکارخانم خاکزاد و آقایان وطن پرست - شمس - اسماعیلی - پارسا - مکرم - بحرانی - قاسمیان - بهنام - نیما و .... ) که واقعاً جای تشکر دارن راحت تر می تونن مطالب رو تحلیل کنن.

و در آخر لطف کن مشکلاتت رو لیست کن و مورد به مورد و ترجیحا با فایل پیوست تو همین تاپیک قرار بده مطمئنن دوستان بهترین جواب را خواهند داد اگر منم چیزی بلد باشد حتماً خدمتتون خواهم گفت.

11. سپاس ها (1)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)