صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: برای من سخت برای شما راحت !!!!

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

با درود
    اگر اتومات بخوای و نخوای مثلا یک کلید تو صفحه داشته باشی و اونو فشار بدی و بعد کل محاسبه انجام بشه باید تو ایونت Change بنویسی . همون نمونه های ساده بالا رو در نظر بگیر ببین مثل سل ها دستی تغییر میکنن یا فرمولی هسان اول . و اما کد سوال اول به راحتی فرضا میخوای سل یا سل های رو از شیت 1 ببری به شیت 2

راه اول
    کد:
    Sheet2.Range("A1").Value = Sheet1.Range("A7")
    راه دوم

کد:
    Sheet1.Range("A7").Copy Destination:=Sheet2.Range("A1")
    راه سوم
    کد:
    Sheet1.Range("A7").Copy

Sheet2.Range("A1").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
            :=False, Transpose:=False
        Application.CutCopyMode = False
    حالو این کد ها رو جای همون مسیج باکس و بنا به خواستت تغییربده. اول از همه سعی . ببین میتونی اینا رو محدوده ای هم بکار ببری که دستت راه بیفته بعدش سعی کن یه کلید رو صفحه ایجاد کنی و با فشردن این عمل کپی انجام بشه بعدش برو سراغ همون کد های بالا که نتیجه فرمول بود
    در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

2.  

آخرین بازدید
    2015/01/26
    سپاس
    14
    سپاس شده
    5 در 2 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط امين اسماعيلي نمایش پست ها
    با درود
    اگر اتومات بخوای و نخوای مثلا یک کلید تو صفحه داشته باشی و اونو فشار بدی و بعد کل محاسبه انجام بشه باید تو ایونت Change بنویسی . همون نمونه های ساده بالا رو در نظر بگیر ببین مثل سل ها دستی تغییر میکنن یا فرمولی هسان اول . و اما کد سوال اول به راحتی فرضا میخوای سل یا سل های رو از شیت 1 ببری به شیت 2

راه اول
    کد:
    Sheet2.Range("A1").Value = Sheet1.Range("A7")
    راه دوم

کد:
    Sheet1.Range("A7").Copy Destination:=Sheet2.Range("A1")
    راه سوم
    کد:
    Sheet1.Range("A7").Copy

Sheet2.Range("A1").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
            :=False, Transpose:=False
        Application.CutCopyMode = False
    حالو این کد ها رو جای همون مسیج باکس و بنا به خواستت تغییربده. اول از همه سعی . ببین میتونی اینا رو محدوده ای هم بکار ببری که دستت راه بیفته بعدش سعی کن یه کلید رو صفحه ایجاد کنی و با فشردن این عمل کپی انجام بشه بعدش برو سراغ همون کد های بالا که نتیجه فرمول بود
    درود بر شما

ممنون جالب بود و خیلی کمک میکنه فعلا باهمین فرمول کلی کارا پیش میره با همین کدهای شما چند روز مشغول میشم و هرجا به مشکلی خوردم مجدد اینجا مطرح و از شما کمک خواهم خواست

مجدد عرض میکنم هرشخصی درباره مشاوره سرمایه گذاری در بورس و فارکس مشورت بخواد در خدمتم
    صد البته رایگان و ویژه

خصوصا دوستانی که تو حل این پروژه راهنمایی میکنند

همچنین هرشخص درباره سوالات ساخت و ساز چه طراحی ، چه اجرا چه نظارت چه مقاوم سازی و بهسازی و سوالات معماری و ضوابط شهرسازی سوال داشته باشه مطرح کنه جواب خواهم داد

اگر خصوصی سوال کنید نظم این تالار بهم نمیخوره

ارادتمندم

آخرین بازدید
    2015/01/26
    سپاس
    14
    سپاس شده
    5 در 2 پست
    تعیین سطح نشده است

یه سوال بهترین و سریع ترین راهی که بتونم تو ویژوال گلیم خودمو ازآب بیرون بکشم چیه؟

وقتم خیلی خیلی کمه و فعلا در حد کار راه بندازی مایلم یاد بگیرم تا به وقتش حرفه ای تر ادامه بدم

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

با درود
    خودتون جواب خودتون دادین استاد عزیز . جواب وقته . من افتخار شاگردی استاد شمس رو تو پروژه مایع سازی گاز ایران داشتم و کار اکسلمو با فرمول indexو ترکیبش با ,match شروع کردم. بعدشم عاشق اکسل شدمو مشکلات کاربرارو سعی میکردم حل کنم و هر روز یه چیز جدید و جدید تر. هنوزم راه درازی در پیش دارم. اما خودت که واردت تر از امثال من هستی برنامه نویسی یعنی تمرین و هیچ کس از رو منبع به تنهایی نمیتونه همه چیو فرا بگیره . به نظرم رو همین کاری که داری انجام میدی چون پروژه مانند هستش خیلی چیز میتونی یاد بگیری.

آخرین بازدید
    2015/01/26
    سپاس
    14
    سپاس شده
    5 در 2 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط امين اسماعيلي نمایش پست ها
    با درود
    اگر اتومات بخوای و نخوای مثلا یک کلید تو صفحه داشته باشی و اونو فشار بدی و بعد کل محاسبه انجام بشه باید تو ایونت change بنویسی . همون نمونه های ساده بالا رو در نظر بگیر ببین مثل سل ها دستی تغییر میکنن یا فرمولی هسان اول . و اما کد سوال اول به راحتی فرضا میخوای سل یا سل های رو از شیت 1 ببری به شیت 2

راه اول
    کد:
    sheet2.range("a1").value = sheet1.range("a7")
    راه دوم

کد:
    sheet1.range("a7").copy destination:=sheet2.range("a1")
    راه سوم
    کد:
    sheet1.range("a7").copy

sheet2.range("a1").pastespecial paste:=xlpastevalues, operation:=xlnone, skipblanks _
            :=false, transpose:=false
        application.cutcopymode = false

با سلام و درود مجدد

حالا ما اگر بخواهیم به یک سل در شیت دوم دستور بدیم که بره از ردیف 1 تا ردیف 1000 رو ببینه و یکی یکی اون اعداد رو به ترتیبی که ما میخواهیم ورداره ببره تو یه سلول خاص تو شیت دوم چه کار باید کنیم؟

هدف من:

من میخوام تو یک لیست هزارتایی برای هر معامله گر یک کد تعریف کنم ( در شیت اول ) هر شخصی یک کد داره که با اون کد روزی یک تا n معامله ممکنه انجام بده ، ما میخواهیم شماره هر شخص رو به ترتیب از شیت اول ورداره ببره تو به سلول خاص ( منحصر به فرد مثلا" a$1$ در شیت دوم)

من در شیت دوم دستوراتی رو نوشتم که متناسب با کدی که در سلول منحصر به فرد a$1$ ( در شیت دوم) نشون داده میشه عملیاتی انجام بده و در نهایت بگه اون شخص چقدر بدهکار یا بستانکار میشه

بعد این عدد نهایی شخص بره جلوی اسم همون شخص شیت اول

این عمل اتوماتیک و برای 1000 نفر میبایستی انجام بشه

ارادتمندم

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

با درود

هر چند نگرفتم به سل دستور دادن که نداریم که...... ولی خب یه حلقه منویسی مثلا

کد:
    dim c as range
    for each c in sheet1.range("A1:A100")
    sheet2.range("A1").value=c.value
    next c
    تا اینجا قبل ما اودیم گفتیم به ازای هر مقدار که تو ستون A هستش بیاد بره تو شیت 2 سل A1 . حالا اگر میخوای قبل از رفتن به نفر بعدی یه سری کارای دیگه انجام بشه باید قبل از Next c کد هایی رو که میخوای مانند کپی یا هر چیزی رو بزاری. امیدوارم درست متوجه شده باشم

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

آسان برای شما سخت برای من. اکسل

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)