نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: راهنمائی ایجاد چارت با زدن یک دکمه

آخرین بازدید
    2019/07/27
    سپاس
    4
    سپاس شده
    4 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

راهنمائی ایجاد چارت با زدن یک دکمه

با سلام.

دوستان من یک فایلی اکسلی دارم که این فایل اکسل دارای 2 شیته.

بعد 2 شیت این فایل با استفاده از اطلاعات یک پایگاه داده sql با یه سری اعداد که شامل اطلاعات روزانه فروش هست پر میشه و یک فایل اکسل جدید حاوی 2 شیت که حالا پر از اطلاعاته عددیه ایجاد میشه.

حالا میخوام 2 شیت دیگه هم اضافه کنم که بعد از اینکه هر کسی این فایل 2 شیتی رو باز کرد با انتخاب هر شیت و کلیک روی یک button ، در یک شیت جدید ، یک چارت تشکیل بشه که در واقع نمای گرافیکی اون اطلاعات عددی باشه.

یعنی مثلا در شیت 1 که حاوی اعدادی هست یک button وجود داشته باشه و باز زدن اون button در شیت 3 یک چارت ایجاد بشه.
    به همین ترتیب اطلاعات شیت 2 در شیت 4 ایجاد بشه.

آیا امکانش هست؟؟؟
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2. سپاس ها (1)

3.  

آخرین بازدید
    2020/02/12
    سپاس
    2,677
    سپاس شده
    872 در 225 پست
    سطح اکسل
    61.00 %

راستشن دقیقا نتونستم بفهمم هدفت از این کار چیه. ولی در کل شما یه بار که از داده هات نمودار می گیری دیگه هر وقت که داده هات تغییر کردن خوب نمودارتم متناسب با اون تغییر می کنه و دیگه نیازی نیس شما هر بار یه نمودار جدید بسازی.
    برای ساختن نمودار هم می تونی از دکمه F11 استفاده کنی. ابتدا محدوده داده هات رو انتخاب کن (با سر ستون و همه چی) و بعد F11 روبزن.
    با این کار تو یه شیت جدید نمودار برات درست میشه. اگه بخوای نوع نمودارشم عوض کنی میری تو تب Dsign و نوعش رو تغییر میدی.
    موفق باشی
    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

آخرین بازدید
    2019/07/27
    سپاس
    4
    سپاس شده
    4 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

یه فایل اکسل نمونه پیوست کردم.
    این فایل اصلیه که طی یک فرایندی اطلاعاتش توسط یک برنامه دیگه پر میشه و یک فایل اکسل جدید با همین شکلو قیافه تولید میکنه.فقط دیگه به جای صفرها اعدادی وجود داره.

حالا من میخوام 2تا شیت دیگه هم باشه که تو اون 2 شیت بعدی اطلاعات عددی به صورت چارت و نمودار در بیاد.اونم باز زدن یک دکمه.نه اینکه کاربر خودش بره چارت بسازه.
    من یه جوری در اون button تعریفات لازم رو انجام بدم که خودش بره و محدوده مورد نظر عددی منو بگیره و چارت رو در شیت سوم و چهارم ایجاد کنه
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

6. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2020/02/12
    سپاس
    2,677
    سپاس شده
    872 در 225 پست
    سطح اکسل
    61.00 %

خوب دوست عزیز زدن یه دکمه ینی همون f11 که من بهتون گفتم!!
    حالا شما می خوای یه کامند باتن تعریف کنی.
    اول یه ماکرو ضبط کن و بعد اونو به کامند باتن اختصاص بده. فایل نمونش رو براتون می زارم ببینین همین مد نظر هست یا نه؟؟

booook01.xlsm
    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

با درود
    مرسی کمیل خان .

با درود والا با حرف اول کمیل خان موافقم شما نیلز به دکمه و کد و اینها نداری کافیه یبار و فقط یبار یه نمودار ایجاد میکردی و اما نکته نمودارت تو این هست که اگر داده ها کمو زیاد بشن خودش پویا بشه که این هم با قواعد نام گذاری و فرمول offset قابل انجام هست بدون vba
    در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)