صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: محدوده کار اکسل

آخرین بازدید
    2018/05/20
    سپاس
    27
    سپاس شده
    25 در 13 پست
    تعیین سطح نشده است

archiran به Yahoo ارسال پیام
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAkbar نمایش پست ها
    مهندس .. عزیز ..
    ctrl+end نه .. ctrl+ arrow key (ها) رو داریم درباره ش صحبت می کنیم ..!
    شما تو یه فایل جدید کنترل و فلش چپ یا راست رو بزن اگه "تو همون خونه اول " موند ، من این گردن ناقابل رو تقدیم شما می کنم ..

نکته :
    اگر شما کلید end تنها رو بزنی اکسل به حالت end mode میره (توی نوار وضعیت پایین مشخصه) .. بعد میتونی کلیدهای فلش رو هم تنها بزنی (احتیاجی به گرفتن کلید ctrl نیست! )
    ولی وقتی کلید end رو نزدی و اکسل در حالت end mode نیست ، باید برای رفتن به آخرین سلول رنج جاری با کلیدهای جهتی (همون آخرین سلول استفاده شده!) لازمه که کلید کنترل رو هم همراش بگیری ..

فرمایش شما در مورد ctrl+arrow key صحیح.
    من در مورد ctrl+end صحبت میکردم که همش سو تفاهم پیش میومد...
    پرسشم رو دوباره مطرح میکنم:
    تو این فایل که ضمیمه هستش من تو سلولهای پایینی قبلا کار کردم. اما حالا اطلاعاتش رو پاک کردم...
    اما حالا وقتی که میخوام با کلیدهای ctrl+end به آخرین خانه ی فعال برم(خانه های سبز رنگ که محتوا دارند)، من رو به خونه های انتهایی جدول میبره که قبلا پر بوده و حالا هیچ اطلاعاتی درونش نیست و محتوایی نداره. آقای بحرانی فایل رو کاری کردند که دیگه این مشکل وجود نداشت و با فشردن کلیدهای ctrl+end اکسل ما رو به قعر جدول نمیبره...
    میخوام بدونم ایشان چکار کردند.
    سپاس

2.  

آخرین بازدید
    یک روز پیش
    سپاس
    8,924
    سپاس شده
    10,583 در 3,742 پست
    سطح اکسل
    100.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط archiran نمایش پست ها
    فرمایش شما در مورد ctrl+arrow key صحیح.
    من در مورد ctrl+end صحبت میکردم که همش سو تفاهم پیش میومد...
    پرسشم رو دوباره مطرح میکنم:
    تو این فایل که ضمیمه هستش من تو سلولهای پایینی قبلا کار کردم. اما حالا اطلاعاتش رو پاک کردم...
    اما حالا وقتی که میخوام با کلیدهای ctrl+end به آخرین خانه ی فعال برم(خانه های سبز رنگ که محتوا دارند)، من رو به خونه های انتهایی جدول میبره که قبلا پر بوده و حالا هیچ اطلاعاتی درونش نیست و محتوایی نداره. آقای بحرانی فایل رو کاری کردند که دیگه این مشکل وجود نداشت و با فشردن کلیدهای ctrl+end اکسل ما رو به قعر جدول نمیبره...
    میخوام بدونم ایشان چکار کردند.
    سپاس
    دوست عزيز روشي كه جناب بحراني استفاده كردن با روشي كه بنده عرض كردم دقيقا يكي هست
    بنده هم با همون روشي كه خدمتتون عرض كردم براتون فايل رو اصلاح كردم و ضميمه ميكنم

اگر مشكلتون حل شده لطفا تاپيك رو حل شده كنيد
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

آخرین بازدید
    2018/05/20
    سپاس
    27
    سپاس شده
    25 در 13 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط amir ghasemiyan نمایش پست ها
    دوست عزيز روشي كه جناب بحراني استفاده كردن با روشي كه بنده عرض كردم دقيقا يكي هست
    بنده هم با همون روشي كه خدمتتون عرض كردم براتون فايل رو اصلاح كردم و ضميمه ميكنم

اگر مشكلتون حل شده لطفا تاپيك رو حل شده كنيد
    جناب قاسمیان درسته. شما بفرمایید چکار کردید که این فایل درست شده؟
    از آقای بحرانی هم پرسیدم همین رو. همین که بفرمایید چطوری درست شد این تاپیک حل شده است. ممنون

5. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2024/01/21
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,889 در 1,381 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام بحرانی نمایش پست ها

سلام،
    فرض کنید در یک شیت اطلاعات زیادی را در ردیف ها و ستون های مختلف دارید.
    پس از مدتی دیگر به اون اطلاعات نیاز ندارید و آنها را delete می نمایید. در این حالت، وقتی کلید های ctrl و end را فشار دهید به آخرین سلولی که قبلاً در آن اطلاعات داشته اید خواهید رفت.
    برای رهایی از این مشکل، ( بر فرض شما اطلاعات را تا ردیف
    10 و سطر g نیاز دارید ) ابتدا ردیف 11 را انتخاب کنید و سپس کلیدهای ctrl و shift و جهت نمای پایین را فشار دهید و dlete نمایید. پس از آن برای حذف ستون های غیر ضروری ستون h ( در این مثال ) را انتخاب نموده و سپس کلیدهای ctrl و shift و جهت نمای چپ را فشار دهید و delete نمایید. و در پایان save نمایید.
    در زمان باز کردن مجدد شیت خواهید دید وقتی کلیدهای
    ctrl و end را فشار می دهید به خانه g10 منتقل می شوید.
    موفق باشید.
    جناب قاسمیان درسته. شما بفرمایید چکار کردید که این فایل درست شده؟
    از آقای بحرانی هم پرسیدم همین رو. همین که بفرمایید چطوری درست شد این تاپیک حل شده است. ممنون
    سلام،
    آقاي بحراني قبلا" دقيق توضيح داده اند، براي همان ctrl+end هم گفته اند، فقط توجه کنيد که براي delete کردن بايد کل ستون يا سطر را انتخاب کرده و سپس بقيه کارها را انجام دهيد نه اينکه خانه اول ستون يا سطر را انتخاب کنيد.
    ضمنا" در آخر حتما" بايد فايل را save کنيد تا تغييرات اعمال گشته و خواسته مورد نظر به دست آيد.

آخرین بازدید
    2018/05/20
    سپاس
    27
    سپاس شده
    25 در 13 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    سلام،
    آقاي بحراني قبلا" دقيق توضيح داده اند، براي همان ctrl+end هم گفته اند، فقط توجه کنيد که براي delete کردن بايد کل ستون يا سطر را انتخاب کرده و سپس بقيه کارها را انجام دهيد نه اينکه خانه اول ستون يا سطر را انتخاب کنيد.
    ضمنا" در آخر حتما" بايد فايل را save کنيد تا تغييرات اعمال گشته و خواسته مورد نظر به دست آيد.
    شاید براتون خنده دار باشه، اما من نتونستم این کار رو انجام بدم و متوجه منظورتون نشدم. بعد از انجام کارهایی که گفتین و ذخیره کردن و باز کردن مجدد فایل همان مشکل وجود داشت. هم سلول ها رو جداگانه انتخاب و پاک کردم و هم از طریق انتخاب کلی یکبار سطر و یکبار ستون به صورت کلی... اما باز تغییری حاصل نشد.

آخرین بازدید
    2018/05/20
    سپاس
    27
    سپاس شده
    25 در 13 پست
    تعیین سطح نشده است

حتی با Go To > Special > Blanks و سپس Clear All کردن و ذخیره و باز کردن مجدد فایل هم درست نشد...

آخرین بازدید
    2024/01/21
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,889 در 1,381 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

شاید براتون خنده دار باشه، اما من نتونستم این کار رو انجام بدم و متوجه منظورتون نشدم. بعد از انجام کارهایی که گفتین و ذخیره کردن و باز کردن مجدد فایل همان مشکل وجود داشت. هم سلول ها رو جداگانه انتخاب و پاک کردم و هم از طریق انتخاب کلی یکبار سطر و یکبار ستون به صورت کلی... اما باز تغییری حاصل نشد.
    من EXCEL2010 دارم شايد به ورژن اکسل هم ربط داشته باشد! چيز ديگه اي به ذهنم نمي رسد!!

10. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2015/10/25
    سپاس
    70
    سپاس شده
    280 در 92 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام .. با اجازه ، من عملیات! رو با عکس نشون میدم .. ببینید شما هم همین کارهارو کردید ؟..
    (ضمنا عذرخواهی می کنم بابت اشتباه بین کنترل اند شما و کنترل فلش خودم ..
    خوب راستش چون کنترل اند خیلی کاربرد نداره سالهاست که استفاده نکرده بودم و از یادم رفته بود .. چون ما معمولا یا به آخرین ردیف میریم یا به آخرین ستون.. در حالیکه کنترل اند به تقاطع این دو ارجاع داره .. که به نظرم زیاد بکار نمیاد ..!!)
    به هر حال .. کارها رو از روی فایل خودتون میگم..
    1- روی شماره ردیف 22 کلیک کنید.. که کل ردیف 22 هایلایت میشه..
    2- دستگیره اسکرول سمت چپ فایل رو بگیرید و تا انتها (که در دسترس هست) و میرسه به ردیف 1445 به طرف پایین بکشید..
    3- کلید شیفت رو نگه داشته و بر روی سرردیف 1445 کلیک کنید تا کل این ردیفهای 22 تا 1445 هایلایت بشن..
    4- حالا روی سرردیفها کلیک راست کنید و دیلیت رو بزنید.. از فایل خارج .. تایید ذخیره فایل .. تمام .. !
    دفعه بعد که فایل رو باز کنید با کنترل اند میره روی W21 می ایسته .. همین کارهارو هم میتونید با سه چهارتا ستون اضافه بکنید.. (از T تا X )
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست arch1.png   arch2.png   arch3.png   arch4.png   arch5.png  

آخرین بازدید
    2018/05/20
    سپاس
    27
    سپاس شده
    25 در 13 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAkbar نمایش پست ها
    سلام .. با اجازه ، من عملیات! رو با عکس نشون میدم .. ببینید شما هم همین کارهارو کردید ؟..
    (ضمنا عذرخواهی می کنم بابت اشتباه بین کنترل اند شما و کنترل فلش خودم ..
    خوب راستش چون کنترل اند خیلی کاربرد نداره سالهاست که استفاده نکرده بودم و از یادم رفته بود .. چون ما معمولا یا به آخرین ردیف میریم یا به آخرین ستون.. در حالیکه کنترل اند به تقاطع این دو ارجاع داره .. که به نظرم زیاد بکار نمیاد ..!!)
    به هر حال .. کارها رو از روی فایل خودتون میگم..
    1- روی شماره ردیف 22 کلیک کنید.. که کل ردیف 22 هایلایت میشه..
    2- دستگیره اسکرول سمت چپ فایل رو بگیرید و تا انتها (که در دسترس هست) و میرسه به ردیف 1445 به طرف پایین بکشید..
    3- کلید شیفت رو نگه داشته و بر روی سرردیف 1445 کلیک کنید تا کل این ردیفهای 22 تا 1445 هایلایت بشن..
    4- حالا روی سرردیفها کلیک راست کنید و دیلیت رو بزنید.. از فایل خارج .. تایید ذخیره فایل .. تمام .. !
    دفعه بعد که فایل رو باز کنید با کنترل اند میره روی W21 می ایسته .. همین کارهارو هم میتونید با سه چهارتا ستون اضافه بکنید.. (از T تا X )

اوکی
    درست شد. من منظور دوستان رو متوجه نمیشدم و فط سلول رو انتخاب میکردم و clear content رو میزدم. تصویر گذاشتین مشکلات حل شد. خیلی خیلی سپاسگذارم امیر اکبر.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)