صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: جسجو با کد ملی و جای گذاری

آخرین بازدید
    2024/01/21
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,889 در 1,381 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

شما چقدر vba وارد هستيد؟
    اين فايل را خودتان تنظيم کرده ايد؟
    ببينيد شما مي توانيد در e3 تا e13 فرمول vlookup وارد کنيد تا اطلاعات با وارد کردن کد ملي در e2 فراخوان شود. در ضمن يک کليد تعريف کنيد که در صورت عدم وجود کد ملي (يعني وقتي توابع vlookup پيغام خطا مي دهند) با استفاده از آن دگمه فرمي را باز کنيد و اطلاعات جديد را در آن فرم وارد کنيد و سپس از طريق آن فرم اطلاعات را در شيت ديگر درج کنيد.
    اگر نمي خواهيد آن کليد که گفتم ديده شود مي توانيد visible پيش فرض آن را روي false بگذاريد و در ايونت worksheet کدي بنويسيد که فقط اگر توابع vlookup پيغام خطا دادند visible آن دگمه true شود (که البته اين کد کمي فايل را کند مي کند).
    اگر اين فايل ضميمه را خودتان تا اينجا تنظيم کرده باشيد فکر کنم بقيه مراحل را هم بتوانيد انجام دهيد.
    البته کارهاي ديگر هم مي شود کرد ......... من نمي دانم آيا خودتان با فايل کار مي کنيد يا کاربران ديگري مي خواهند با فايل کار کنند؟ و آيا به کاربران اجازه دسترسي تا چه حد مي خواهيد بدهيد و ...... همه اينها در جواب دخيل است
    مثلا" اگر محدوديتي در ميان نيست مي توانيد vlookup ها را نوشته و در صورت بروز خطا در نتيجه آنها، خودتان به شيت ديگر رفته و اطلاعات جديد را وارد کنيد.
    البته با vba شکيل تر مي شود .... ولي خوب در عين حال مي گوييد: من نمي خواهم "کليد" وجود داشته باشد و ..... راستش من يک کم گيج شدم!

2.  

آخرین بازدید
    یک هفته پیش
    سپاس
    625
    سپاس شده
    1,970 در 623 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    احتراما فایل ضمیمه را بررسی کنید

خلاصه : نمایش اطلاعات با تغییر لیست در شیت بدون دکمه فراخانی

با تشکر میر
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

آخرین بازدید
    2018/11/30
    سپاس
    0
    سپاس شده
    4 در 3 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام ازد دوستان عزیز تشکر میکنم درvba خیلی ضعیف هستم بیشتر فرمول ها کپی است این یک پروژه است حجمش هم زیاد بود بیشتر قسمت های اون رو حذف کردم از اقا مجید تشکر می کنم مشکلم حل شد فقط نتونستم فرمولشو پیدا کنم به هر حال از تمامی دوستان تشکر می کنم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)