نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مشکل در محاسبات تاریخی در اکسل

آخرین بازدید
    2021/04/05
    سپاس
    5
    سپاس شده
    7 در 2 پست
    سطح اکسل
    60.00 %

Smiley مشکل در محاسبات تاریخی در اکسل

با سلام و تشکر از اساتید بزرگوار
    من برای کارم نیاز به جدولی دارم که محاسباتی رو بر حسب تاریخ انجام بده و بر اساس تاریخ سررسید و تاریخ پرداخت میزان جریمه دیرکرد رو محاسبه کنه و دارای این شرایط باشه:
    1- تعداد پرداخت و میزان آن نا مشخص و به تعداد دلخواه می باشد
    2- پرداخت ها می تونه چندین بار و دز طول چند سال باشه
    3-میزان جریمه بر حسب ماه است(ماهی 2.5 درصد )
    4-هر پرداختی از مبلغ کل کسر و تعداد ماه های باقیمانده تا تاریخ روز ملاک محاسبه قرار میگیرد.
    واسه اینکار از یه ماکرو که محاسبات شمسی رو انجام میده استفاده کردم.و تا حدودی به جواب رسیدم(محاسبات یک سال )ولی مشکلم اینه که تعداد سال ها و تعداد پرداخت ها متغیره.و اگه با این روشی که خودم طراحی کردم بخوام برنامه بنویسم واسه هر سلول کلی دیتا باید وارد کنم و حجم زیادی میگیره و معقول به نظر نمیرسه.یه مشکل دیگه هم اینه که چون از ماکرو استفاده میکنم اگه بخوام تو یه سیستم دیگه بازش کنم باید آدرس ماکروش رو از فرمول پاک کنم.از استاد محترم و دوستان عزیز خواهش میکنم راهنماییم کنید.فایلی که روش کار کردم رو به همراه ماکرو براتون میزارم.
    متاسفانه فایل ماکرو بارگذاری نشد
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2.  

آخرین بازدید
    2015/10/25
    سپاس
    70
    سپاس شده
    280 در 92 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام .. اگر فقط اختلاف دو تاریخ رو می خواید و دیتاها تون هم خیلی بزرگ نیست، می تونید از این فایل استفاده کنید..

مقادیری که نیاز دارید در ستون v جای گرفته و هر کدوم توضیح در کنار سلول خودش داره تا موقع نوشتن فرمول راحت پیدا کنید ..
    تو این مثال، من تو فرمول شما جاگذاری کردم ولی باز خودتون چک کنید که همه چی مرتب باشه .. برای تاریخ m5 هم فرضی نوشتم چون شما دیتایی براش نداشتید..

اگر چیزی رو احتمالا متوجه نشدید بفرمایید .. شاید من اشتباه متوجه شده باشم ..!

ویرایش : فایل تعویض شد ..!
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط AmirAkbar : 2015/03/07 در ساعت 21:50 دلیل:اضافه شدن فرمول توضیح اختلاف تاریخها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)