صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: جایگاه نرم افزار اکسل در شغل شما

آخرین بازدید
    2023/05/03
    سپاس
    1,399
    سپاس شده
    2,089 در 665 پست
    سطح اکسل
    73.00 %

Javid Mokhtari به Yahoo ارسال پیام

جایگاه نرم افزار اکسل در شغل شما...!!؟

با سلام.
    بعد از همفکری و مشورت با سایر مدیران عزیز مقرر شد که اینجانب به نمایندگی از طرف سایر مدیران این تایپیک رو ایجاد کنم.

اما در مورد این تایپیک:

همه ما میدونیم که کاربرد نرم افزار اکسل با توجه به گستردگی ابزارهایی که داره در تمام حوزه ها بخشی اندک یا زیاد را به خود اختصاص می دهد بطوری که 99درصد کسانی که دستشون به موس کامپیوتر میخوره به نحوی نشانگر موس رو اکسل می رود .حالا ما میخواهیم بدانیم :

- تا چه حد با اکسل و قابلیت های آن آشنا هستید...؟
    - عمده فعالیت شما چیست و آیا سعی کرده اید ارتباطی بین اکسل و شغلتان ایجاد کنید...؟
    - چه چیزی شمارو به سمت اکسل کشانده و هدفتان در استفاده از اکسل چیست و تا چه حد به اکسل نیاز دارید...؟
    - اکسل به چه میزان در رسیدن به هدفتان تاثیر گذار بوده...؟

و ... .

به طور کلی:

"……..جایگاه نرم افزار اکسل در مجموعه فعالیت های شما عزیزان کجاست...؟"........
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.
    ویرایش توسط Javid Mokhtari : 2015/05/17 در ساعت 23:56
    دوره های آموزش رایگان اکسل از صفر تا پیشرفته بصورت تصویری
    بیش از 60 جلسه آموزش ویدئویی رایگان

شرکت در دوره:

https://javidsoft.ir/courses/

2.  

آخرین بازدید
    2023/05/03
    سپاس
    1,399
    سپاس شده
    2,089 در 665 پست
    سطح اکسل
    73.00 %

Javid Mokhtari به Yahoo ارسال پیام
    خودم اولین نفر داوطلب میشم:

موضوع برمیگرده به سال 89-90 .شغل ما خرید و فروش محصولات کشاورزی هستش و با توجه به اینکه همیشه بیرونی ریخت و پاش زیاد داره و همه حساب ها دفتری و دستی بود و هیچ نظم خاصی نداشت.اینجا بود که سعی کردم حسابارو داخل کامپیوتر بنویسم به همین خاطر دنبال یک نرم افزار مناسب با شغلمون بودم.از رافع گرفته تا هلو امتحان کردم که هیچ کدوم به درد کارمون نخورد.دست از پا درازتر اومدم خونه و به ناچار داخل ورد فرم خودمو درست کردم.چند ماهی با بدبختی با ورد حسابارو می نوشتم باز اونی نبود که من می خواستم.تا اینکه یه مهمونی اومد خونمون و حرف از حساب و کتاب شد.وقتی به مهمونمون گفتم حسابارو با ورد مینویسم بعد کلی بهم خندیدن نرم افزار اکسل رو بهم معرفی کرد من تا اون موقع فقط میدونستم اکسل یکی از مجموعه های آفیس هستش.زود رفتم تو نت و درباره کاربرد اکسل تحقیق کردم (تو همین تحقیقات بود که با این انجمن آشنا شدم)وقتی فهمیدم اکسل چه اعجوبه ای هستش و چه کارهایی رو باهاش میشه کرد زدم تو کار اکسل.شروع کردم به تعمیم دادن اکسل با شغلمون و طراحی فرم .کار جذابی بود با ساده ترین روش میشد واسه خودت یه فرم حسابداری ساده درست کنی.چیزی که به من انگیزه میداد انعطاف اکسل و لذت طراحی شخصی در اکسل بود.اگه اون مهمونمون اکسل رو به من معرفی نمیکرد شاید الان فقط در حد یه ضرب و تقسیم ساده از اکسل بلد بودم.از اون موقع اکسل شد عشق من.هرروز که بیشتر باهاش کار میکنم و چیزای بیشتری ازش یاد میگیرم بیشتر شیفتش میشم.
    حالا چیزی که منو مصمم به یادگیری اکسل می کنه این هستش که هرجا میری یه جورایی از اکسل استفاده می کنن.
    ویرایش توسط Javid Mokhtari : 2015/05/18 در ساعت 00:01
    دوره های آموزش رایگان اکسل از صفر تا پیشرفته بصورت تصویری
    بیش از 60 جلسه آموزش ویدئویی رایگان

شرکت در دوره:

https://javidsoft.ir/courses/

آخرین بازدید
    سپاس
    4,206
    سپاس شده
    3,844 در 1,281 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    تشکر میکنم از اینکه این پست مهم رو ایجاد کردید

حدود 3 ماه هست که اکسل رو بصورت جدی دنبال میکنم
    در زمینه کاری شاید به اون صورت استفاده ای ازش نکنم ولی تاکنون استفاده هایی که کردم کارم رو خیلی سریع کرده و توی حساب و کتابهام دقیق تر شدم
    در زمینه کاری بهترین استفاده رو ازش بردم
    بعضی وقتها هم شده به همکارام کمک کنم که از این نرم افزار توی زمینه کاریشون بهترین بهره رو داشته باشند
    و از اینکه کسی سوالی در مورد این نرم افزار داشته باشه و بتونم کمکش کنم خیلی لذت میبرم
    یکی از فواید این نرم افزار واسه من این بوده که بیشتر سلولهای خاکستری مغزم رو درگیر کنم که آکبند نمونه :دی

برنامه جذابی هست و هر چی بیشتر ازش یاد بگیری ، دوست داری بیشتر از قبل یاد بگیری

آخرین بازدید
    2024/01/21
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,889 در 1,381 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

تقريبا" از سال 1382 با اکسل آشنا شدم،
    از شير مرغ تا جون آدميزاد از اکسل بهره برداري مي کنم، سوادم هم در حد ديپلم است، هم کارهاي کمکي حسابداري شرکت (آمارها و نمودارها و ليستهاي مورد نياز مديريت يا دارائي يا بيمه و محاسبه بيمه ماليات حقوق، انبارداري هاي کوچک...) و هم حسابهاي شخصي خودم (مانند شجره نامه خانوادگي، صندوق خانوادگي، مخارج روزانه و ...) را با آن انجام مي دهم
    وقتي ماشين حساب دم دست نيست يک اکسل باز مي کنم به عنوان ماشين حساب استفاده مي کنم!
    چون word خيلي وارد نيستم و به کارم نمي آيد بعضي مواقع که کاري بيشتر از تايپ يک نامه عادي داشته باشم (مثلا" جدول بندي و ...) به جاي ورد در اکسل کارم را انجام مي دهم.
    بعضي مواقع اکسل را تنظيم مي کنم که روي فرم هاي چک و فرمهاي ديگر مشخصات چک و موارد ديگر را پرينت بگيرم.
    کارهاي ديگري مانند ايجاد دفترچه تلفن و ....
    چون کار ما بازرگاني است تمام کارهاي برآورد قيمت کالا جهت خريد از خارج، برآورد قيمت تمام شده، تعيين گمرکي کالا و انبوهي ديگر از کارها را با اکسل انجام مي دهم. هم خود اکسل لذت بخش است و هم مغز آدم را به کار مي اندازد.
    وقتهاي بيکاري بودن در انجمن را تفريح علمي خوبي مي دانم و خيلي از پرسه زدن بيخود در اينترنت بهتر است، البته من زياد اينترنت باز! نيستم که زير و بم آن را وارد باشم ولي تا همين حد که برخورد کرده ام اکثر فروم ها (حتي علمي) خيلي فضاي نامناسبي دارند و اين انجمن در مقايسه با آنها بسيار متين و با وقار است.
    وقتي چند ساعت در انجمن هستي و بعد مي خواهي خارج شوي، حس نمي کني که وقتت تلف شده، يا چيزي ياد گرفته اي يا در حد توان به کسي کمک کرده اي.
    در مورد کارهاي گمرکي که با اکسل انجام مي دهم فکر کنم بتوانم چند نکته مفيد و جالب برايتان بازگو کنم، فقط بايد يک کم تنظيم روي آن انجام دهم، پس اگر علاقه داشتيد منتظرم باشيد و باز به اين تاپيک سر بزنيد.
    فعلا" خدا نگهدار

آخرین بازدید
    2023/04/24
    سپاس
    2,297
    سپاس شده
    2,910 در 801 پست
    سطح اکسل
    64.00 %

منم که تکلیفم معلومه ، توضیحاتی که آقای پارسا و آقای مختاری دادن دقیقا همون راهیه که منم رفتم .
    فقط یه دلیل اضافه هم دارم ، اونم اینه که میشه باهاش محاسبات پیچیده رو بدون هیچ برنامه کمکی و بدون هیچ هزینه ای انجام داد .
    خصوصا این هزینه نداشتنش تو حسابداری خیلی کمک کنندست ، چون تو ایران معمولا اینطوریه که وقتی میری حسابداری یجایی رو میگیری چه یه سوپرمارکت باشه چه یه شرکت چند صد میلیاردی خیلی همت کنن یه سیستم یهت میدن میگن ما اینارو ازت میخوایم برو خودت مشکلاتتو حل کن ، معمولا پشتیبانی و اینجور چیزا معنای خاصی نداره ، حالا از جزئیاتش بگذریم .
    خوب آدم اکسلو یاد میگیره یه عمر راحت میشه .

آخرین بازدید
    یک روز پیش
    سپاس
    8,924
    سپاس شده
    10,583 در 3,742 پست
    سطح اکسل
    100.00 %

آخ چه حالي ميده وقتي مديرت ميگه يه گزارش از فلان كاري كه انجام دادي بهم بده، بعد تو هم يه گزارش فوق العاده با پيوت تيبل درست كني فكش بيفته، چشاش در بياد، دهنش كف كنه. آخ حال ميده

كسايي كه تو شركت ما كار ميكنن بيشترين استفاده اي كه از اكسل ميبرن درست كردن جدوله اونم براي ليست كردن اعضا و اين چيزا

ولي خود من از اكسل خيلي بيشتر استفاده ميكنم. يكسري كاراي حسابداري شركت رو با تركيب اكسل و اكسس انجام ميدم. از اكسس خروجي ميگيرم و از ديتاهاش تو اكسل گزارش جامع تهيه ميكنم. يجورايي ميشه گفت داشبورد درست ميكنم ديگه
    يا حتي گاهي وقتا از اكسل بجاي ورد استفاده ميكنم و متن هايي كه ميخوام بنويسم رو تو اكسل مينويسم و پرينت ميگيرم

تو شركت كاله كه بودم تقريبا همه كار با اكسل بود. يكسري ديتاهاي خام از ديتابيس مركزي دريافت ميشد بعد روي اونها تجزيه تحليل انجام ميشد و پيش بيني فروش روزانه و هفتگي رو مشخص ميكردن و سفارش ميدادن از آمل براشون محصولات رو بفرستن. يا مثلا گزارش هايي تهيه ميشد كه مثلا در فلان هفته انقدر فروش داشتيم، بيشترين فروش مال كي بوده، چه محصولاتي بيشتر فروش داشته و ....

آخرین بازدید
    6 روز پیش
    سپاس
    18,190
    سپاس شده
    6,129 در 1,920 پست
    سطح اکسل
    72.00 %

حسام بحرانی به  ICQ ارسال پیام حسام بحرانی به Yahoo ارسال پیام

Clap اکسل در زندگی من Excel in my life

یکی از تاپیک های ماندگار و جاودانه ی انجمن را بدون شک، مدیر محترم انجمن جناب آقای " جاوید مختاری " زده اند.

مبحث جایگاه نرم افزار اکسل در شغل شما، یکی از مباحثی است که همه ی کاربران و دنبال کنندگان این نرم افزار، همواره آن را تجربه کرده اند.

در این تاپیک، عزیزان به بیان خاطرات و چگونگی آشنایی با این نرم افزار جادویی خواهند پرداخت و

تجربیات وزین و گرانبهای خود را در خصوص آن به اشتراک خواهند گذاشت.

بدون شک عزیزان خاطراتی بسیار شیرین از این موضوع را یدک می کشند و عنوان کردن آن خاطرات، علاوه بر القاء حسی خوشایند از سوی راوی،

تجربه ای نوین و جاودانه را در پرونده ی دانش اندوزی ایشان به همراه خواهد داشت.

اینک ضمن سپاس فراوان از همه ی عزیزانی که در این تاپیک منحصربفرد شرکت نموده و یا خواهند نمود،

تجربیات آماتوری و حرفه ای
    همه ی عزیزان را، در قالب موضوع

" اکسل در زندگی من " Excel in my life "

به اشتراک خواهیم گذاشت.

من، شما و همه ی عزیزان می توانیم یکی از نویسندگان آن باشیم.

!With God all things are possible

mokaram آنلاین نیست.
    مدير تالار اکسل و بانک اطلاعاتی

محصولات کاربر

ويدئوي ايجاد سطح دسترسي
    آخرین بازدید
    2023/04/20
    سپاس
    8,100
    سپاس شده
    5,163 در 1,502 پست
    سطح اکسل
    74.00 %

mokaram به Yahoo ارسال پیام
    ممنون از تاپیک بسیار جالب و خوندنیتون

با خوندن مطالب دوستان خاطرات سالهای قبل برام زنده شد

تو دوران دانشگاه آشنایی خیلی جزیی با اکسل پیدا کردم ( سال 82-83 ) بعد تو دوران سربازی آشناییم بیشتر از قبل شد اما هنوز در حد ورود اطلاعات بود نه چیزی بیشتر تا اینکه بعد خدمت اومدم تو محیط کار ( بخش فروش شرکت ) اینجا هم می طلبید که اکسل یاد بگیرم . بودن همکارایی که اکسل را بلد بودن و من آرزوم این بود که " یعنی میشه منم مثل اون تو اکسل مهارت پیدا کنم " تا اینکه یه روزی تو اینترنت به انجمن اکسل ایران برخوردم. دیگه همه فکر و ذکرم شده بود اکسل. روز به روز چیزای بیشتری تو اکسل یاد می گرفتم دیگه جوری شده بود که هر روز به این فکر می کردم که امروز کدوم قسمت از کارم را می تونم به اکسل ربطش بدم و با اون جلو ببرم یا اگه با اکسل انجام میشد چطوری میشد که بهتر بشه. البته با پشتکار و تلاش و بهره گیری از دوستان خیلی خوبم تو انجمن یه جورایی " پشتم گرمه "

الان فقط برای قسمت خودمون اکسل را تجویز نمی کنم هر واحدی که بخواد کارش شکیل و دقیقتر و سریعتر انجام بشه بدون شک اکسل کارگشایی می کنه
    یه نکته ای که خیلی دوست دارم بگه اینه که تو هیچ انجمنی ( تو خیلی از انجمن ها عضو هستم ) چنین صمیمیت ، آگاهی ، متانت و کلی چیزای خوب دیگه یه جا با هم ندیدم ممنون از همه عزیزانی که بی وقفه به دنبال ایجاد ارزش هستن و امیدوارم که بتونیم در کنار هم برای بهبود زندگی دیگران قدم برداریم.

آخرین بازدید
    2 هفته پیش
    سپاس
    294
    سپاس شده
    881 در 210 پست
    سطح اکسل
    81.00 %

mrexcel به Yahoo ارسال پیام
    مطمئنا همچین اعتقادات خوب و سالمی هست که باعث میشه فعالیتهای به این زیبایی خلق بشه . افتخارم در این سالها این بوده که دوستان و اساتیدی بسیار بزرگوار در این سالها پیدا نموده ام
    زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، ساعت بعد حساب داريم

آخرین بازدید
    2024/01/21
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,889 در 1,381 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

متاسفانه مشکلي که من داشتم و دارم اينه که فايلهايي که تهيه مي کنم بايد جوري باشه که همه کاربرا و مديران بتوانند راحت با آن کار کنند به همين خاطر هيچ موقع نتوانستم از پيوت تيبل ها و نمودارها و مواردي از اين قبيل استفاده مطلوب ببرم، يعني يک مقدار باهاش آشنا شدم و ديدم چيز جالبي است ولي حالي کردن آن به بقيه خيلي برايم سخت است. (مخصوصا" اينکه اغلب رفقا هم ماشاالله خيلي نابغه هستند! مثلا" اگر يک چيز را بخواهي تلفني بهشون حالي کني بايد يک ساعت توضيح دهي که فرضا" MY COMPUTER کجاست!)
    جالب اينجا است که قبل از آشنايي با اين انجمن هيچ گونه ارتباط با هيچ کسي که اکسل بلد باشد نداشتم و کلاس هم نرفتم فقط چند تا کتاب داشتم، فرمول نويسي ام عالي بود ولي vba را فقط خيلي جزئي بلد بودم و اينجا ياد گرفتم.
    دفعه اول هم برادرم من را با اکسل آشنا کرد اون هم در حد اينکه گفت: اين نرم افزار وجود دارد و وقتي نوشتن در سل ها را با = شروع کني مي تواني از عمليات رياضي بهره ببري و ....
    شرکت ما يک نرم افزار حسابداري خريده به قيمت شايد 10-12 ميليون تومان! جالب اينجا است که آنقدر عريض و طويل است و آنقدر اشکال دارد و بد نوشته شده که بعضي مواقع به من مي گويند بيا از فلان گزارش آن يک خروجي اکسل بگير و بعد تو اکسل کد نويسي کن و اصلاحش کن تا گزارش آن طوري شود که ما مي خواهيم!
    کار ما به صورتي است که بايد براي هر خريد يک پرونده تشکيل دهم و ... اون اوائل يک فايل اکسل تشکيل دادم و هر شيت آن را به يک پرونده تخصيص دادم، بعد ديدم فايل سنگين مي شود و غير اصولي است، ضمنا" براي هر پرونده يک سري کارهاي تکراري از قبيل گرفتن چند پرينت با سرتيتر متفاوت و .... انجام مي دام.
    حالا با کد نويسي خيلي کارم راحت شده، يک فايل مادر دارم، پرونده جديد که تشکيل مي دهم يک دگمه مي زنم و يک کپي از آن در پوشه اي مخصوص تشکيل شده و تمام پرينت ها و کارهاي تکراري انجام مي شود، در صورتي که قبلا" کلي وقت صرف مي کردم.
    فکر کنيد يک عمليات که فقط سي ثانيه وقت مي گيرد فقط با يک کليک انجام شود! گذشته از صرفه جويي وقت همين که هر روز چند تا سي ثانيه يک کار را آدم تکرار کند از لحظ رواني هم تأثير منفي دارد.
    انصافا" تاپيک جالبي شد جاويد جان، دستت درد نکند،
    باز هم خورده خورده چيزهايي اگر به خاطرم رسيد مزاحم خواهم شد، بقيه دوستان هم اگر مشارکت کنند (حتي به اندازه چند خط) فکر کنم خيلي مطلب شيريني از تجربيات عزيزان بتوان اينجا جمع کرد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

شغل اکسل

جایگاه اکسل در حسابداری

جیگاه اکسل درحسابداری

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)