صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: جایگاه نرم افزار اکسل در شغل شما

آخرین بازدید
    2024/02/18
    سپاس
    2,816
    سپاس شده
    1,050 در 348 پست
    سطح اکسل
    51.00 %

علی فاطمی به Yahoo ارسال پیام
    با سلام و وقت بخیر و تشکر از دوست عزیز آقای مختاری .

خوب با توجه به سن و سال بنده سابقه آشنایی من با اکسل برمیگرده به سال 77 وقتی قرار شد برای کارخانه ( محل کارم ) سیستم مدیریت کیفیت ایجاد بشه من هم یکی از اعضا گروه بودم تا اون موقع اطلاعاتم در حد Dos و یکمی ویندوز و یکمی آفیس بود ( یکمی یعنی خیلی کم ) . بعد از اون که با آفیس و بخصوص برنامه زیبای اکسل بیشتر آشنا شدم سعی میکردم تا اونجایی که امکان داره همه کارهام رو از طریق اکسل انجام بدم تهیه فرم ها ، نمودار ها برنامه های هفتگی کاری خودم ، تقویم سالانه کاری ، وضعیت درآمد و خرج و مخارج و .................................................. .

اشتیاق من به اکسل تا حدی بود که با اینکه کار من صنعتی و در حیطه خودرو بود وقتی موقعیت ادامه تحصیل برام فراهم شد بدون هرگونه تامل و فکر رفتم نرم افزار خوندم . بعد هم با اکسس آشنا شدم که دیگه زندگی کاریم از این رو به اون رو شد.

البته بایستی عنوان کنم که تمامی تلاش های اکسلی من در حد خیلی کمی بود تا بهمن 92 که با این انجمن آشنا شدم وقتی تلاش دوستان رو در آموزش به کاربران دیدم اشتیاقم 100 برابر شد . همین جا دوست دارم از سه نفر عزیز و بزرگوار آقایان شمس العلما ، وطن پرست و امین اسماعیلی عزیز تشکر فراوان کنم و امیدوارم هرجا هستند سلامت و موفق و شاد باشند.

- تا چه حد با اکسل و قابلیت های آن آشنا هستید...؟
    متوسط و اگر امور زندگی و کاری بزاره دوست دارم تا هرجا اکسل میره باهاش باشم.

- عمده فعالیت شما چیست و آیا سعی کرده اید ارتباطی بین اکسل و شغلتان ایجاد کنید...؟
    مدیر کیفیت یک کارخانه هستم و اگر کارم هم نخواسته مجبورش کردم با اکسل ارتباط برقرار کنه .

- چه چیزی شمارو به سمت اکسل کشانده و هدفتان در استفاده از اکسل چیست و تا چه حد به اکسل نیاز دارید...؟
    محیط شیرین و دوست داشتنی و از همه مهمتر همه کاره بودن اکسل باعث جذب من شده و در بیشتر مواقع بهش نیاز دارم .

- اکسل به چه میزان در رسیدن به هدفتان تاثیر گذار بوده...؟

خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییی

در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

2.  

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

درود
    ممنون از جاوید عزیز

خب آشنایی من با اکسل برمیگرده به سال 82 ، دانشگاه که وارد شدم ترم اول آزمایشگاه فیزیک داشتیم که استاد مربوطه خواست نتایج یک آزمایش رو به صورت نمودار در اکسل طراحی کنیم درواقع اولش ترسیدم فکر میکردم چه فرایند پیچیده ای باید طی کنم تا به نمودار برسم اما کمی با بخش های مختلفش ور رفتم تا کم کم دستم اومد چیکار باید کرد ، بعد یک کتاب آموزش اکسل ترجمه شده خریدم گرچه به شدت بد ترجمه شده بود اما متوجه شدم در اکسل میشه فرمول هم نوشت و کم کم پیش رفتم تا سال سوم دانشگاه کابرد کامپیوتر داشتم و استادی به نام دکتر زمانی داشتیم که کابرد کامپیوتر رو خلاصه کرد در طراحی الگوریتم در صورتی که دانشگاه های دیگه اصلا به این شکل تدریس نمیکردن و مارو با محیط vba آشنا کرد، این روند فراگیری کمو بیش ادامه داشت حتی در طول خدمت هم مدتی در مرفوک بودم و سیستم داشتم با اکسل کارمیکردم و گزارش های مرفوک رو تو اکسل طراحی میکردم ، سال 89 که تو یک شرکت قطعه سازی استخدام شدم کم کم کل کار من شد اکسل سال 90 با این انجمن آشنا شدم از طریق مسابقات مهارت اکسل که شرکت کردم و نفر اول شدم و مهارتام رو از طریق انجمن بیشتر کردم بعد هم که در یک ارگان دولتی استخدام شدم یکی دو نرم افزار برای قسمتای مختلف اداره نوشتم که باعث شد فکر کنن عجب کارمند نخبه ای هستم در حال حاضر وجه تمایز من با بقیه کارمندان همین مهارت در اکسله که باعث شده نسبت به بقیه هم دوره ای هایی که با هم استخدام شدیم پیشرفت سریع تری داشته باشم.

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

آپ

آخرین بازدید
    2023/08/14
    سپاس
    2,467
    سپاس شده
    4,096 در 1,241 پست
    سطح اکسل
    85.00 %

khakzad به Yahoo ارسال پیام
    مرسی از دوستان. این پست باعث شد که کل دوران اکسلی زندگیم رو مرور کنم

آشنایی من با اکسل از دبیرستان شروع شد و برای درس آمار........ و فقط فکر می کردم اکسل یعنی نمودار....... fx میدیدم میگفتم کی میره سراغ این چیزای سخت!!!

گذشت تا ترم 2 لیسانس سال 87، رفتم پیش استاد مشاورم، گفتم چه نرم افزاری باید یادبگیرم ؟ گفت اکسل درحد حرفه ای....... اچار فرانسه است!

منم کرمان بودم و اونجا کسی نبود برای آموزش.همینطوری توی سایت دانشگاه سرچ میکردم اکسل پیشرفته (خیلی گشتم. حدود 7-8 ماه البته ناپیوسته)......... تا اینکه برخوردم به تبلیغات اقای علیمحمدی..... بعد که دقت کردم دیدم مشهد هستن و ..... خیلی خوشحال شدم. ایمیل زدم و گفتم من بعد از امتحانات میام و کلاس شروع کنیم. گفتن چقدر اشنایی داری؟ گفتم اکسل و بلدم!! نمودار رسم میکنم (همینجا از جامعه متخصصین اکسل معذرت میخوام )
    خلاصه تابستان 88 اشنایی من با استاد علیمحمدی شروع شد و تا الان همچنان شاگردیشون رو می کنم.
    اینکه چی یاد گرفتم و .... اصلا قابل گفتن نیست، فقط می دونم هنوز خیلی چیز مونده یاد بگیرم.
    یک چیز که خیلی توی یادگیری من موثر بوده تدریس هست.... با استاد میرفتم تا نحوه تدریسشون رو یاد بگیرم و واقعا کارساز بود.
    هرچیزی هم که توی دانشگاه ازمون میخواستن با اکسل تحویل میدادم. برنامه نوشتم برای برنامه ریزی پویا، درس شبیه سازی و . . . . اکسل و فقط اکسل. بهم میگفتن اکسل فقط نون نمیگیره

این از یادگیری.....

در مورد کار هم. همین تابستون 93 که رزومه میفرستادم اینطرف اونطرف (هنوز دفاع هم نکرده بودم. تهران بودم و روی پایان نامه کار می کردم و دنبال کار بودم)....... از یک شرکت معتبر خصوصی نفت و گاز بهم زنگ زدن.....، رفتم حدود 2 ساعت مصاحبه کردن و یک نفر (اکسل من شرکت بود) اوردن که تست اکسل هم بگیره!
    همین بس که بعد از تست اعلام کرده بود که : "تازه فهمیدم اکسل بلد نیستم ).
    خلاصه علت اصلی جذب من به این شرکت اکسل بود و مدرک تحصیلی و دانشکاه و . . . . در رتبه های بعد بود. و الا من هیچ سابقه در هیچ جایی نداشتم و تا اونموقع فقط درس خونده بودم. الان هم در قسمت برنامه ریزی و کنترل پروژه مشغولم..........
    و من همه این ها رو اول مدیون استاد راهنما که گفت برو اکسل یاد بگیر و از اون به بعد رو مدیون استاد علیمحمدی هستم که همیشه بودن و هستن و کمکم کردن

البته اینم بگم که یک ماه قبل این شرکت، یجا دیگه هم بهم زنگ زدن برای مصاحبه رفتم که گفتن اکادمیک خوبه ولی به علت صفرکیلومتر بودن (به قول خودشون) و همچنین درخواست حقوق (به قول خودشون خارج از اشل شرکت و دو برابر اون ) در فرم مصاحبه، ردم کردن ...... {اکسل اینجا ج نداد، البته مدیر پروژه اونجا گفت مطمئنم تا یکی دوماه دیگه یجای خیلی خوب مشغول میشی. و شدم )

اکـــــــــــــــــسل بخونیم....... همیـــــــــــــــــــشه

آخرین بازدید
    2021/06/21
    سپاس
    4
    سپاس شده
    89 در 38 پست
    سطح اکسل
    45.00 %

با سلام و درود
    آشنائی من با اکسل بر میگردد با مطالعه مرجع کامل اکسل 3 در سال 1375 . یک کامپیوتر پنتیوم 133 داشتم و شوق بسیار در فراگیری کامپیوتر تا امروز که دخترم با من شوخی میکند و میگوید عشق اکسل !
    کامپیوتر و دانش اکسل بطور مستقیم تاثیر در زندگی کاری من نداشته ولی بعنوان یک شاخه مهم از علاقه مندیهای من بسیار با ارزش میباشد .
    و در بحث علاقه اول من یعنی معلمی بی نهایت مفید بوده است و مرا از نظر روحی زنده نگهداشته است .
    البته در کار نیز از اکسل استفاده زیادی کرده ام و با آموزش آن به دیگران در ترویج استفاده و تسهیل در امورشان به حق این نرم افزار بسیار بسیار مفید بوده است و خواهد بود .
    تشکر از دوستان بخاطر این سایت و سایرین بخاطر تامل در اکسل

آخرین بازدید
    2016/11/06
    سپاس
    175
    سپاس شده
    414 در 123 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام خدمت همه ی شما
    من با اکسل زمانی آشنا شدم که داشتم تازه مدرک کامپیوتر رو می گرفتم توی کلاس های رایانه کار فنی و حرفه ای با مجموعه آفیس و vba آشنا شدم اما مثل اکثر دوستان من اصلا به اینکه چقدر اکسل میتونه کاربردی باشه فکر نمی کردم و حدود 3 سال استفاده خیلی خیلی کمی از این نعمت الهی داشتم.
    بعد این مدت من توی یه کارخونه استخدام شدم که اطلاعات تولیدشون رو توی یه فایل اکسل که خیلیم ساده بود وارد می کردن اما این کاری که میکردن نه استفاده ای داشت نه به دردی می خورد و پر از مشکلات بود.
    مثلا این که نمی تونستن بفهمن چقد از سفارشاتشون مونده که تولید کنن؟ یا اینکه مثلا چقدر مواد اولیه دارن ؟ و این مواد اولیه مال خودشونه یا مال شرکت های دیگست و ......
    از همون موقع بود که من شروع کردم به یادگیری مستمر اکسل فایل های مختلفی درست می کردم و مدام جواب نمی داد تا اینکه بعد از یک سال تونستیم تقریبا تمام بخش ها رو با اکسل سروسامان بدیم.
    الان علاوه بر قسمت تولید که گزارش ها یی رو به صورت روزانه ، هفتگی و ماهانه خیلی راحت میتونیم ارائه بدیم توی قسمت انبار یک سیستم کنترل موجودی که شامل اجناس و ابزار و... میشه طراحی شده علاوه بر اون سیستم ثبت و صدور اسناد هم تحت اکسل طراحی شده که خیلی توی زمان و مصرف کاغذ و نیروی انسانی باعث صرفه جویی شده و خیلی بخش های دیگه ...
    و همینطور اکسل روز به روز داره توی قسمت های مختلف قدرتشو نشون میده و روز به روز تو دل برو تر میشه.
    این رو هم بگم بخش ابتدایی یادگیری من توی اکسل که مربوط میشه به همون کلاس های کامپیوتر اما بخش متوسطش مربوط میشه به کتاب و منابع اینترنتی (مخصوصا منابع انگلیسی) و این انجمن که از همه اعضا و اساتید از صمیم قلب تشکر میکنم.

آخرین بازدید
    2021/01/03
    سپاس
    73
    سپاس شده
    36 در 24 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام:
    من زمانی به اکسل نیازمند شدم که در یک آموزشگاه مشغول به کار شدم و اونجا شاید مثه بقیه برای ترتیب بندی و حسابرسی کارهایم از word معمولی استفاده می کردم البته فقط به عنوان یه صفحه جدول دار....بقیه کارهای ثبت و حسابرسی رو بصورت دستی محاسبه می کردیم و ثبت می کردم...تا اینکه به مرور و با تحقیق متوجه شدم اکسل می تونه این کار رو برام انجام بده(با توجه به نبود نرم افزاری مناسب کار ما)البته اون موقع یکی از دوستامون اومد و کار رو راه انداخت البته بصورت مبتدی و این شد که بعدها که کار پیشرفت کرد و خوب مسلما نرم افزار مخصوص کار رو خریداری کردیم وادامه دادیم...اما الان تقریبا یکسالی است که بنده برای کار شخصی خودم که یک آموزشگاه هست و توی اون تعدادی کاربر ثبت نام می کنند و هزینه و دوره و وسایل کمک آموزشی ....داریم که باید نظم و ترتیب بهشون بدیم و بهمین منظور دنبال پیشرفت در زمینه اکسل هستم چون دنیای اکسب به همراه ویژوال بسیار گسترده است و می دونم برای کار من در مرحله فعلی نرم افزار اکسل پاسخگو هست و نیاز به هزینه زیاد نیست...البته خودم کاملا مبتدی هستم و به جد دنبال پیشرفت در این زمینه هستم...البته خیلی خوشحال می شوم از تجربیات دوستان برای پیشرفت و آموزش بهره ببرم...
    با تشکر

آخرین بازدید
    2022/12/14
    سپاس
    2,233
    سپاس شده
    1,581 در 464 پست
    سطح اکسل
    80.00 %

Alireza به Yahoo ارسال پیام
    سلام به همگی
    سال 89 بود با توجه به نیاز کاری توی سایتهای مختلف می گشتم از سایت اکسل ایران یه بسته آموزش اکسل خریدم !!
    خوب اون موقع فروشگاه مثل الان نبود و فایل(خداروشکر) بدستم نرسید. دیدم شماره موبایل استاد علی محمدی(البته اون موقع نمیشناختمشون ) روی سایت بود زنگ زدم استاد گفت آقا شما پول ریختید این دوره تمام شده و ...
    تازه متوجه شدم دفتر استاد نزدیک خونه منه روز جمعه قرار گذاشتم برم خدمتشون و پول دوره رو پس بگیرم و مشاوره اکسلی داشته باشم (اون روزا فکر میکردم خیلی اکسل واردم دنبال vbaبودم خخخ)
    پیش استاد که رفتم و چندتا نمونه فایل نشون دادم گفتند از بیست -2- میگیری خیلی بهم برخورد ولی خواستم دلیلش رو بدونم استاد یه مطالبی گفتند ولی دروغ چرا من هنوز فکر میکردم خیلی به اکسل مسلطم (به خیال خودم ) ...
    استاد چندتا نمونه فایل بهم نشون دادند تازه هنوز بعد چند سال یادم میافته سرم گیج میره خخخخ...
    دیگه تا کلاس آموزشی رو با استاد هماهنگ نکردم از دفتر استاد بیرون نیومدم (آشنایی با استاد علی محمدی بهترین اتفاق آموزشی عمرم بود). از اون تاریخ هر دوره ای تو سایت برگزار بشه اولین نفر ثبت نام میکنم هنوز خیلی راه دارم تا بگم چیزی بلدم .
    ولی همونطوری که بچه ها گفتند توی شرکت و جلب توجه مدیران اکسل نکته کلیدیه....
    طولانی شد از همه عذرخواهی میکنم .
    ویرایش توسط Alireza : 2015/05/26 در ساعت 00:11
    تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است

آخرین بازدید
    2023/05/03
    سپاس
    1,399
    سپاس شده
    2,089 در 665 پست
    سطح اکسل
    73.00 %

Javid Mokhtari به Yahoo ارسال پیام
    خودم به روایت تصویر ...:
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.25_23h59m47s_001_.png
مشاهده: 51
حجم:  47.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h01m22s_002_.png
مشاهده: 42
حجم:  76.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h08m03s_003_.png
مشاهده: 42
حجم:  62.0 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h12m06s_004_.png
مشاهده: 44
حجم:  67.6 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h13m32s_005_.png
مشاهده: 40
حجم:  126.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h14m47s_006_.png
مشاهده: 41
حجم:  40.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h16m41s_007_.png
مشاهده: 46
حجم:  415.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h18m59s_008_.png
مشاهده: 43
حجم:  102.2 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Ashampoo_Snap_2015.05.26_00h21m25s_009_.png
مشاهده: 47
حجم:  88.5 کیلو بایت
    دوره های آموزش رایگان اکسل از صفر تا پیشرفته بصورت تصویری
    بیش از 60 جلسه آموزش ویدئویی رایگان

شرکت در دوره:

https://javidsoft.ir/courses/

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

با درود
    خب نوبتیم باشه نوبت ماست. هر چند یکمیشو یه جوی دیگه گفته بودم اما از اول میگم. دقیقش چه سالی بود یادوم نیس. از درس و کتاب و مشق از دانشگاه فارق شده بودیم. یه مدت تو خونه بودیم و یهو نا قافل عزیزمون که همون مادرمونه اومد گفت پاشو برو پیش دایت عسلویه سر کار. مارو بگی همچو جا خوردیم که نگو. خلاصه با کلی جر و بحث رفتیم بندر کنگان. عسلویه. سرتونه در نیارم 3 ماه طول کشید که بلاخره گفتن بیاد سر کار پروژه . ما هم رفتیم ، از همون در gate اصلی نرفته بودیم تو , هوا هم گرم ، داییمون گفت پیاده شو برو از همین اول ترخیص کالا و ... رو یاد بگیر اینم برگه ، میری پیش یه نفر به نام شمس العلما (استاد شمس). ما هم با عصبانیت یه نگاهی بهش کردیم ، تو دلمون گفتیم نگا از دانشگاه تو اصفهان با اوهمه چی فارغ التحصیل شدیم اومده میگه برو دنبال نخود سیاااا. یه مشت چی دیگه هم تو دل خودم باز بار دایییم کردمو رفتم سراغ کار. آقا وارد یه اتاقی شدیم دیدیم آقای شمس العلما نشستن و میزیو دم و دستگاهی و ملتی یه سری اطلاعات میارن و ایشون یه دکمه میزنه gate pas ورودی از دستگاه پرینتر پشت سر هم میاد بیرون. خلاصه ما هم که خون گرم بودیم رفتیم جلو یکم خوش و بش کردیم و دیدم اکسل بازه . اما شبیه به او چیزی که من میشناختم نبود . خلاصه حس کنجکاویم گل کرد و شروع کردم سوال و پرس . که این چیکار میکنه چیه ، خلاصه گفتم به استاد که میخوام یاد بیگیرم کارت ورود بزنم بشم مسول ای چیزااا تو بخش خودمون . اقا همو اول index و match اومد سراغ ما. ما هم که بلد نبودیم . هی ایشون میگفتن ما هم همیطور مینوشتیم " استاد این سلو رو انتخاب کرد بعد ایرو نوشت ، بعد ای کارو کرد و ......) خلاصه یه یه هفته ای کارم ایشوده بود که ببینم چی به چیه. این شد شروع کار ما با اکسل. هر روز میرفتم دفتر کار کارفرمای اصلی که ایشون تو اون بخش بود و کم کمک یه سری چیزا یاد گرفتیم. ایشون ازم میخواست و من میرفتم تمرین و کار. زندگیم شد اکسل. یه روز سایت اکسل ایران رو بهم معرفی کرد و گفت اگر میخوای چیزی یاد بگیری سعی کن مشکلات بقیرو حل کنی. تا اومدم تو سایت شروع کردم ببینم بقیه چه مشکلی دارن. من تلاش میکردم که راه حل رو پیدا کنم و ج بدم. این شد که به داده ها علمیم تو اکسل روز به روز افزوده شد. زدم تو کار فرم های خارجی.منابع خارجی و ....

تو هر زمینه ای گیر میکردم ، مثلا درسی سریع میرفتم و میرم سراغ اکسل ، کد نویسسی و یه برنامه درست میکنم میدم به استاد یا پروفسور بخش میگم فقط run کن حالشو ببر. هنوزم که هنوزه چیزه زیادی ازش بلد نیستم و مشتاق یادگیریم. اگر بدونین چه جوری ازش کار بکشین حتما تو کاراتون به کار میاد.
    کار به جایی رسید که تو دانشگاهی که هستم یه مدلی رو میخواستن انجام بدن گفتن با متلب ، من گفتم با اکسل انجام میدم و دادم حال کردن. حالا هر جا سواله اکسلی پیش میاد میگن بریم یه پسر ایرانیه هست اون حتما یه راهی براش پیدا میکنه. خلاصه ممنون از همه اساتید که تو این سال ها ازشون یاد گرفتم. از همه کاربرای عزیز که با سوال کرداناشون منو تشویق به یادگیری بیشتر کردن. از استاد شمس که همواره مثل برادر بزرگتر کنارم بوده و هست و مدام زحمتش میدم ممنون.

میبخشید طولانی شد. اشتباهات املایی رو هم ببخشین طبق معمول
    در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

شغل اکسل

جایگاه اکسل در حسابداری

جیگاه اکسل درحسابداری

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)