صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: نفوذ به یک فایل اکسل

آخرین بازدید
    2017/04/02
    سپاس
    11
    سپاس شده
    10 در 8 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    ممنونم
    1- فایل شما شیت مخفی ندارد و یا راهی بلدید که شیت رو از وی بی هم نشود دید اگر همینطوره خواهش میکنم بهم یاد بدین چون عملا همون چیزیه که دنبالشم .
    2- تابحال اون روش نفوذ رو روی یک فایل exe امتحان نکردم ، توی شیت 1 فایل اکسل شما متن نداره که من توی یه فایل دیگه کپی کنم و شایدم متن رو سفید کردید.
    3- از شما خواهش میکنم exe کردن رو بهم یاد بدین از برنامه لاک تو اگزه نتوستم استفاده کنم من از اکسل 2013 استفاده میکنم .
    4- روش رشد من در وی بی طوری بوده گاها چیزهای خیلی عالی رو بلدم و گاها ساده ترین چیزها رو بلد نیستم .
    5- بهر حال فایلی که گزاشته اید راه حل مشکل من هست فقط باید راه exe کردن رو یاد بگیرم .
    6- اینکه نام فایل با نامی که در وی بی دارد فرق دارد و خود اکسل با پسوند XLS باز میشود که من آشنایی ندارم ولی مطمئنم که کلید رفع مشکل من است.
    7- اگر رمز اکسل همین فایل را بهم بدین توش متن و جدول میزارم و دوباره قفلش میکنم بعد میبینم که میشه شیت رو با متونش کپی کرد یا نه . خواسته های من زیاد و به نظر پررویی می آید . من رو ببخشید و از همه شما قلبا تشکر میکنم .

2.  

آخرین بازدید
    2018/05/03
    سپاس
    2,033
    سپاس شده
    1,229 در 331 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط noroozzadeh نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    1- فایل شما شیت مخفی ندارد و یا راهی بلدید که شیت رو از وی بی هم نشود دید اگر همینطوره خواهش میکنم بهم یاد بدین چون عملا همون چیزیه که دنبالشم .
    2- تابحال اون روش نفوذ رو روی یک فایل exe امتحان نکردم ، توی شیت 1 فایل اکسل شما متن نداره که من توی یه فایل دیگه کپی کنم و شایدم متن رو سفید کردید.
    3- از شما خواهش میکنم exe کردن رو بهم یاد بدین از برنامه لاک تو اگزه نتوستم استفاده کنم من از اکسل 2013 استفاده میکنم .
    4- روش رشد من در وی بی طوری بوده گاها چیزهای خیلی عالی رو بلدم و گاها ساده ترین چیزها رو بلد نیستم .
    5- بهر حال فایلی که گزاشته اید راه حل مشکل من هست فقط باید راه exe کردن رو یاد بگیرم .
    6- اینکه نام فایل با نامی که در وی بی دارد فرق دارد و خود اکسل با پسوند XLS باز میشود که من آشنایی ندارم ولی مطمئنم که کلید رفع مشکل من است.
    7- اگر رمز اکسل همین فایل را بهم بدین توش متن و جدول میزارم و دوباره قفلش میکنم بعد میبینم که میشه شیت رو با متونش کپی کرد یا نه . خواسته های من زیاد و به نظر پررویی می آید . من رو ببخشید و از همه شما قلبا تشکر میکنم .
    با درود
    تو پستی که زدم عرض کردم این فایل 2 شیت دیگه هم داره که مخفی شدن، در مورد نفوذ باز هم معتقدم میشه به هر فایلی با هر پسوندی نفوذ کرد (حتی خود شما هم شاید این توانایی رو داشته باشین) اما ما سعی میکنیم این راه رو سخت کنیم نه غیر ممکن!! به نظر من در علم کامپیوتر هیچ چیزی مطلقی وجود ندارد و تماما نسبی است.
    محیط vb فایل مذکور هیچ رمزی نداره، فقط Sheet1 و Workbook پروتکت شده که اون هم زیاد مهم نیست و در صورت عدم نیاز میشه پروتکت هم نکرد. و هیچ رمز دیگری به جز همان رمز ورودی در این فایل استفاده نشده.
    درسته، شیتهای 2و 3 که مخفی هستند حاوی متن یا فرمول و غیره نیست اما هیچ فرقی نداره اگر هم متن یا فرمولی داشت باز هم امن بود.

به هر حال این نکته باقی میمونه که من حدس میزنم شما پست 5 این تاپیک رو یا درست نخوندین و یا اینکه به لینکی که در همان پست دادم مراجعه نکردین!
    یه لطف کنید و مجدد اون پست رو به همراه لینک کامل مطالعه کنید اگر نتونستین مشکلتون رو حل کنید در خدمتتونم.

آخرین بازدید
    2017/04/02
    سپاس
    11
    سپاس شده
    10 در 8 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    ممنونم
    اون فایل که در پست 5 گذاشته اید ساختن یک فرم ورود به برنامه بود که میشد متن شیت های قفل شده یا مخفی آن را کپی کرد. ایجاد فرم ورودی یا هرنوع رمز مثلا رمز هارد دیسک ، در هنگامی بکار میاید که میخواهید میخواهید برنامه رو باز کنید و ازش استفاده کنید ، ولی من منظورم اینه که بدون نیاز به باز شدن فایل میتوان با دستور vb از یک ورک بوک دیگر متن کامل شیت ها رو عینا کپی کرد ، حتی وقتی که نام شیت های ورک بوک قفل شده رو نمیدانیم میتونیم از شماره شیت بصورت حدسی مثلا از 1 تا 100 استفاده کنیم .
    اما این یکی که در پست 10 هست exe شده و لااقل کمترکسی میتونه بهش نفوذ کنه به نظرم نکته مشکل من همینجاست که اگزه کردن رو بلد نیستم . فایلی که فرستادید عالی بود و واقعا ممنونم اگر میشه در مورد اگزه کردن کامل تر توضیح بدین .
    برای هر نوع نفوذی یک راه کارجدا وجود داره برای این راه نفوذی که من عرض کردم بنظرم exe بهترین راه باشه .
    خیلی دوست دارم فایلی از راه نفوذی که عرض میکنم براتون بزارم ولی چطور باید آپلود کنم ؟؟؟

آخرین بازدید
    2017/04/02
    سپاس
    11
    سپاس شده
    10 در 8 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    میشه لطفا همین فایل رو داخلش متن بنویسین و دوباره برام بزارین

آخرین بازدید
    2017/04/02
    سپاس
    11
    سپاس شده
    10 در 8 پست
    تعیین سطح نشده است

البته منظورم اینه که تو شیت های مخفی متن بنوسین متن های با خطوط

آخرین بازدید
    2017/04/02
    سپاس
    11
    سپاس شده
    10 در 8 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام خسته نباشید
    من exeکردن رو انجام دادم ولی خصوصیات فایل شما پیدا نکرد البته هیچ مشکلی نداشت عالی بود فقط در فایل من وقتی منوی فایل رو باز میکنم نام شیت های پروتکت رو لیست میکنه ولی در فایل شما اینطور نبود که همین خیلی جالب بود چون کاربر نمیفهمه چند شیت مخفی وجود داره
    آیکونش شبیه آیکون فایل شما نبود اکسلی بود چطور عوضش کنم ؟؟؟

آخرین بازدید
    2018/05/03
    سپاس
    2,033
    سپاس شده
    1,229 در 331 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط noroozzadeh نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من exeکردن رو انجام دادم ولی خصوصیات فایل شما پیدا نکرد البته هیچ مشکلی نداشت عالی بود فقط در فایل من وقتی منوی فایل رو باز میکنم نام شیت های پروتکت رو لیست میکنه ولی در فایل شما اینطور نبود که همین خیلی جالب بود چون کاربر نمیفهمه چند شیت مخفی وجود داره
    آیکونش شبیه آیکون فایل شما نبود اکسلی بود چطور عوضش کنم ؟؟؟
    با درود
    دوست عزیز این متن رو که در لینک پست های قبلی گذاشتم دوباره همینجا میذارم، این مطلب رو نمیدونم دیدین یا نه؟!! به هرحال متن پایین رو که بخونید فکر کنم مشکلتون حل بشه.

با درود
    ضمن تشکر از جناب پارسا و جناب iranweld که این موضوع رو پاسخ دادن
    اما نکته ای که وجود داره و به نظر بنده شاید خیلی مهم باشه اینه که ماکروها و کدهای vba زمانی قابل اجرا هستند که در تنظیمات اکسل سیستمی که قراره اون فایل به اجرا در بیاد می بایست از قبل ماکروها فعال باشند در غیر اینصورت ما با مشکلاتی مواجه میشیم که در بعضی موارد حتی باعث دسترسی به سورس برنامه جهت کاربر استفاده کننده وجود داشته باشه.
    خیلی از دوستان شاید با زحمات زیاد و صرف زمان طولانی برنامه ای تهیه می کنند که کاملا کاربردی باشد و قطعا این موضوع در چنین فایلها و برنامه هایی اهمیت به سزایی پیدا می کنند.
    به هر حال راه حل هایی که وجود داره شاید هرکدام به دلیلی نقصی در آن وجود داشته باشه و این نگرانی همیشه در ذهن برنامه نویس و تهیه کننده وجود داره. اما مناسبترین راه حل حداقل به نظر بنده و اینکه شخصا زیاد از اون استفاده کرده ام استفاده از برنامه جانبی LockXls می باشد که در انجمن هم زیاد در مورد آن صحبت شده و خود نرم افزار هم فکر کنم وجود داشته باشه.

از جمله کارایی و قابلیت های این برنامه:
    1- قفل گذاری روی فایل شما به طرق مختلف طوری که کاربر به هیچ وجه قادر به مشاهده سورس برنامه نمی باشد
    2- تبدیل فایل اکسل به فایلی با پسوند exe (البته در این مورد نیز وجود نرم افزار اکسل بر روی سیستم الزامی می باشد)
    3- انتساب یک آیکون دلخواه به فایل برنامه
    4- مخفی نمودن محیط اکسل در زمان اجرای فایل برنامه
    5- ساختن قفل سخت افزاری جهت برنامه
    6- محدود نمودن اجرای برنامه برای یک مدت مشخص یا تعداد دفعات اجرا
    7- ساخت یک Trial از برنامه
    و امکانات پیشرفته تری که دوستان می تونن خودشون تجربه و استفاده کنند

در مورد نرم افزار (LockXls) اگر دوستان سوالی و یا مشکلی داشتن تا اونجایی که کار کردم و بلدم در خدمتم.
    موفق باشین

9. سپاس ها (3)

آخرین بازدید
    2017/04/02
    سپاس
    11
    سپاس شده
    10 در 8 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    خسته نباشید
    ممنونم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)