نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: میانبر به یک ستون و یا سطر؟؟

آخرین بازدید
    2019/10/19
    سپاس
    18
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

میانبر به یک ستون و یا سطر؟؟

با سلام.
    فرض کنید یک جدول با کلی سطر و ستون دارین که 1 ردیف اول و ستون اول (مثلا ستون A و ردیف 1) کلا خالی و بقیه پر (به عنوان مثال 2000 ردیف و 3000 ستون).
    آیا فرمولی وجود دارد که در همان ردیف (یا ستون) اول (ستون A یا ردیف 1)، ردیف یا ستون خاصی مانند ردیف 1768 ام و یا ستون 2320 ام را احضار کنیم؟؟؟
    .
    .
    منظور من چیزی با عملکردی مشابه با filter و یا V/Hlookup است با این تفاوت که بر خلاف V/Hlookup ردیف یا ستون مذبور قابل ویرایش بوده و همچنین با زدن یک عدد مثلا 1245 ردیف یا ستون متناظر احضار گردد.
    شما در فیلتر هم نمی توانید ردیف ها را فیلتر کنید و البته با زدن یک عدد ساده در یک سلول مثلاً در سلول A1، ردیف یا ستون احضار نمی گردد. ردیف یا ستون مذبور قابل ویرایش بوده و همچنین با زدن یک عدد مثلا 1245 ردیف یا ستون متناظر احضار گردد.
    شما در فیلتر هم نمی توانید ردیف ها را فیلتر کنید و البته با زدن یک عدد ساده در یک سلول مثلاً در سلول A1، ردیف یا ستون احضار نمی گردد.
    مرسی از وفتی که گذاشتین.
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.
    پاسخ مورد نظر براي اين تاپيك ارسال شده است.

2.  

آخرین بازدید
    2024/03/15
    سپاس
    625
    سپاس شده
    1,970 در 623 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام

هر چند زیاد متوجه توضیحات جنابعالی نشدم بهر حال اگر پاسخ شما هم نباشد شاید مورد استفاده قرار بگیرد. احتراما فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

خلاصه : فیلتر بر اساس یک خانه متغییر ( در اینجا خانه a1)

با تشکر میر
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

آخرین بازدید
    2018/05/03
    سپاس
    2,033
    سپاس شده
    1,229 در 331 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط musicbox1970 نمایش پست ها
    با سلام.
    فرض کنید یک جدول با کلی سطر و ستون دارین که 1 ردیف اول و ستون اول (مثلا ستون A و ردیف 1) کلا خالی و بقیه پر (به عنوان مثال 2000 ردیف و 3000 ستون).
    آیا فرمولی وجود دارد که در همان ردیف (یا ستون) اول (ستون A یا ردیف 1)، ردیف یا ستون خاصی مانند ردیف 1768 ام و یا ستون 2320 ام را احضار کنیم؟؟؟
    .
    .
    منظور من چیزی با عملکردی مشابه با filter و یا V/Hlookup است با این تفاوت که بر خلاف V/Hlookup ردیف یا ستون مذبور قابل ویرایش بوده و همچنین با زدن یک عدد مثلا 1245 ردیف یا ستون متناظر احضار گردد.
    شما در فیلتر هم نمی توانید ردیف ها را فیلتر کنید و البته با زدن یک عدد ساده در یک سلول مثلاً در سلول A1، ردیف یا ستون احضار نمی گردد. ردیف یا ستون مذبور قابل ویرایش بوده و همچنین با زدن یک عدد مثلا 1245 ردیف یا ستون متناظر احضار گردد.
    شما در فیلتر هم نمی توانید ردیف ها را فیلتر کنید و البته با زدن یک عدد ساده در یک سلول مثلاً در سلول A1، ردیف یا ستون احضار نمی گردد.
    مرسی از وفتی که گذاشتین.
    با درود و تشکر از جناب majid_mx4
    دوست عزیز برداشتی که بنده از سوالتون کردم اینه که شما میخواین با وارد کردن شماره سطر یا ستون در یک سلول (مثلا A1) فقط همان سطر یا ستون برای شما نمایش داده شود.
    اگر برداشتم درست بوده باشه فایل نمونه زیر به نوعی شما رو به خواستتون میرسونه.
    در این فایل نمونه شما کافیه در سلول A1 (زرد رنگ) شماره سطر و ستون مورد نظر را با قرار دادن کاما بین آنها وارد کنید (مثلا: 5,3 ) که فقط سلول ردیف پنجم از ستون سوم را برای شما نمایش میدهد، اگر میخواهید یک سطر کامل و یا یک ستون کامل نمایش داده شود عدد مربوط به سطر یا ستون را صفر وارد کنید. (نمایش سطر پنجم: 5,0) یا (نمایش ستون سوم: 0,3).
    در نهایت برای نمایش کل شیت مقدار درون سلول A1 رو حذف کنید و یا مقدار 0,0 را وارد کنید.

امیدوارم واستون مفید واقع شود.

آخرین بازدید
    2019/10/19
    سپاس
    18
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

مرسی ممنون دوست عزیز. تقریبا شبیه همان چیزی که می خوام فقط اگر امکان داره روش کار را توضیح بدین.

یه فایل به اسم db01 پیوست کردم.
    من می خوام تو این فایل (که حدود 1399 ستون داره) وقتی که در سلول c2 (که به رنگ سبز است) یک عدد (از 1 الی 1399 که معرف شماره گزارش یا همان شماره ستون است و به رنگ قرمز می*باشد) را وارد میکنم، اطلاعات ستون c (که به رنگ زرد می باشند) بر اساس شماره وارد شده تغییر یابند.
    مثلا اگر من عدد 123 را در خانه سبز وارد کنم ، خانه c12 مقدار 1236 را نشان دهد.
    و یا زمانی که عدد 4 را در خانه سبز وارد کنم ، خانه c12 مقدار 46 را نشان دهد.
    این کار با فرمول hlookup قابل اجرا است. بدین صورت که در هر خانه از ستون c میبایست فرمول نوشته شود. که در فایل پیوست db02 این فرمول نویسی رو انجام دادم.
    شما الان در فایل db02 اگر در خانه سبز رنگ بزنید 856، مقادیر ستون مربوطه در ستون c نمایش داده خواهد شد.
    من این روش را نمی خواهم چون الان می خوام در خانه سبز بزنم ستون 856 و ستون مربوطه در ستون c احضار شده و بتوان مقادیر عددی آن را ویرایش کنم در حالیکه این امر با hlookup صورت نمیپذیرد یعنی نمی توان ویرایش کرد فقط می توان وقادیر را دید.
    این عملیات را با فیلتر کردن هم نمیشود انجام داد چون فلتیر برای سیستم عمودی کار میکند و من به دلایلی نمی خوام شکل جدول رو عوض کنم. و البته اگر هم میشد فیلتر کرد باز می خواستم به همان روش که با زدن عدد 856 در سلول c2 ستون احضار میشد انجام دهم.
    بازهم ممنون از وقتی که میگذارید.[spoiler][/spoiler]
    • نوع فایل: xlsx DB01.xlsx اطلاعات (226.6 کیلو بایت, 9 نمایش)
    • نوع فایل: xlsx DB02.xlsx اطلاعات (227.7 کیلو بایت, 11 نمایش)
    ویرایش توسط musicbox1970 : 2015/12/13 در ساعت 16:28

آخرین بازدید
    2018/05/03
    سپاس
    2,033
    سپاس شده
    1,229 در 331 پست
    تعیین سطح نشده است

مرسی ممنون دوست عزیز. تقریبا شبیه همان چیزی که می خوام فقط اگر امکان داره روش کار را توضیح بدین.

یه فایل به اسم db01 پیوست کردم.
    من می خوام تو این فایل (که حدود 1399 ستون داره) وقتی که در سلول c2 (که به رنگ سبز است) یک عدد (از 1 الی 1399 که معرف شماره گزارش یا همان شماره ستون است و به رنگ قرمز می*باشد) را وارد میکنم، اطلاعات ستون c (که به رنگ زرد می باشند) بر اساس شماره وارد شده تغییر یابند.
    مثلا اگر من عدد 123 را در خانه سبز وارد کنم ، خانه c12 مقدار 1236 را نشان دهد.
    و یا زمانی که عدد 4 را در خانه سبز وارد کنم ، خانه c12 مقدار 46 را نشان دهد.
    این کار با فرمول hlookup قابل اجرا است. بدین صورت که در هر خانه از ستون c میبایست فرمول نوشته شود. که در فایل پیوست db02 این فرمول نویسی رو انجام دادم.
    شما الان در فایل db02 اگر در خانه سبز رنگ بزنید 856، مقادیر ستون مربوطه در ستون c نمایش داده خواهد شد.
    من این روش را نمی خواهم چون الان می خوام در خانه سبز بزنم ستون 856 و ستون مربوطه در ستون c احضار شده و بتوان مقادیر عددی آن را ویرایش کنم در حالیکه این امر با hlookup صورت نمیپذیرد یعنی نمی توان ویرایش کرد فقط می توان وقادیر را دید.
    این عملیات را با فیلتر کردن هم نمیشود انجام داد چون فلتیر برای سیستم عمودی کار میکند و من به دلایلی نمی خوام شکل جدول رو عوض کنم. و البته اگر هم میشد فیلتر کرد باز می خواستم به همان روش که با زدن عدد 856 در سلول c2 ستون احضار میشد انجام دهم.
    بازهم ممنون از وقتی که میگذارید.[spoiler][/spoiler]
    با درود
    در واقع با استفاده از رویداد تغییرمقادیر درون یک شیت و عمل Hide کردن این کار انجام شده است که اگر کدها را مرور کنید متوجه روند عملیات خواهید شد.
    خواسته شما بر روی فایل اعمال گردید، شما کافیه در سلول C2 عدد مورد نظرتون را وارد کنید تا ستون مربوطه احضار و آماده ویرایش گردد. برای نمایش کامل ستونها و خروج از Hide شدن ستونها شما به دو روش میتوانید عمل کنید:
    1. فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+s
    2. قرار گرفتن در سلول سرستون مربوط به ستون احضار شده (سلول قرمز رنگ) و فشردن کلید Delete

نکته: کدهای نوشته شده براساس ساختار فعلی فایلتون می باشد و در صورتیکه بخواهید قبل از ستون F (شروع ستونهای دیتا) ستونی اضافه یا کم کنید، یا اگر بخواهید قبل از سطر 2 (شروع سطرهای دیتا) سطری اضافه یا کم کنید میبایست تغییرات جزئی در کدها اعمال کنید.

موفق باشین.
    • نوع فایل: rar DB03.rar اطلاعات (153.4 کیلو بایت, 26 نمایش)

آخرین بازدید
    2019/10/19
    سپاس
    18
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

دوست عزیز ممنون بابت زحمتی که کشیدید.
    من سعی کردم از روی کدهای ماکروس، سر در بیارم ولی سوادم نکشید.
    اگر اشتباه نکرده باشم شما recored macro رو زدید و بعد از عملیات مربوطه stop کردید.
    اگر امکان داره مراحلی رو کی طی کردین به من بگین و اینکه چه جوری می تونم به اینکار را به جای ستون روی ردیفها هم انجام بدم.

آخرین بازدید
    2018/05/03
    سپاس
    2,033
    سپاس شده
    1,229 در 331 پست
    تعیین سطح نشده است

دوست عزیز ممنون بابت زحمتی که کشیدید.
    من سعی کردم از روی کدهای ماکروس، سر در بیارم ولی سوادم نکشید.
    اگر اشتباه نکرده باشم شما recored macro رو زدید و بعد از عملیات مربوطه stop کردید.
    اگر امکان داره مراحلی رو کی طی کردین به من بگین و اینکه چه جوری می تونم به اینکار را به جای ستون روی ردیفها هم انجام بدم.
    با درود
    خیر دوست عزیز، کدها از طریق ضبط ماکرو انجام نشده است و بر اساس نیاز و خواسته ای که شما فرموده بودین بصورت دستی نوشته شده است.
    شما میتونید با کمی اصلاح ساختار فایلتون و نظم دادن به چیدمان دیتاتون و با کمک از کدهایی که برای ستون نوشتم به راحتی برای سطرها هم چنین قابلیتی اضافه کنید.
    در صورتیکه به مشکل برخوردید و یا نتونستید کدها رو بنویسید اطلاع بدین تا کمکتون کنم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)