صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: درگ نام عکس به سلول اکسل

آخرین بازدید
    2017/09/07
    سپاس
    13
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

Nuclear درگ نام عکس به سلول اکسل

سلام دوستان
    من یک فایل اکسل دارم که حدود 10000 محصول در ردیف های اون با مشخصات درج شده .
    حالا میخوام هر محصول رو به یه عکس در دیتا بیس وب سایت وابسته کنم و باید برای این کار نام فایل عکس رو جلوی هر محصول بنویسم و چون تعداد محصولات زیاد هست این کار بسیار وقت گیره.
    آیا راهی هست که بتونم عکس ها رو با درگ کردن داخل سلول روبرویی هر محصول این کار رو بکنم ؟ یعنی عکس رو درگ کنم به یه سلول اکسل ولی فقط نام و پسوند عکس در اون سلول قرار بگیره؟؟؟؟؟
    یه فایل پیوست هم گذاشتم .
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: xlsx ax.xlsx اطلاعات (8.0 کیلو بایت, 21 نمایش)
    پاسخ مورد نظر براي اين تاپيك ارسال شده است.

2.  

آخرین بازدید
    2017/09/07
    سپاس
    13
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

آقا یکی کمک کنه دیگههههههه
    من فقط میخوام یک فایل ( عکس یا هرچی دیگه) رو انتخاب کنم و بکشم بیارم داخل یه سلول اکسل و توی این سلول فقط نام و پسوند فایل درج بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه راه دیگه ای هم میدونید برای اینکه بتونیم نام و پسوند یه سری فایل رو وارد سلول های اکسل کنم بفرمائید ؟؟؟ کپی پیست کردن خیلی زمان میبره...

آخرین بازدید
    2023/08/17
    سپاس
    1,884
    سپاس شده
    8,164 در 3,010 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام

در ماکرو ذیل نام فایلهای موجود در پوشه TEST در درایو D در ستون B لیست میگردد

ولی قادر به تشخیص نام فارسی و قرار دادن مشابه نام انگلیسی در کنار یگدیگر نمی باشد

کد PHP:
    Sub FileList()

Dim objFSO As Object
             Dim objFolder 
    As Object
             Dim objFile 
    As Object

Range
    ("B:B").ClearContents
             I 
    1
             Set objFSO 
    CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set objFolder objFSO.GetFolder("D:\test\" & "")
             For Each objFile In objFolder.Files
                 '  MsgBox objFile.Name'
                Range("B" & I) = objFile.Name
              I = I + 1
             Next objFile

End Sub 

5. سپاس ها (3)

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

shamsololama به Yahoo ارسال پیام
    نقل قول نوشته اصلی توسط adelparsa نمایش پست ها
    آقا یکی کمک کنه دیگههههههه
    من فقط میخوام یک فایل ( عکس یا هرچی دیگه) رو انتخاب کنم و بکشم بیارم داخل یه سلول اکسل و توی این سلول فقط نام و پسوند فایل درج بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه راه دیگه ای هم میدونید برای اینکه بتونیم نام و پسوند یه سری فایل رو وارد سلول های اکسل کنم بفرمائید ؟؟؟ کپی پیست کردن خیلی زمان میبره...
    با درود فراوان
    برای این کار میتوانید یه فرم یا ماکروی ایجاد کنی که با زدن آن فایل عکس ها باز بشه و شما هر عکسی که انتخاب کنید اسم آن در سلول انتخاب شده وارد بشه یعنی شبیه به دکمه بروز روی هر سلی که میخوای نام عکس وارد کنی دوبل کلیک کنی فایل عکسها باز بشه و با انتخاب عکس نام آن در سل بشینه
    اگر نیاز بود تا فایل نمونه درست کنم
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    بمانیم تا کاری کنیم ،نه کاری کنیم تا بمانیم [size=x-small](دکتر شریعتی)[/size]
    shamsololama@yahoo.com
    09177733411

آخرین بازدید
    2017/09/07
    سپاس
    13
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

بله دوست عزیز اگه امکان داره یه فایل ارسال کنید.

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

با درود فراوان

در این فایل ضمیمه روی هر سل از ستون c که دوبل کلیک کنید فایل عکسها باز می شود و با انتخاب عکس مورد نظر نام و پسوند آن در همان سل قرا میگیرد
    توجه: جهت اجرای این کد نیاز است ماکروی اکسل شما فعال باشد .
    • نوع فایل: zip ax.zip اطلاعات (11.8 کیلو بایت, 34 نمایش)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    shamsololama@yahoo.com
    09177733411

آخرین بازدید
    2017/09/07
    سپاس
    13
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

خیلی ممنون دوست عزیز الان چطور میتونم این ماکرو رو به فایل اصلی خودم منقل کنم ؟
    من میخوام این قابلیت روی ستون d فایل پیوست ایجاد بشه.
    من حرفه ای نیستم.

در ضمن یه سوال دیگه دارم :
    آیا امکان داره وقتی روی سلول دبل کلیک میکنیم و بروزر باز میشه و یک فایل رو انتخاب میکنیم , وقتی فایل میاد داخل سلول بشینه , اسم فایل عوض بشه و اسم فایل بشه محتوای یک سلول دیگه ولی پسوندش ثابت بمونه ؟؟؟؟
    مثلا توی فایل پیوست وقتی یکی از سلول های ستون d رو دبل کلیک میکنیم و بروزر باز میشه و مثلا فایل adel.jpg رو انتخاب میکنیم وقتی این فایل میخواد بیاد تو سلول بشینه اسم فایل بشه 10 ولی پسوند فایل همون jpg باقی بمونه و اسم 10 رو هم از ستون a برداره .( منظور کلیک روی سلول D11 فایل پیوست هست و با توجه به اینکه محتوای سلول A11 , عدد 10 هست اسم فایل محتوای سلول A11 بشه)

در حالت خیلی حرفه ای تر که اگه بتونید انجام بدید کلا مشکل من رو حل کردید ولی نمیدونم امکان پذیر هست یا نه , اینه که :
    وقتی اتفاق بالا میوفته و و فایل پس از تغییر نام توی سلول های ستون D قرار میگیره , اسم فایل توی فولدر خودش هم تغییر کنه و بشه نام تغییر یافته سلول اکسل. منظورم اینه که در ادامه مثال بالا وقتی نام فایل adel.jpg به 10.jpg تغییر کرد اسم فایل توی فولدر خودش هم بهمین ترتیب عوض بشه .
    ویرایش توسط adelparsa : 2016/02/22 در ساعت 12:40

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

خیلی ممنون دوست عزیز الان چطور میتونم این ماکرو رو به فایل اصلی خودم منقل کنم ؟
    من میخوام این قابلیت روی ستون d فایل پیوست ایجاد بشه.
    من حرفه ای نیستم.

در ضمن یه سوال دیگه دارم :
    آیا امکان داره وقتی روی سلول دبل کلیک میکنیم و بروزر باز میشه و یک فایل رو انتخاب میکنیم , وقتی فایل میاد داخل سلول بشینه , اسم فایل عوض بشه و اسم فایل بشه محتوای یک سلول دیگه ولی پسوندش ثابت بمونه ؟؟؟؟
    مثلا توی فایل پیوست وقتی یکی از سلول های ستون d رو دبل کلیک میکنیم و بروزر باز میشه و مثلا فایل adel.jpg رو انتخاب میکنیم وقتی این فایل میخواد بیاد تو سلول بشینه اسم فایل بشه 10 ولی پسوند فایل همون jpg باقی بمونه و اسم 10 رو هم از ستون a برداره .( منظور کلیک روی سلول D11 فایل پیوست هست و با توجه به اینکه محتوای سلول A11 , عدد 10 هست اسم فایل محتوای سلول A11 بشه)

در حالت خیلی حرفه ای تر که اگه بتونید انجام بدید کلا مشکل من رو حل کردید ولی نمیدونم امکان پذیر هست یا نه , اینه که :
    وقتی اتفاق بالا میوفته و و فایل پس از تغییر نام توی سلول های ستون D قرار میگیره , اسم فایل توی فولدر خودش هم تغییر کنه و بشه نام تغییر یافته سلول اکسل. منظورم اینه که در ادامه مثال بالا وقتی نام فایل adel.jpg به 10.jpg تغییر کرد اسم فایل توی فولدر خودش هم بهمین ترتیب عوض بشه .
    با درود فراوان
    برای وارد کردن کد در فایل اصلی روی همین شیت راست کلیک کنید و ویو کد بزنید کد ها رو در هر فایل و هر شیتی که خواستین به همین تریب ویو کد بزنید و پیست کنید و برای هر ستونی که مد نظر شما هست شماره ستون که الان 3 هست برای ستون c شما تغییر بدین برابر با ستون مد نظرتون مثلا ستون a میشه 1 و ستوت b میشه دو و به همین ترتیب
    و اینکه در مورد ( در حالت خیلی حرفه ای تر ) که فرمودین هم بله مشکلی نداره و امکان پذیر هست
    shamsololama@yahoo.com
    09177733411

11. سپاس ها (2)

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

با درود فراوان
    این هم در حالت خیلی حرفه ای تر که فرمودین
    shamsololama@yahoo.com
    09177733411

آخرین بازدید
    2017/09/07
    سپاس
    13
    سپاس شده
    1 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

برادر یک دنیا ممنون
    باید 12000 تا عکس رو یکی یکی اسمشو کپی میکردم تو اکسل بعد تو اکسل اسمش رو عوض میکردم بعد میرفتم توفایلش اسمشو عوض میکردم یعنی دمت گرم دوست عزیز
    کارم رو یک صدم کردی
    خدا هر چی میخوای بهت بده
    ممنون

14. سپاس ها (1)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)