صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: اندازه گيری فاصله طولی محل تقاطع دو نمودار

آخرین بازدید
    2016/05/01
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

اندازه گيری فاصله طولی محل تقاطع دو نمودار

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Doc12.jpg
مشاهده: 11
حجم:  111.2 کیلو بایت
    با سلام
    لطفا راهنمایی فرمائید
    نمودار بالا بر اساس داده ها ترسيم شده و تابع آنها را ندارم
    می خواهم فاصله افقی که با فلش سياه رنگ مشخص است (محل برخورد خط چين های آبی و قرمز با نمودار) را اندازه گيری کنم که با توجه به محور x واحد زمان به صورت ساعت است
    با تشکر
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

ba dorod

shoma dota nemodar dari,khob shoma 2 ta khat ham dari ba yani dota y, ya ba treand line moadele khat haro dar miari ya moadele x hasho ba daron yabi peida mikoni va az ham kam mikoni
    در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

آخرین بازدید
    2016/05/01
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    لطف کنید راه حلی که فرمودید بیشتر توضیح دهید چون بنده در این مورد نمی دانم

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

ba drod
    nemone file dadehaye khodetono upload konin inja.ta ye rah kare monaseb barash bezarim.

آخرین بازدید
    2016/04/27
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

من هیچی سر درنیاوردم
    خدا با ماست نرم افزار و فیلم درسیdabirlo.ir

آخرین بازدید
    2016/05/01
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام فایل داده ها پیوست
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: docx chart.docx اطلاعات (13.2 کیلو بایت, 6 نمایش)

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

با درود
    با یه نگاه به داده هاتون و روندشون تو شکل کشیده شده . بهترین راه درون یابی و استفاده از توابع ارایه ای هستش. اینم یه نمونه فایل بر اساس انچه شما در شکل خواستین. در مورد درون یابی هم یادتون باشه فرض کنین که یه عدد بین دو عدد کران بالا و پایین قرار داره و شما میخواین مقدار X متناظرش رو بدست بیارین. فرض y3 بین y2,y1 قرار داره. شما x2و X1 رو دارین.همه y ها رو هم دارین و میخواین X3 رو بدست بیارین. در درون یابی خطی باید حواسمون باشه که مثلا در این مثال y3 ما به کدوم یک از دو y دیگه نزدیک تره تا دقت درون یابیمون بیشتر بشه. سرتون در نیارم. این فایل مطابق به روند داده های شما حل شده

یادتون باشه تابع forcast برای درون یابی کاربرد داره اما روند داده های شما طوری است که استفاده از match در توابع به صورتی که type رو در این تابع -1 و 1 قرار بدهیم تا کران بالا و پایین رو پیدا کنیم مارو به جوابهای نادرستی میرسونه . چون روند داده هاتون به طوری است که ممکنه مورد مچ ما یهو سر از انتهای نمودار در بیاره برای همین از فرمول ارایه ای و پیدا کردن اولین مورد بزرگ تر از حد اسایش در سری داده هامون استفاده میکنیم. مثلا مگیم برو تو داده ها و هر جا رسیدی به یه عددی که از حد اسایشم بیشتر بود همونجا اون عدد رو بهم بگو چیه. و همچنین اون عدد حد اسایش بین این عددی که پیدا شد و عدد قبلی اش تو سری داده های ما(کران پایین) هستش. و بهمین ترتیب ما کران بالا و پایین رو برای این نوع روندی که شما دارین پیدا میکنیم. موارد دیگرو من تست کردم جواب اشتباه گرفتم.

راه دیگه هم استفاده از معادله بود که شما با solver بیاین حلش کنین. که این مورد به نظرم با توجه به دامنه اطلاعاتتون از اکسل فعلا منتفی هستش. موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط امين اسماعيلي : 2016/04/29 در ساعت 02:53

9. سپاس ها (2)

آخرین بازدید
    2016/05/01
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط امين اسماعيلي نمایش پست ها
    با درود
    با یه نگاه به داده هاتون و روندشون تو شکل کشیده شده . بهترین راه درون یابی و استفاده از توابع ارایه ای هستش. اینم یه نمونه فایل بر اساس انچه شما در شکل خواستین. در مورد درون یابی هم یادتون باشه فرض کنین که یه عدد بین دو عدد کران بالا و پایین قرار داره و شما میخواین مقدار X متناظرش رو بدست بیارین. فرض y3 بین y2,y1 قرار داره. شما x2و X1 رو دارین.همه y ها رو هم دارین و میخواین X3 رو بدست بیارین. در درون یابی خطی باید حواسمون باشه که مثلا در این مثال y3 ما به کدوم یک از دو y دیگه نزدیک تره تا دقت درون یابیمون بیشتر بشه. سرتون در نیارم. این فایل مطابق به روند داده های شما حل شده

یادتون باشه تابع forcast برای درون یابی کاربرد داره اما روند داده های شما طوری است که استفاده از match در توابع به صورتی که type رو در این تابع -1 و 1 قرار بدهیم تا کران بالا و پایین رو پیدا کنیم مارو به جوابهای نادرستی میرسونه . چون روند داده هاتون به طوری است که ممکنه مورد مچ ما یهو سر از انتهای نمودار در بیاره برای همین از فرمول ارایه ای و پیدا کردن اولین مورد بزرگ تر از حد اسایش در سری داده هامون استفاده میکنیم. مثلا مگیم برو تو داده ها و هر جا رسیدی به یه عددی که از حد اسایشم بیشتر بود همونجا اون عدد رو بهم بگو چیه. و همچنین اون عدد حد اسایش بین این عددی که پیدا شد و عدد قبلی اش تو سری داده های ما(کران پایین) هستش. و بهمین ترتیب ما کران بالا و پایین رو برای این نوع روندی که شما دارین پیدا میکنیم. موارد دیگرو من تست کردم جواب اشتباه گرفتم.

راه دیگه هم استفاده از معادله بود که شما با solver بیاین حلش کنین. که این مورد به نظرم با توجه به دامنه اطلاعاتتون از اکسل فعلا منتفی هستش. موفق و پیروز باشید
    سلام بسیار ممنون از پاسخ شما
    هدف من يافتن دو اختلاف x نقاط برخورد نمودار آبی با خط های افقی است x1+x2
    شما لطف کردید سمت چپ نمودار را انجام داديد برای درون يابی سمت راست نمودار هر چه سعی کردم عددها را در درون يابی تغيير بدم نتوانستم به نتيجه برسم تا با جمع کردن دو x زمان را در محدوده آسايش بدست آورم
    سوال 2: برای نمودارهای ديگر مشابه می توانم اعداد را در فرمول جايگزين کنم؟
    با تشکر

آخرین بازدید
    2022/06/26
    سپاس
    1,566
    سپاس شده
    3,182 در 795 پست
    سطح اکسل
    84.00 %

با درود
    با یه روش دیگه یعنی فرمول ارایه ای رو یه دستکاری کردم و براتون جوتبارو گذاشتم. اما واسه درون یابی از forecast استفاده کردم. هر چند درون یابی دقیق تر همون قبلیه روشش. اما تفاوتش در حد دهمو صدمه که فکر نمیکنم در جواباتون تاثیره بسزایی داشته باشه. جواب قبلیو هم تو فایل گذاشتم که نحوشو یاد بگیری. بعضی فرمولا ارایه ای هستن پس اگر تغییرش میذی باید حواست باشه با اینتر وارد نمیشن و با ctr+shift+enter واردشون کنی.در کل سعی کنین از محصولات سلیت جهت ارتقا سطحتون تو اکسل استفاده کنین.

آخرین بازدید
    2016/05/01
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    بسیار ممنون از شما
    متاسفانه از نحوه حل سر در نیاوردم ممکنه بفرمائید چه مطلبی را مطالعه کنم تا با موضوع آشنا شوم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)