نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مشکل در اکسل تنخواه

آخرین بازدید
    2016/05/01
    سپاس
    1
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

confused مشکل در اکسل تنخواه

سلام، من یه اکسل تنخواه دارم که باهاش کار میکنم، یه جاش یه مشکل بزرگ یا کوچیک دارم که عملا باعث شده مجبور شم همه کارها رو دستی انجام بدم. لطفا کارشناسان یه نگاه به این اکسل کنید.
    دو تا شیت داره به اسم صورت ریز تنخواه و صورت خلاصه تنخواه.
    هر هزینه ای که در هر دوره در صورت ریز تنخواه وارد میکنم، به صورت اتوماتیک به شیت صورت خلاصه تنخواه منتقل میشه تا بتونم خلاصه هزینه ها رو ببینم.
    ولی در شیت صورت خلاصه تنخواه، سلول دریافتی اول دوره (که در شیت به رنگ زرد کردم) از شیت صورت ریز تنخواه کپی نمیشه. حتی سعی کردم فرمول اون سلول رو هم حذف کنم و اون عدد رو به صورت دستی وارد کنم، ولی اکسل طوری طراحی شده که در شیت صورت خلاصه تنخواه، هر دوره ای رو انتخاب میکنم، در صورتی که فرمول نباشه و یه عددی رو به صورت دستی وارد کنم، در تمام دوره ها همون عدد وارد میشه.
    اکسلش پر از فرمول های پیچیده و ماکرو هست که واقعا در این حد بلد نیستم من.
    ممنون میشم نگاه کنید و ببینید میتونید کمکی کنید یا نه.
    در واقع تو این اکسل میخوام دریافتی اول دوره از شیت صورت ریز تنخواه (که رنگش رو زرد کردم) دوره مثلا 2، با باقی مانده پرداختی دوره قبل یعنی 1 (که سبز کردم) جمع بشه و در اون سلول زرد بشینه.
    مرسی.

فایل اکسل تنخواه:

http://s7.picofile.com/file/8249370492/Forum.xlsb.html
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2023/08/17
    سپاس
    1,884
    سپاس شده
    8,164 در 3,010 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام

فایل پیوست را ملاحظه بفرمایید ببنید با Indirect مشکل شما حل شده است؟
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

4. سپاس ها (3)

آخرین بازدید
    2016/05/01
    سپاس
    1
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

مرسی، یه تغییراتی کرد ولی به نظر هنوز مشکل داره.
    مثلاً این دورۀ اول:
    مبلغ تنخواه گردان (سلول نارنجی)، طبق صورت شیت صورت ریز تنخواه باید 1000000 ریال باشه. در واقع این سلول باید در هر دوره بر اساس سلول متناسب آن در شیت صورت ریز تنخواه، آپدیت شه (نمیدونم چه فرمولی باید براش بزنم).
    حتی اگر هم آپدیت نمیشه، یه جوری بشه که در هر دوره اگه دستی عوض می کنیم، وقتی شماره دوره رو عوض میکنیم دیگه برای بقیه دوره ها آپدیت نشه. ولی خب شیت صورت خلاصه تنخواه یه جوری تنظیم شده که هر سلولی رو در هر دوره ای هر چی دستی وارد کنیم، دقیقا سلول متناظر اون در دوره های دیگه هم همون عدد میفته. در واقع به نظر میرسه باید برای تمام سلول های اون شیت، فرمول زد.
    اگه اینطوری نبود، سلول دریافتی شیت صورت خلاصه تنخواه (سلول زرد) رو دستی هر سری عوض می کردم کل مشکلات حل میشد!

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  01.jpg
مشاهده: 9
حجم:  197.6 کیلو بایت

در دورۀ دوم، مبلغ دریافتی (سلول زرد) باید جمع دریافتی دورۀ دوم در شیت صورت ریز تنخواه (2000000 ریال) + ماندۀ دورۀ اول (-89000 ریال) باشه. یعنی الان در دورۀ دوم که مبلغ دریافتی خورده 2000000 ریال، باید جمع دریافتی دورۀ دوم (2000000 ریال) + ماندۀ دورۀ اول (-89000 ریال) باشه که میشه 1911000 ریال و باید در سلول زرد دورۀ دوم بیفته 1911000 ریال.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  02.jpg
مشاهده: 7
حجم:  226.4 کیلو بایت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)