سلام
امروز میخواستم فایل PERSONAL.XLSB رو ویرایش کنم
یکی از فایل های اکسی که داشتم باز کردم از قسمت view گزینه unhide رو زدم توی پنجره ظاهر شده فایل PERSONAL.XLSB رو انتخاب کردم و بعد تونستم به کد های PERSONAL.XLSB دسترسی داشته باشم
تغییرات مربوطه رو که دادم از قسمت view گزینه hide رو زدم تا PERSONAL.XLSB مخفی بشه وبعد موقع بستن یه پیغام اومد که تغییرا در فایل PERSONAL.XLSB ذخیره بشه که من اوکی رو زدم
از اون موقع به بعد هر فایل اکسی که باز میکنم همراهش یه پنجره اکسل خالی باز میشه فایل اصلی رو که ببندم اون پنجره خالی باز هست و باید خود اون رو هم ببندم
جالب اینکه:
اگه فایل PERSONAL.XLSB رو حذف کنم این مشکل رو ندارم
بعد از حذف PERSONAL.XLSB اگه فایل بک آپ اون رو که برا قبل از تغییرات بوده رو قرار بدم بازم این مشکل رو ندارم

1-حالا بر رفع مشکل فعلی چیکار کنم؟
2- در آینده PERSONAL.XLSB رو چگونه ویرایش کنم این مشکل پیش نیاد؟
3- غیر از روشی که گفتم ایا راه دیگه ای برا ویرایش PERSONAL.XLSB وجود داره؟ مثلا راهی هست که خود اون رو مستقیم باز کنیم و کد هاش رو ببینم؟ یا بشه یه طوری بدون کمک از اکسل توی ادیتور هایی مثل Notepad++ یا هر برنامه دیگه ای بازش کرد و کد هاش رو تغییر داد یا کپی کرد
با تشکر
اخطار: این یک موضوع قدیمی است
به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.