نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: جمع اطلاعات سالانه

آخرین بازدید
    2023/09/10
    سپاس
    90
    سپاس شده
    30 در 18 پست
    تعیین سطح نشده است

جمع اطلاعات سالانه

با سلام
    برا نوشتن حقوق ماهانه چند تا پرسنل یه فایل اکسل درست کردم که اطلاعات هر ماه داخل یه شیت هست و اسم هر شیت هم شماره همون ماه هست یعنی برا فروردین 1 و برا اردیبهشت 2 و ....
    حالا میخوام یه شیت درست کنم از کل شیت های ماهایی که وجود داره اسم ها رو بکشه بیرون و لیست کنه و کرکرد هر ماه رو بنویسه
    مثلا توی شیت 1 علی وجود داره که کارکردش 31 روز بوده و توی ماه 2 هم 30 روز و ماه 3 دیگه اسمش نیست
    حالا میخوام توی اون شیت کلی اسم علی باشه توی ستون 1 نوشته باشه 31 توی ستون 2 نوشته باشه 30 و بقیه ستون ها 0 باشه توی ستون اخرش هم جعه 12 ستون دیگه باشه (البته این قسمت جمع همه ستون رو میدونم!)
    الان نمیدونم چطوری باید گزارش گیری کنم
    یه موردی هم که هست اینه که ماهها به ترتیب درست میشن یعنی ماه 1 که درست شد بعد اطلاعات ماه 1 رو کپی کنم توی شیت ماه 2 و بعد ویرایش میکنم مثلا کارکردها رو عوض میکنم اگه کسی اضافه شده اضافه شده اسمش میاد تو لیست اگر کسی رفته حذف میشه
    یه حالا این هست که بزارم 12 ماه کامل بشه بعد اون گزارش گیری رو بکنم ولی چون گاهی نیاز هست مثلا ماه 6 یه گزارش داشته باشم میخوام همیشه این شیت گزارش وجود داشته باشه و اطلاعاتش مطابق با اخرین شیت موجود ابدیت باشه مثلا اگه شیت 8 درست شده اطلاعاش از ماه 1 تا 8 باشه بقیش فعلا خالی باشه
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2. سپاس ها (1)

3.  

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

می تونید از ابزار consolidate اکسل استفاده کنید، البته راه های مختلف مبتنی بر فرمول نویسی هم وجود داره ، نکته دیگه اینکه قرار دادن اطلاعات در شیت های جدا چندان جالب نیست، شما می تونی اطلاعات کل سالت رو در یک شیت قرار بدی ، فرم های گزارش گیری و ورود داده طراحی کنی که امکان مشاهده اطلاعات خام هم وجود نداشته باشه ، راهکارها زیاده بستگی به حوصله و توانایی شما داره

5. سپاس ها (4)

آخرین بازدید
    2023/09/10
    سپاس
    90
    سپاس شده
    30 در 18 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط vatanparast نمایش پست ها
    می تونید از ابزار consolidate اکسل استفاده کنید، البته راه های مختلف مبتنی بر فرمول نویسی هم وجود داره ، نکته دیگه اینکه قرار دادن اطلاعات در شیت های جدا چندان جالب نیست، شما می تونی اطلاعات کل سالت رو در یک شیت قرار بدی ، فرم های گزارش گیری و ورود داده طراحی کنی که امکان مشاهده اطلاعات خام هم وجود نداشته باشه ، راهکارها زیاده بستگی به حوصله و توانایی شما داره
    سلام
    راستش خیلی وارد نیستم و برا همین اینجوری نوشتم چون اگه مثلا با اکسس به صورت پایگاه داده بنویسم خیلی بهتر هست این چیزی که درست کردم در حد تونایی و چیزایی که بلد بودم هستش مثلا اینکه یه اسم رو توی هر شیت هر بار ینویسی چیز درستی نیست و بهتر یه جا نوشته بشه و بعدش لینک دهی بشه
    حالا شما میتونید به نمونه کار بزارید؟ یا اینکه واضح تر توضیح بدید؟
    با تشکر

7. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط master نمایش پست ها
    سلام
    راستش خیلی وارد نیستم و برا همین اینجوری نوشتم چون اگه مثلا با اکسس به صورت پایگاه داده بنویسم خیلی بهتر هست این چیزی که درست کردم در حد تونایی و چیزایی که بلد بودم هستش مثلا اینکه یه اسم رو توی هر شیت هر بار ینویسی چیز درستی نیست و بهتر یه جا نوشته بشه و بعدش لینک دهی بشه
    حالا شما میتونید به نمونه کار بزارید؟ یا اینکه واضح تر توضیح بدید؟
    با تشکر

قبلا یک فایل آپلود کرده بودم که مربوط به مرخصی کارکنان بود ، اونجا اطلاعات شخصی در یک شیت ذخیره شده بود و توسط یک فرم می تونستی فرد رو انتخاب کنی و سایر قضایا ، امکان گزارش دهی مفصلی هم قرار داده بودم ، کمی جتسجو کنید پیدا می کنید ، سعی کنید از کدهای پرسنلی به جای اسم استفاده کنید در این صورت به سادگی بدون فرم و با استفاده از توابعی مثل vlookup اطلاعات رو فراخوانی کنید ، الان پیشنهاد من اینه بر اساس کد پرسنلی و نام و نام خانوادگی در یک شیت با استفاده از vlookup اطلاعات هر فرد رو در یک شیت فراخوانی کنید و منبعد همه اطلاعات رو در همون شیت وارد کنید بعد میشه بهبودش داد حتی دیتابیس رو به اکسس منتقل کرد و اکسل تنها نقش رابط کاربری داشته باشه ، یا میشه کلیه فرم هارو در اکسس طراحی کنید بعد اطلاعات رو import کنید به اکسس، سعی می کنم در آینده نزدیک یک آموزش جامع در این زمینه قرار بدم

9. سپاس ها (3)

آخرین بازدید
    2023/10/14
    سپاس
    4,084
    سپاس شده
    3,091 در 786 پست
    سطح اکسل
    100 %

Behnam به Yahoo ارسال پیام
    همونطور که استاد فرمودن اولین شرط تو اینجور مسائل درست تعریف کردن دیتابیس هستش
    یه نمونه خیلی خیلی ساده خدمت شما
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: xlsx Book1.xlsx اطلاعات (10.9 کیلو بایت, 40 نمایش)
    هرچیز که در جستن آنی، آنی

11. سپاس ها (3)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)