PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] تایپ اتوماتیک در یک سلول

aminnajmi66
2016/09/28, 15:31
سلام به اساتید گرام
متاسفانه به مساله حیاطی بر خوردم و نمیتونم عنوانی براش انتخاب کنم من یه فرم دارم که پیوستش کردم ولی بدلیل اینکه این فرم محرمانه است یه چیزی در خصوص منظورم براتون گذاشتم و همه خواسته بنده اینه
بدون اینکه کدی بنویسم کدرو داخل سلول محاسبه بزاره و نتیجه هر اسم رو برگردونه چون توضیحی براش ندارم خودتون فایل رو نگاه کنید
شرمنده بخدامن گیج گیج شدم.

rjfri
2016/09/28, 15:52
دوست عزیز لازم نیست عین اسامی افراد و سازمان و مبالغ رو ذکر کنی
با یه مثال خواسته هات رو بگو
ضمنا به نظر بنده ( که البته سلیقه ای است ) ساختار فرم شما ایراد داره
اگر خواستهات رو واضحتر عنوان کنید دوستان و این حقیر کمک بیشتر و بهتری خواهیم نمود

aminnajmi66
2016/09/28, 16:18
باسلام
من یه فرم دارم که تقریبا 500 اسم داخلش هست و همه اینها نیاز به قرار داد مالی دارند و بنده هم اومدم همه اطلاعات داخل یه فایل اکسل نوشتم .
حالا اومدم یه فایل اکسل در sheet2 درست کردم و فرم اصلی قرارداد رو داخلش تنظیم کردم که وقتی کد پرسنلی هرکدام رو درقسمت کد میزنی با دستور (if; vlookup;sumو...) جداول رو پر میکنه وبعد محاسبه در انتهای صفحه مبلغ رو میزنه .
حالا ازم خواستن که یک لیست از کل تهیه کنم که مبلغ هر نفر در قرار داد چقدره که من متاسفانه به این نکته توجه نکردم حالا
چطور میشه دستوری نوشت که اتومات خودش کد را داخل کد تو فرم بزنه و بعد مبلغ قرار داد رو بگیره و بعد بره کد بعدی الی اخر و قرار داد هارو حساب کنه و جلوی هر اسم بنویسه که دستی نباشه ؟؟؟
این کل موضوعه ممنون که وقت میگذارید.

aminnajmi66
2016/09/28, 16:51
دوست عزیز لازم نیست عین اسامی افراد و سازمان و مبالغ رو ذکر کنی
با یه مثال خواسته هات رو بگو
ضمنا به نظر بنده ( که البته سلیقه ای است ) ساختار فرم شما ایراد داره
اگر خواستهات رو واضحتر عنوان کنید دوستان و این حقیر کمک بیشتر و بهتری خواهیم نمود

اینم یه نمونه فایل

rjfri
2016/09/28, 20:40
نحوه محاسبه و اعداد مربوطه را هم توضیح بدید

aminnajmi66
2016/09/29, 07:43
نحوه محاسبه و اعداد مربوطه را هم توضیح بدید

سلام
نحوه محاسبه مهم نیست فقط مساله اینه که تا کد رو تو قرار داد نزنیم مبلغی پایین نمی نویسه و من میخوام یا یک ماژول نوشته بشه یا یک ماکرو رکوردی چیزی که بشه بایک کلیک محاسبه همه انجام بشه و تو قسمت قرار داد تو شیت 2 بنویسه؟؟
این موضوع متاسفانه برام حیاطی شده .
ممنون از توجهتون

amir_ts
2016/09/29, 08:49
با سلام
شما یک لیست دارید با 10 تا کد پرسنلی ....
مبلغ قرارداد هر یک از ای کد ها از کجا بدست میاد....
اگر داخل شیت اصلی محاسبه صورت میگیره که هر بار یک مبلغ بدست میاد...

=if(isnumber(match($b6;اصلي!$f$3;0));اصلي! $aa$42;"")

aminnajmi66
2016/09/29, 09:11
با سلام
شما یک لیست دارید با 10 تا کد پرسنلی ....
مبلغ قرارداد هر یک از ای کد ها از کجا بدست میاد....
اگر داخل شیت اصلی محاسبه صورت میگیره که هر بار یک مبلغ بدست میاد...

ممنون از لطفتون ولی این فقط زمانی که کد رو بزنیم جلوی اسم هرشخص جواب رو مینویسه من میخوام در آن واحد کد همه رو مبلغ
هاشون رو بنویسه
باز هم تشکر از پاسختون

amir_ts
2016/09/29, 09:41
من میخوام در آن واحد کد همه رو مبلغ هاشون رو بنویسه
از کدوم قسمت مبلغ ها رو بنویسه؟؟؟؟

aminnajmi66
2016/09/29, 09:51
از کدوم قسمت مبلغ ها رو بنویسه؟؟؟؟

الان همین جوابی که داده شده صحیحه فقط یکی یکی است نه همه کد ها