PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درج دستور مورد نظر در فرمت سلول سلول

maziardm
2016/11/12, 14:31
با سلام و خسته نباشید
قصد دارم در تب number و در قسمت custom در فرمت سل یک سلول یک دستور یا جمله ای بنویسم که:

1- با درج هر مقدار در سلول خود به خود جلوی آن علامت ":" را قراردادهد. یعنی بنویسم نام ولی در شکل سلول درج کند "نام:"

2- هنگامی که سلول خالی است و فاقد هر نوع مقدار است عبارت "مقدار را وارد نمایید:" درج نماید.

با تشکر بسیار از دوستان

maziardm
2016/11/14, 10:37
با سلام و خسته نباشید
قصد دارم در تب number و در قسمت custom در فرمت سل یک سلول یک دستور یا جمله ای بنویسم که:

1- با درج هر مقدار در سلول خود به خود جلوی آن علامت ":" را قراردادهد. یعنی بنویسم نام ولی در شکل سلول درج کند "نام:"

2- هنگامی که سلول خالی است و فاقد هر نوع مقدار است عبارت "مقدار را وارد نمایید:" درج نماید.

با تشکر بسیار از دوستان

سلام و تشکر مجدد
دوستان پاسخی نیست؟
با تشکر

iranweld
2016/11/14, 11:38
برای مورد اول شما تصویر پیوست را ملاحظه نمایید

برای مورد دوم یک شیت چندین هزار سلول خالی وجود دارد چطور میخواهید اجرایی نمایید؟

13238

maziardm
2016/11/14, 16:24
با سلام مجدد و تشکر

برای مورد اول شما تصویر پیوست را ملاحظه نمایید

بخشی از جواب سوالم رو گرفتم. فقط اینکه میشه این دستور رو طوری بنویسید که اگر سلول فاقد مقادیر (خالی) بود دیگه علامت ":" رو نشون نده. و سلول کاملا خالی باشه. چون دستور شما طوری هستش که اگر سلول خالی باشه دو نقطه رو نشون میده.

برای مورد دوم یک شیت چندین هزار سلول خالی وجود دارد چطور میخواهید اجرایی نمایید؟

این دستور رو برای کل سلول های خالی نمی خوام بزارم. فقط برای چند تا سلول محدود. یعنی طوری باشه که اگر سلول خالی باشه به جای نمایش سلول خالی عبارت مذکور نمایش داده بشه.

با تشکر دوباره

maziardm
2016/11/15, 15:46
با سلام مجدد و تشکر

بخشی از جواب سوالم رو گرفتم. فقط اینکه میشه این دستور رو طوری بنویسید که اگر سلول فاقد مقادیر (خالی) بود دیگه علامت ":" رو نشون نده. و سلول کاملا خالی باشه. چون دستور شما طوری هستش که اگر سلول خالی باشه دو نقطه رو نشون میده.

این دستور رو برای کل سلول های خالی نمی خوام بزارم. فقط برای چند تا سلول محدود. یعنی طوری باشه که اگر سلول خالی باشه به جای نمایش سلول خالی عبارت مذکور نمایش داده بشه.

با تشکر دوباره

سلام مجدد. پاسخی نیست؟
با تشکر دوباره

rahi_feri
2016/11/15, 15:57
سلام برای سوال اول میشه از این استفاده کرد :
دقت داشته باشید که فرمت چهار بخش داره و اون قسمتی رو که نمی خواهید علامت : گذاشته شود پاک کنید!
13249

rahi_feri
2016/11/15, 16:11
برای قسمت دوم هم از data validation استفاده کنید که برای اینکار ساخته شده!
همچنین از ماکرو هم میشه استفاده کرد

maziardm
2016/11/16, 09:18
سلام برای سوال اول میشه از این استفاده کرد :
دقت داشته باشید که فرمت چهار بخش داره و اون قسمتی رو که نمی خواهید علامت : گذاشته شود پاک کنید!
13249

سلام و صبح به خیر
تشکر از راهنماییت
یه بخشی از مشکل رو حل کرد ولی در نهایت نشد. ببین وقتی دستور بالا رو گذاشتم اگر سلول خالی باشه و هیچ مقادیر و فرمولی توش نباشه جواب دلخواه رو میده. ولی من تو سلول مورد نظر فرمول دادم و فرمولم تقریبا شرطیه و گفتم اگر جواب مورد نظر یافت نشد یا ارور داد، خالی باشه ("") و هیچ مقدار و جمله ای رو نشونن نده. حال وقتی سلولی که فرموله هستشو جوابش در نهایت خالی ("") میشه دیگه دستور بالا جواب نمیده و علامت دو صفر (:) رو نمایش میده.
پس به طور خلاصه بگم که اگر سلول خالی از محتوا اعم از مقادیر به صورت دستی یا فرمول باشه دستور بالا جواب میده ولی وقتی فرموله باشه و سلول در نهایت خالی از مقادیر باشه جواب نمیده.
با تشکر منتظر راهنمایی شما هستم

alireza_a4
2016/11/16, 19:25
خب دوست من توی همون فرمول شرطی به جای "" بنویس "لطفا مقدار را وارد کنید:" به همین سادگی:rolleyes:

rahi_feri
2016/11/16, 20:16
جناب alireza_a4 (http://forum.exceliran.com/member.php/38764-alireza_a4) درست میگن!!!
.....
خب شما درست میگید این یک جواب کلی بود و من گفتم خودتون اصلاحش کنید ... شما طرح سوالتون ناقصه ما هیچگونه دیدی نسبت به داده ها و محاسبات شما نداریم!پس :
لطفا فایلون رو قرار بدید و شروط رو روی فایل نشون بدید!...البته همچنان با data validation می تونید به سوال دوم برسید....!
سپاس

maziardm
2016/11/17, 08:52
خب دوست من توی همون فرمول شرطی به جای "" بنویس "لطفا مقدار را وارد کنید:" به همین سادگی:rolleyes:

با سلام مجدد
فکر کنم یه اشتباهی شده. دو تا سوالی که اول پرسیدم با هم متفاوت و مستقل از همن. ربطی به هم ندارند. البته باید ابتدا اشاره می کردم بهش. این سلولی که در فرمت سلش می خوام عبارت بالا رو بنویسیم (سوال دوم) اصلا فرموله نیست. یه سلولی هست که خودش مرجعه و در سلول های دیگه به رفرنس داده میشه.
با تشکر

maziardm
2016/11/17, 09:12
لطفا فایلون رو قرار بدید و شروط رو روی فایل نشون بدید.

با سلام مجدد. فایل نمونه پیوست شد.
راستی یادآوری کنم که این برای سوال اولم هست. فعلا مشکلم در خصوص سوال دوم حل شد.
با تشکر

rahi_feri
2016/11/17, 14:22
سلام
چک کنید اطلاع دهید

maziardm
2016/11/19, 13:34
سلام
چک کنید اطلاع دهید

با سلام مجدد.
ممنون از راهننماییتون. پس اونطور که من متوجه شدم نمیشه از طریق فرمت سلول به نتیجه رسید و می بایست از طریق فرمول به نتیجه رسید.
با تشکر