PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] فرمولی جهت لینک دادن

Mohammad Acc
2016/12/08, 19:18
سلام دوستان
من یک فایل اکسل دارم می خوام در شیت Actor Select وقتی روی ستون های B و H و N کلیک می کنم بره در شیت Actor Search همون سلولی که محتویاتش با ستون های B و H و N یکی هست رو نشون بده ( مثلا وقتی روی سلول B2 در شیت Actor Select کلیک میکنم برام محتویاتشو در شیت Actor search جست و جو کنه و اون سلول رو بهم نشون بده ( یعنی سلول b 268 در شیت Actor Search رو برام بیاره

از هایپرلینک نمیشه استفاده کرد چون اگه در شیت Actor Seach سلولی اضافه یا کم کنم دیگه جواب نمیده

ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Javid Mokhtari
2016/12/08, 19:56
سلام دوستان
من یک فایل اکسل دارم می خوام در شیت Actor Select وقتی روی ستون های B و H و N کلیک می کنم بره در شیت Actor Search همون سلولی که محتویاتش با ستون های B و H و N یکی هست رو نشون بده ( مثلا وقتی روی سلول B2 در شیت Actor Select کلیک میکنم برام محتویاتشو در شیت Actor search جست و جو کنه و اون سلول رو بهم نشون بده ( یعنی سلول b 268 در شیت Actor Search رو برام بیاره

از هایپرلینک نمیشه استفاده کرد چون اگه در شیت Actor Seach سلولی اضافه یا کم کنم دیگه جواب نمیده

ممنون میشم منو راهنمایی کنید

با سلام...

برای این کار روش ها مختلف هستش.ولی برای نمونه فایل زیر رو میتونید نگاه کنید.
هر اسمی رو که خواستین اول انتخاب بعدش دکمه Search رو بزنید.فقط دقت کنید که یک اسم در هر دو شیت از نظر املایی یکی باشد.

Mohammad Acc
2016/12/08, 20:20
خیلی ممنون از شما دوست عزیز
فقط اگه ممکنه یک راه کار دیگه هم بگید ( برای یادگیری میگم )
و اینکه میشه مثلا در شیت Actor Search به همین شکل کلیدی گذاشت که ( چون اینجا دامنه سرچ شامل 4 تا شیت میشه Film , Film Dobleh , Animation , Animation Dobleh ) اول مثلا روی Film کلیک کرد بعد روی اسامی ستون B - یعنی در شیت Film بگرده دنباله محتوای ستون B و نشون بده ---- و اگه اول Animation رو انتخاب کردیم و بعد روی ستون B کلیک کردیم ، محتویات ستون B رو در شیت animation پیدا کنه

Mohammad Acc
2016/12/08, 22:24
دوست عزیز خودم برای شیت Actor Search درست کردم اگه ممکنه نگاه کن و نظرتو بهم بگو و بهم بگو روش دیگه ای نیست که خود به خود سرچ کنه و نخواد روی دکمه کلیک کنیم
و سوال مهم ترم اینکه وقتی سلول مورد نظر رو پیدا نمیکنه فرمول بهم پیغام بده مثلا فیلم مورد نظر موجود نیست نه اینکه بره داخل شیت
ممنون

Javid Mokhtari
2016/12/08, 23:09
دوست عزیز خودم برای شیت Actor Search درست کردم اگه ممکنه نگاه کن و نظرتو بهم بگو و بهم بگو روش دیگه ای نیست که خود به خود سرچ کنه و نخواد روی دکمه کلیک کنیم
و سوال مهم ترم اینکه وقتی سلول مورد نظر رو پیدا نمیکنه فرمول بهم پیغام بده مثلا فیلم مورد نظر موجود نیست نه اینکه بره داخل شیت
ممنون
خدمت شما..