PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] نحوه رفتن به سطر بعد

rishter
2012/03/30, 13:00
با عرض سلام و خسته نباشید

میخواستم بدونم با چه کدی میشه به سطر بعدی برویم . مثلا تو سطر a1 هستیم با زدن دکمه بریم سطر a2 و همینجور بریم پایین .

با تشکر فراوان

~M*E*H*D*I~
2012/03/30, 13:04
سلام
دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بده هدفت چی هست چون این کاری که گفتی مثل اینه که با enter زدن بری پایین ولی مطمئنا منظورت این نیست

rishter
2012/03/30, 14:08
سلام عزیز با تشکر فراوان از پاسخ شما

من دقیقا همین رو میخوام که وقتی مثلا تو سطر a و ستون 1 هستم با زدن دکمه ای که روی صفحه گذاشتم یک سطر به پایین برم و با زدن دوباره اون یک سطر دیگه بررم و همینطور ادامه بدم .

واضح تر بگم ینی رو سلول A1 وقتی رو دکمه کلیک میکنم به سلول A2 برم و وقتی هم رو دکمه دوباره کلیک کردم به A3 و همینطور ادامه بده .

با تشکر فراوان

mahsa shayesteh
2012/03/30, 14:10
سلام
فک کنم با کد زیر بشه
offset(activecell.row+1,1)

البته اگه اشتباه میکنم اساتید اصلاح کنن

rishter
2012/03/30, 14:21
با تشکر از شما

میشه در مورد این کد کمی بیشتر توضیح بدید من از این استفاده کردم ولی ارور داد .

ممنون

Javid Mokhtari
2012/03/30, 15:23
با سلام.
روش های مختلفی رو می توان استفاده کرد.ولی اگر ساده بخواهیم بگیم...:

برای انتخاب سلول بعدی:
Cells(ActiveCell.Row + 1, ActiveCell.Column).Select

برای انتخاب سطر بعدی:
Rows(ActiveCell.Row + 1).Select
[hr]

سلام
فک کنم با کد زیر بشه
offset(activecell.row+1,1)

البته اگه اشتباه میکنم اساتید اصلاح کنن

با تشکر از خانم شایسته بابت حس همکاری و جواب دادن.اگه به شکل زیر بشه بهتره:
ActiveCell.Offset(1, 0).Select

میتونید مثال کاربردی رو از لینک زیر بردارید:
http://forum.exceliran.com/thread-1226-post-6073.html#pid6073

~M*E*H*D*I~
2012/03/30, 15:38
سلام
دوستان جواب های خوبی دادن یک فایل نمونه میذارم ببینید منظور همینه[hr]
یک سوال هم برای من مطرح شد وقتی کد به صورت activecell.next.select نوشته بشه ستون بعدی انتخاب میشه چکار باید کرد که ردیف بعدی انتخاب شه

~M*E*H*D*I~
2012/03/30, 21:34
سلام به دوستان
آقا برای سوال من جواب نبود نمیدونم چرا به سوالای من کسی جواب نمیده چه سری هست؟

khakzad
2012/03/30, 21:47
سلام
جواب که اقای مختاری گذاشتن منظورتون نیس؟
فقط همون کد که خودتون گفتین رو میخواید تغییر بدین؟
اختیار دارین.تو این تالار برای هر سوال که پرسیده میشه،هر کسی جوابی به ذهنش برسه دریغ نمی کنه.چه برسه به شما که از مدیران هستین![hr]

~M*E*H*D*I~
2012/03/30, 21:51
خانم خاکزاد لطف دارید شما ولی سوالای من همیشه بی جواب مونده تو این تالار،سوالمو دوباره مطرح میکنم هرکی هرچی به ذهنش میرسه بگه

یک سوال هم برای من مطرح شد وقتی کد به صورت activecell.next.select نوشته بشه ستون بعدی انتخاب میشه چکار باید کرد که ردیف بعدی انتخاب شه

Javid Mokhtari
2012/03/30, 21:59
خانم خاکزاد لطف دارید شما ولی سوالای من همیشه بی جواب مونده تو این تالار،سوالمو دوباره مطرح میکنم هرکی هرچی به ذهنش میرسه بگه

ببینید کد زیر به دردتون میخوره...:

ActiveCell.Next(2, 0).Select

khakzad
2012/03/30, 22:03
احسنت!
اقای مختاری لطف می کنید ی توضیح واسه این 2و0 بدین؟
مثل offset اعداد معنی دارن؟کم و زیاد بشه چطور میشه؟[hr]
احسنت!
مثل offset اعداد معنی دارن؟کم و زیاد بشه چطور میشه؟

~M*E*H*D*I~
2012/03/30, 22:04
ممنون از آقا جاوید عزیز این مورد رو خودم بهش رسیدم بیشتر هدف من اینه که بدونم آیا ابزاری در وی بی هست مثل direction که مثلا به برنامه بفهمونیم به کدوم سمت حرکت کنه

khakzad
2012/03/30, 22:09
اهان
یافتم
شبیه همون offset هس فقط اعداد یکی بیشتر از offset باید باشه
[hr]
اهان
یافتم
شبیه همون offset هس فقط اعداد یکی بیشتر از offset باید باشه

Javid Mokhtari
2012/03/30, 22:09
[quote=khakzad]
احسنت!
مثل offset اعداد معنی دارن؟کم و زیاد بشه چطور میشه؟[hr]

آره مثل offset هستش با این تفاوت که در offset شمارش سطر یا ستون از 0 شروع میشه اما در next از 1.یعنی برای انتخاب سلول بعدی از سلول فعال،شماره سلول فعال 1 است.پس برای اینکه سلول بعدی انتخاب بشه باید ایندکس سطر رو 2 قرار دهیم.

~M*E*H*D*I~
2012/03/30, 22:13
ببینید ما ثابت هایی داریم مثل xlup یا xldown مثلا میگیم end(xldown) خصوصیت next همچین چیزی نداره حالا من میخوام بدونم کدی هست که قبل از اینکه next رو بکار ببریم بهش بگیم به کدوم سمت حرکت کنه

Javid Mokhtari
2012/03/31, 11:30
ببینید ما ثابت هایی داریم مثل xlup یا xldown مثلا میگیم end(xldown) خصوصیت next همچین چیزی نداره حالا من میخوام بدونم کدی هست که قبل از اینکه next رو بکار ببریم بهش بگیم به کدوم سمت حرکت کنه

با سلام.
ActiveCell.Offset(1, -1).Next.Select
همه ی این کد ها هیچ فرقی با هم ندارند.
خب متود Next خودش این امکان رو میده که جهت حرکت را تعیین کنیم.اما در باره ی کدی که به طور مستقیم قبل از Next جهت حرکت را تعیین کنیم،من همچین چیزی ندیده ام.اگر کسی از دوستان در این باره چیزی میدونه ما رو هم در جریان بذاره.