PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل کاراکترهای فارسی و انگلیسی به هم

Javid Mokhtari
2012/04/01, 01:09
با سلام.
من تازگیا شروع به درست کردن فایلی به شرح زیر کرده ام.دوستان اگر ایده یا نظری در این باره دارند لطفاً بگن.

خیلی وقتا شده وقتی می خواهیم متنی را تایپ کنیم،بدون اینکه به زبان کامپیوتر توجه کنیم،تایپ می کنیم ودر آخر هم می بینیم که به جای تایپ فارسی،انگلیسی تایپ کرده ایم و باز دوباره باید متن را پاک کنیم و از اول تایپش کنیم که وقت ما بیهوده تلف می شود.مثلاً فرض کنید می خواهید بنویسید"علی".اگر زبان سیستم شما بر روی انگلیسی باشد کلمه ی تایپ شده به شکل "ugd" در می آید.هدف من معادل سازی کلمات فارسی وانگلیسی به هم هستش.یعنی با زدن یک دکمه تمام کاراکتر ها به هم تبدیل شوند.یعنی با زدن دکمه،"ugd" به "علی" تبدیل شود.

راهنمائی:
در فرم زیر و در باکس اول بنویسید"ugd" و بعد دکمه ی «تبدیل به فارسی» را بزنید و درتکست باکس دوم نتیجه را ملاحظه کنید.همین کار را برعکس نیز می توان انجام داد.
فابل نمونه رو مشاهده کنید...
http://persiandrive.com/813105

sh_amar
2012/04/01, 01:31
سلام

اولا كه ايده و فكر جالبي هست كه فكر كنم وقتي كامل بشه خيلي مفيد واقع بشه

من قمست برعكسشو متوجه نشدم :huh:

و اينكه برنامه شما براي كلمات و برگرداندش به فارسي كاملا درست عمل كرد ولي وقتي يك جمله را مي نويسم فواصل را نميتواند تشخيص دهد و همه حروف بهم مي چسبد

اين را بررسي فرماييد

در ضمن اگر برايتان مقدر هست لطف بفرمائيد پسورد قسمت وبي را نيز بزاريد تا بتونيم با نحوه كد نويسي شما هم آشنا بشيم

البته من خودم كه سواد زيادي ندارم فقط مي تونم ببينم و ياد بگيرم

به هر حال عالي بود ممنون

~M*E*H*D*I~
2012/04/01, 01:33
سلام به دوستان همیشه فعال
ایده جالبی هس نمیدونم دیدید یا نه ولی گوگل امکانات جالب داره وقتی فینگلیش تایپ میکنی معادل سازی فارسی میکنه این ایده هم شبیه به همین هس

Javid Mokhtari
2012/04/01, 01:35
سلام

اولا كه ايده و فكر جالبي هست كه فكر كنم وقتي كامل بشه خيلي مفيد واقع بشه

من قمست برعكسشو متوجه نشدم :huh:

و اينكه برنامه شما براي كلمات و برگرداندش به فارسي كاملا درست عمل كرد ولي وقتي يك جمله را مي نويسم فواصل را نميتواند تشخيص دهد و همه حروف بهم مي چسبد

اين را بررسي فرماييد

در ضمن اگر برايتان مقدر هست لطف بفرمائيد پسورد قسمت وبي را نيز بزاريد تا بتونيم با نحوه كد نويسي شما هم آشنا بشيم

البته من خودم كه سواد زيادي ندارم فقط مي تونم ببينم و ياد بگيرم

به هر حال عالي بود ممنون

من همین امروز شروع کردم وخیلی-خیلی اشکال داره.مورد فاصله رو هم میدونم.
درمورد برعکسش:
در باکس1 بنویسید "ثطزثم" و دکمه ی «تبدیل به انگلیسی» رو بزنید.
[hr]

سلام به دوستان همیشه فعال
ایده جالبی هس نمیدونم دیدید یا نه ولی گوگل امکانات جالب داره وقتی فینگلیش تایپ میکنی معادل سازی فارسی میکنه این ایده هم شبیه به همین هس

آره، ولی اگه در اکسل بصورت یک Addin استفاده بشه پر کاربرد تره.