PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویژوال سازی داده‌ها به کمک چارتها

smartman
2012/04/04, 16:55
چهار نمونه ویژوال سازی داده به کمک چارتها برای کاربران علاقمند به موضوع چارت و گرافیک در اکسل :
http://parsaspace.com/files/3332654884/chart.xlsx.html

Javid Mokhtari
2012/04/04, 19:00
با سلام.
ولی فکر کنم همچین فایلی قبلاً ضمیمه شده بود...!!

smartman
2012/04/05, 00:20
با سلام.
ولی فکر کنم همچین فایلی قبلاً ضمیمه شده بود...!!

قبلا فقط SheetA بود.

mahsa shayesteh
2012/04/11, 16:19
سلام به دوستای گلم
تو فایلی که اقای محمدی گذاشتن chartB اون فلش قرمز رنگ چطوری درست شده؟ و چرا وقتی از line chart استفاده می کنیم سل های خالی رو هم نشون میده با مقدار صفر ولی تو این چارت فقط یک نقطه انتهای فلش نشون میده چطور این کار ممکنه؟

~M*E*H*D*I~
2012/04/12, 14:19
سلام
برای ایجاد اون فلش که مد نظر شماست باید از chart tools قسمت layout برید و در قسمت lines قسمت drop lines رو انتخاب کنید البته قبل از این کار باید سری مد نظر رو هم انتخاب کنید بعد drop line روکه انتخاب کردید میتونید به قسمت فرمت برید و اونجا ابتدا و انتهاشو میتونید انتخاب کنید که چه شکلی باشه در ضمن قطرشم میتونید تنظیم کنید، در مورد سوال دوم وقتی سلی خالی باشه یا مقدارش صفر باشه اتفاقی که شما می گید میفته ولی همونطور که تو فایل هم می تونید ببینید در صورت برقرار نبودن شرط ارور NA گذاشته میشه که در این صورت سل هایی که ارور دارند در نظر گرفته نمیشه، امیدوارم توضیحاتم کامل باشه

mahsa shayesteh
2012/04/12, 16:47
سلام
ممنون از جوابتون ولی من یه نمونه امتحان کردم drop line برای هر دو سری داده رسم میشه فایل پیوستو ببینید

smartman
2012/04/12, 18:12
سلام
ممنون از جوابتون ولی من یه نمونه امتحان کردم drop line برای هر دو سری داده رسم میشه فایل پیوستو ببینید

وقتی Drop Line را به یک سری از داده‌ها اعمال می‌کنید، در عمل به همه سری‌های داده هم محور اعمال میشه! (و این یعنی در چنین نمودارهایی بیش از یک محور قائم/افقی می‌تونیم داشته باشیم! «Primary Axis» و «Secondary Axis»)
در این مثال، سری داده اول را روی محور Primary و سری داده دوم را روی محور Secondary قرار میدهیم؛ که این کار از طریق انتخاب یک سری داده (مثلا سری دوم) و راست کلیک روی آن و رفتن به Format Data Series و سپس انتخاب Secondary Axis در قسمت Plot Series On واقع در بخش Series Options انجام می‌پذیرد.
در مرحله بعد با اعمال Drop line به سری داده دوم به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

mahsa shayesteh
2012/04/12, 18:16
سلام
ممنون از جوابتون ولی با این کار دو نقطه هم مقدار برهم منطبق نشدن شاخص بالاتر قرار گرفت

smartman
2012/04/12, 18:31
به Format Axis محور افقی بروید و در قسمت Axis Option تیک Categories in reverse order را بردارید.

~M*E*H*D*I~
2012/04/13, 16:06
سلام به دوستان عزیز
در فایل پیوست می تونید یک نمونه طراحی نمودار با خلاقیت فوق العاده ببینید ، برای خود من این حس رو به وجود میاره که واقعا با چاشنی خلاقیت چه کارهایی میشه انجام داد و من چقد عقب هستم

~M*E*H*D*I~
2012/04/13, 17:19
این هم یک نمونه دیگه از طراحی خلاقانه با نمودار ها و چارت ها

khakzad
2012/04/13, 17:47
بسیار زییییییییبا و فنی
ممنون

~M*E*H*D*I~
2012/06/12, 11:07
با سلام
یک نمونه چارت داینامیک با استفاده از امکانات name manager و ترکیب فرمول if و indirect تو فایل پیوست طراحی شده امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره