PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] درست کار نکردن مقادیر تابع left

hossein0222
2017/02/17, 18:24
با سلام
من از تابع left استفاده کردم و 4 رقم اول از تاریخ تولد رو استخراج کردم و در ستون دیگه ذخیره کردم
بعدش اومدم از تابع if استفاده کردم تا مقادیر بزرگتر و کوچکتر از یک تاریخ تولد رو جدا کنم ولی متاسفانه درست جواب نمیده
ایراد از مقادیر تابع left هستش چون وقتی تو ستون کناری همون مقادیر رو با عدد دستی وارد میکنم جواب درست میده
لازم به ذکر است فرمت سلول ها رو number قرار دادم

ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از کجاست

با تشکر

Javid Mokhtari
2017/02/17, 18:35
با سلام
من از تابع left استفاده کردم و 4 رقم اول از تاریخ تولد رو استخراج کردم و در ستون دیگه ذخیره کردم
بعدش اومدم از تابع if استفاده کردم تا مقادیر بزرگتر و کوچکتر از یک تاریخ تولد رو جدا کنم ولی متاسفانه درست جواب نمیده
ایراد از مقادیر تابع left هستش چون وقتی تو ستون کناری همون مقادیر رو با عدد دستی وارد میکنم جواب درست میده
لازم به ذکر است فرمت سلول ها رو number قرار دادم

ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از کجاست

با تشکر

با سلام...

فایلتون رو لطفا پیوست کنین

hossein0222
2017/02/17, 18:44
اینم فایل ممنون بابت پاسختون

Javid Mokhtari
2017/02/17, 19:03
اینم فایل ممنون بابت پاسختون

وقتی شما از تابع left استفاده می کنید خروجی سلول بصورت Text خواهد بود.از آنجا که ارزش عدد بیشتر از متن هستش برای همین حاصل فرمول برعکس می شود.از فرمول زیر به جای left استفاده کنید

=NUMBERVALUE(LEFT(D2,4))

hossein0222
2017/02/17, 19:21
وقتی شما از تابع left استفاده می کنید خروجی سلول بصورت Text خواهد بود.از آنجا که ارزش عدد بیشتر از متن هستش برای همین حاصل فرمول برعکس می شود.از فرمول زیر به جای left استفاده کنید

=NUMBERVALUE(LEFT(D2,4))

ممنون:o:o:o:o:o:o