PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک برای تکمیل برنامه

mahdi69112
2012/04/10, 14:56
سلام
من برنامه ی زیر را در visual basic 6 طراحی کرده ام
میخواهم نام ونام خانوادگی شماره دانشجویی ودیگر قسمت های ان را با نام اشخاص ذخیره کرده وسپس ان را در اکسل بصورت جدولی از مشخصات ذخیره وپردازش های لازم را روی ان انجام دهم به عنوان نمونه نام رادر سلولa1 نام خانوادگی درa2 شماره دانشجویی درa4و... ودر زیر این ستون ها مشخصات هر دانشجو را نگهداری کنم
در حقیقت داده های اکسل را از برنامه ی vbفراخوانی کنم

لطفا من را راهنمایی کرده وفایل اکسل کامل شده را برای من بفرستید
باتشکر
mahdi701225@yahoo.com

http://persiandrive.com/616490

با تشکر فراوان

Javid Mokhtari
2012/04/10, 18:00
سلام.
دوست عزیز می خواهید تو VB6 تکمیلش کنید یا تو اکسل درستش کنی...؟
اگه میشه عکسی از قسمت های مختلف فایلتون ضمیمه کنید.من VB6 ندارم.

mahdi69112
2012/04/10, 20:06
مجدد سلام می خواهم طوری برنامه را تکمیل کنم که هم بتوان مقداری داده را در بیسک از طریق اکسل فراخوانی کرد وهم
داده های موجود در برنامه را در اکسل کامل وپردازش کرد
فردا کد های برنامه وفایل اجرایی ان را در همین جا می فرستم تا کمکم کنید
با تشکر[hr]
Private Sub Command1_Click()

x = Text1.Text
y = Val(Text2.Text)
z = Text3.Text
List1.AddItem x & vbTab & z & vbTab & y & vbTab & Combo1
Text1.SetFocus
Text1.Text = Clear
Text2.Text = Clear
Text3.Text = Clear

End Sub

Private Sub Command2_Click()
List1.Clear
End Sub

Private Sub Command3_Click()
List1.RemoveItem Command1
End Sub

mahsa shayesteh
2012/04/10, 20:53
سلام
vb6 چه فرقی با vba داره؟ در جایی که VBA با اون امکانات و خود اکسل هست اصلا نیازی به VB هست؟

komeilex
2012/04/10, 21:30
سلام. من یک نمونه فرم براتون آماده کردم. امیدوارم به دردتون بخوره.
http://parsaspace.com/files/1146454884/?c=1166 [hr]
VB یه زبان برنامه نویسی که به مرور مثه بقیه تکامل پیدا کرده، اونی که توی آفیس استفاده میشه یه نسخه خاص از VB به اسم VBA هست که فقط چیزهای ضروری و لازم رو داره و فرق چندانی با خود VB نداره، دستورات تقریبا یکی هستن. قیافه ی کاریش شبیه VB6 ولی در مجموع هر سه تایشون یه زبان هستن و کدهاشون با هم فرق چندانی نمی کنه. (منبع : اینترنت)

daghyad
2012/04/10, 23:13
Basic سرنام کلمات Beginner`s All-purpose Symbolic Instruction Code به معنی زبان همه منظوره برای افراد مبتدی است. این زبان برنامه سازی به دلیل سادگی ساختاری از محبوبیت زیادی برخوردار است. یک هنر‌جوی مبتدی که آشنایی زیادی با ریانه و برنامه نویسی ندارد پس از آموزشی کوتاه قادر خواهد بود که این زبان را یاد بگیرد و امکان نوشتن برنامه در محیط این زبان را به دست آورد.
زبان برنامه نویسی بیسیک در سال 1964 میلادی به وسیله جان کمنی و توماس کورتس در کالج دارتموث پدید آمد. این زبان نخستین زبان برنامه نویسی نبود ولی هدف آن فراهم آوردن یک زبان ساده برای دانشجویان رشته‌های مختلف بود. تا به امروز نسخه‌های مختلفی از زبان بیسیک ارایه شده است که می‌توان به GW Basic ,Basica, ANSI Basic, QBasic, و QUICK BASIC اشاره کرد.
زبان برنامه نویسی بیسیک با ارایه ویژوال بیسیک جان تازه‌ای گرفت و دوباره رونق یافت. به همین دلیل به عنوان یک زبان برنامه نویسی پایه در مورد آموزش رایانه شناخته می‌شود.
مقدمات یک زبان برنامه نویسی عبارتند از: انواع داده‌های موجود , چگونگی اعلان متغیر‌ها, انواع عملگرها, دستور‌های شرطی, انواع حلقه‌های تکرار و دستورهای ورودی/خروجی.
زبان ویژال بیسیک با وجود سی شارپ دات نت کم کم از رده خارج می شد که مایکرو سافت انرا بر پایه پلت فرم دات نت تحت عنوان ویژال بیسک دات نت عرضه کردو این را هم بگم که سی شارپ دات نت ترکیبی از بیسک و زبان قدرتمند و قدر c , c++می باشد که زبان سی شارپ سادگی زبان ویژال بیسک و قدرت زبان C ++ را با خود دارد البته مایکرو سافت بسیاری از زبان های خود را تحت پلت فرم دات نت عرضه کرده و امروز هم در حال ارائه زبا F شارپ می باشد که در ویژال استادیو 2010 کنسول ان ارائه شد

mahdi69112
2012/04/11, 10:08
سلام من ازهمتون ممنونم که راهنماییم کردید من فایل اجرایی یه برنامه ی ساده را که نام و نام خانوادگی وشماره دانشجویی را گرفته وانها را در لیست باکس می فرستد می فرستم لطفا اگه می تونید طوری تکمیلش کنید که بتوان از ان به عنوان پایگاه داده ها در اکسل استفاده کرد
وهمچنین بتوان داده های ان رابه اکسل منتقل کرده و در ان ویرایش وتکمیل نمود

http://uploadkon.ir/uploads/cfbe8dbd3d2333381c2a54545dabeb04.rar
کد برنامه را هم که در بالا در قسمت قبل(دیروز) فرستادم
لطفا یه توضیح هم کنار فایل بفرستید

Javid Mokhtari
2012/04/11, 10:15
یعنی منظور شما این است که همانند فایلی رو که فرستادین در اکسل طراحی شود...؟

mahdi69112
2012/04/11, 10:35
سلام آقا جاوید نه خیر طراحی این فرم در اکسل که هیچ فرقی با طراحی ان در بیسیک نداره منظور من اینکه بتوان اولا داده هایی که در لیست باکس برنامه وارد شده اند را ذخیره وثانیا بتوان ان لیست را در اکسل کامل تر کرد مثلا در سلa1نام را وارد کرد وسپس در زیر سلول a1داده هایی را که در لیست برنامه وجود دارد را به طور خودکار به سلول های اکسل فرستاد

مثلا اگر داده های زیر در برنامه وارد شود ابتدا برنامه انها را ذخیره کرده وبتوان انها را برای تکمیل به اکسل فرستاد
نام نام خانوادگی شماره دانشجویی
علی رضایی 9022279050
محمد سجادی 9022279017
سجاد حسینی 9077749010

اگه سوال من را متوجه نشدید بگویید بیشتر توضیح دهم
با تشکر

Javid Mokhtari
2012/04/11, 10:46
برای طراحی فرم در اکسل و ذخیره ی اطلاعات آن در شیت و در سلول های آن و انجام عملیات مختلف بر روی اطلاعات(اعم از ورود اطلاعات جدید،ویرایش؛ حذف و...)در خدمتم.اما برای انتقال اطلاعات از6 VB به داخل اکسل باید از اساتید کمک گرفت.
مثل فرم در لینک زیر:
Contact_2 (http://forum.exceliran.com/thread-884-page-2.html)

daghyad
2012/04/11, 17:34
سلام دوست عزیز شما میخواید اطلاعات را توسط فرم طراحی شده به اکسل بفرستید برای این کار باید توسط یک connection stringکه یک قطعه از یک کد است بین اکسل به عنوان بانک اطلاعاتی و vb6 به عنوان برنامه بر قرار کنید منتها باید ببینید دستور ساخت کانکشن استرینگ برای این کار چیه تو help برنامه vb6 هست فکر کنم.ADOاکسل و VB6 که
این هم یک لین برای شما
http://support.microsoft.com/kb/257819

mahdi69112
2012/04/12, 16:28
سلام دوستان من یه چیزهایی پیدا کردم البته خودم به علت نصب ناقص vb6در سیستم خود هنوز این روش را امتحان نکرده ام
هر کس از روش زیر نتیجه گرفت ما را بی خبر نزاره

نحوه ی اتصال پروزه ی vbبه پایگاه داده ها
یکی از راههای برقراری ارتباط بین برنامه vbبا یک پایگاه داده استفاده از شی data در فرم برنامه می باشددر زمان طراحی فرم پروزه باید خاصیت databasicnameکنترل dataرا برابر با نام فایل پایگاه داده ایجاد شده قرار داده وسپس خاصیت recordsourceکنترل را برابر با نام جدول مورد نظر تعیین کرد
اکنون برای دسترسی به اطلاعات رکوردهای پایگاه داده می توان خاصیت های هر کنترل موجود در فرم را به کنترل dataربط دادبه اینصورت که:
ابتدا خاصیت datasourceکنترل برابر با نام کنترل dataوسپس خاصیت datafieldکنترل را برابر با نام فیلد مورد نظر قرار می دهیم
با حرکت کردن بین رکوردها توسط کنترل dataمقادیر هر رکورد جایگزین خواص کنترل موجود می شود
همچنین تغییرات ایجاد شده در خواص کنترل موجود باعث تغییرات در رکورد می شود

البته برنامه ی من هنوز نواقص زیادی دارد از تمامی اساتید خواهشمندم که فایل های برنامه رادرکه در صفحه ی قبل می باشد راکامل کرده وبرای من ارسال کنند