PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقدار دهی به کومبو باکس

saber2q
2012/04/13, 14:20
سلام
لطفا من رو در روش و کد مربوط به مقدار دهی یک کوبو باکس در فرم راهنمایی کنید.
میخوام یک رنج (مثلا سلول A1 تا A10) رو در کومبو باکس داشته باشم تا در فرم فقط قابل انتخاب باشه و هر آیتمی که به رنج مربوطه اضافه یا کم شد، در کومبو باکس فرم هم تغییر کنه.

komeilex
2012/04/13, 15:49
سلام دوست عزیز. شما بعد از این که فرمتون رو طراحی کردین و کومبو باکس رو تو اون تعبیه کردین، روی کومبو باکس کلیک کنین و از properties window تو قسمت row source نام محدوده مورد نظر رو بنویسین. مسلما برای این کار می بایست از قبل محدوده ی مورد نظر رو که برای سوال شما a1:a10 هستش نام گذاری کنین. مثلا بذارین name . نمونه فایل رو براتون قرار دادم.
http://parsaspace.com/files/3110454884/?c=1129

saber2q
2012/04/13, 18:04
سلام دوست عزیز. شما بعد از این که فرمتون رو طراحی کردین و کومبو باکس رو تو اون تعبیه کردین، روی کومبو باکس کلیک کنین و از properties window تو قسمت row source نام محدوده مورد نظر رو بنویسین. مسلما برای این کار می بایست از قبل محدوده ی مورد نظر رو که برای سوال شما a1:a10 هستش نام گذاری کنین. مثلا بذارین name . نمونه فایل رو براتون قرار دادم.
http://parsaspace.com/files/3110454884/?c=1129

خیلی ممنون و تشکر فروان از راهنماییت و نمونه فایلی که زحمت کشیدی تعریف کردی.
دقیقا متوجه روش کار شدم و امتحان هم کردم اما اینو متوجه نشدم که یک محدوده رو چجوری باید نام گذاری کنیم، من ناچارا به جای نام گذاری محدوده، مستقیم رنج محدوده (a1:a10) رو در قسمت row source قرار دادم و بازم جواب داد اما میخوام روش نام گذاری محدوده رو هم بدونم.

komeilex
2012/04/13, 19:41
سلام. قابلی نداشت. شما به دو روش می تونی این کارو انجام بدی:
1- رنج مورد نظر رو انتخاب کن و از قسمت name box (گوشه بالا در سمت چپ درست بالای ستون A) اسمی که می خوای رو بنویس.
2- بعد از انتخاب کردن رنج مورد نظر از مسیر زیر اسم مورد نظر رو تعریف کن.
formulas>>defined names>>define name
نکته: برای مشاهده محدوده های نام گذاری شده با zoom کردن صفحه زیر 30 درصد می تونی اونارو مشاهده کنی.