PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با اکسل به جز تولید فایل یا نرم افزار مالی چه کاری میشه کرد؟

ne&in
2017/04/17, 00:03
با سلام و احترام

سوال بنده این هست اگر میشه عزیزان کامل توضیح بدهند که به جز ایجاد محاسبات مالی و حسابداری از اکسل چه استفاده های بهینه ای میشه کرد با ذکر مثال ...ممنونم

rasools13
2017/04/17, 18:04
با سلام
اگر بخوام در جمله کوتاه با کمی طنز بیانش کنم میشه گفت با اکسل فقط چای نمیشه درست کرد.:o
...
اکسل رو میتوان مثل یک حمیر مجسمه تشبیه کرد که هرکس میتواند بسته به نیاز و سلیقه خودش شکلی که میخواد رو درست کنه.
اکسل یک ابزار پیشرفته و بسیار کارآمد برای ذخیره دسته بندی، گزارش گیری و تجزیه و تحلیل و .... است که در تمامی رشته ها اعم از حسابداری، مدیریت، تمامی رشته های مهندسی مثل عمران، برق... پزشکی، و ..... و بطور خلاصه هر چیز یا کسی یا جایی که به تحلیل داده نیاز داره حرف اول رو میزنه
برخی استفاده هایی که خودم تا حالا استفاده کردم
1- تهیه پرسشنامه پویا
2- جدول مسابقات فوتبال
4- روش های مدیریتی که در بازار نرم افزارهای زیادی ازشون نیست مثل Dematel-ANP-AHP و ....
5- تهیه ابزاری جهت تشخیص داده های تکراری و صحیح وارد شده (برای بحث پرسشنامه که در برخی رشته ها مورد نیاز است)
6- نرم افزار هم اتاقی که هزینه های انجام شده در خوابگاه رو مدیریت می کرد
7- داشبورد مدیریتی
8- سیستم ثبت نام در همایش و سمینار
9- ... و ...
..
در همین انجمن هم اگر سوالات سایر دوستان رو بررسی کنید به خیلی از کاربردهای دیگر اکسل هم پی میبرید

mrexcel
2018/05/02, 07:37
هر رشته و تخصصی در فرآیندهای کاری خود حتما بخشی از فعالیتهای زیر را در فرآیندهای خود دارد :
تولید داده ها و جمع آوری آن
پیش بینی آینده بر اساس محاسبات قبلی
رتبه بندی عملیات های دوره ای
محاسبات فرآیندهای کاری
گزارش دهی عملیات های خود
تحلیل و آنالیز داده جهت تصمیم گیری های مدیریتی
انواع گزارشات مراحل مختلف کار .
ثبت تجربیات و سرمایه های فرآیندی کار
................
این موارد را که گفتم نه به شغل ربط دارد نه به رشته نه به منطقه کشور ، مثلا در یک سازمان آتش نشانی ، واحد صنعتی ، راهنمایی رانندگی ، کلی فروشی محصولات غذایی ، حسابداری ، در همه اینها من با اطمینان میگویم این فرآیندها وجود دارد .
حال من میگویم اکسل برای هر یک از اینها جند ابزار یا امکان معرفی کرده است که با سرعت ، دقت ، ..این کارها را انجام می دهد .