PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] ترکیب =sum و indirect

esa
2017/04/17, 09:57
با عرض سلام و خدا قوت خدمت تمام دوستان
کجای این دستور را اشتباه است
=sum(indirect(d1&":"&f1&"!"&d3))
برای جمع از دو شیت

komeilex
2017/04/17, 10:35
سلام دوست عزیز.
لطفا فایلت رو که این فرمول رو براش استفاده کردی آپلود کن. ممنون

esa
2017/04/18, 00:32
سلام با تشکر فایل ضمیمه شد

komeilex
2017/04/22, 09:08
دوست عزیز شما تو فرمولت از تابع Indirect فاکتور گرفتی برای همین خطای مرجع بهت میده. نحوه درست نوشتن اون فرمول به شکل زیر هستش:

=SUM(INDIRECT(D1&"!"&D3),INDIRECT(F1&"!"&D3))

esa
2017/04/23, 22:45
دوست عزیز شما تو فرمولت از تابع Indirect فاکتور گرفتی برای همین خطای مرجع بهت میده. نحوه درست نوشتن اون فرمول به شکل زیر هستش:

=SUM(INDIRECT(D1&"!"&D3),INDIRECT(F1&"!"&D3))

با تشکر و عرض سلام و احترام خدمت مدیر محترم انجمن
ممنون از وقتی که گذاشتید. فرمولی که شما لطف کردید من در فایل ارسالی استفاده کرده ام که جواب 44 می شود و مشکلی ندارد و حاصل جمع دو شیت است
اما مشکل در جمع چند شیت انتخابی است که من فکر کردم از indirect استفاده کنم. شاید خوب توضیح نداده بودم
جهت روشن تر شدن موضوع : برای جمع کردن چند شیت پست سرهم از فرمول =SUM(Sheet1:Sheet4!C7) استفاده می کنم که خیلی خوب جواب می دهد و مشکلی ندارد و در فرمول می توان انتخاب کرد از کدام شیت شروع به جمع کند و پایان را هم می توان انتخاب کرد . اما من می خواهم این انتخاب بیرون فرمول باشد . البته استفاده از یک انتخاب هم جواب می دهد(انتخاب از یک شیت و سلول انتخابی) اما در اصل با جمع شیت1 تا شیت4 ( Sheet1:Sheet4) خطا می گیرد
امیدوار توانسته باشم خوب توضیح بدهم

esa
2017/04/26, 00:05
سلام
اساتید محترم سوال واضح نیست؟ یا جوابی ندارد و امکان استفاده نیست؟

majid_mx4
2017/04/27, 00:32
با سلام

احتراما فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

توضیح : جمع انتخابی شیتها ی مختلف با ردیف های مختلف دلخواه

موفق باشید میر

esa
2017/04/29, 00:51
سلام
استاد ارحمند جناب میر مشکل حل شد متشکرم از وقتی که گذاشتید.

komeilex
2017/04/29, 08:21
با تشکر و عرض سلام و احترام خدمت مدیر محترم انجمن
ممنون از وقتی که گذاشتید. فرمولی که شما لطف کردید من در فایل ارسالی استفاده کرده ام که جواب 44 می شود و مشکلی ندارد و حاصل جمع دو شیت است
اما مشکل در جمع چند شیت انتخابی است که من فکر کردم از indirect استفاده کنم. شاید خوب توضیح نداده بودم
جهت روشن تر شدن موضوع : برای جمع کردن چند شیت پست سرهم از فرمول =SUM(Sheet1:Sheet4!C7) استفاده می کنم که خیلی خوب جواب می دهد و مشکلی ندارد و در فرمول می توان انتخاب کرد از کدام شیت شروع به جمع کند و پایان را هم می توان انتخاب کرد . اما من می خواهم این انتخاب بیرون فرمول باشد . البته استفاده از یک انتخاب هم جواب می دهد(انتخاب از یک شیت و سلول انتخابی) اما در اصل با جمع شیت1 تا شیت4 ( Sheet1:Sheet4) خطا می گیرد
امیدوار توانسته باشم خوب توضیح بدهم
آقا شرمنده من نتونستم حلش کنم. ینی دقیقا همون مشکلی که شما گفتی رخ میده و استفاده از Indirect برای چند شیت خطا میده که فک می کنم محدودیت تابع Indirect هستش.
الان شما حلش کردی خودت؟
چطوری میه؟

esa
2017/04/29, 20:20
آقا شرمنده من نتونستم حلش کنم. ینی دقیقا همون مشکلی که شما گفتی رخ میده و استفاده از Indirect برای چند شیت خطا میده که فک می کنم محدودیت تابع Indirect هستش.
الان شما حلش کردی خودت؟
چطوری میه؟
سلام
مدیر عزیز دشمنت شرمنده. از وقتی که گذاشتید خیلی متشکرم . این مدت فاصله ای که تا راه حل افتاد از ترکیب توابع استفاده زیادی زیادی بردم و به اطلاعاتم اضافه شد.(از راهنمایی ها ی دوستان در همین انجمن و دیگر جاها)
اما راه حل نهایی در پست دوست بسیار عزیز جناب میر که مشکل خیلی از دوستان را حل کرده بودند است که از تابع SUMPRODUCT (با ترکیب indirect) استفاده کرده بودند.
مجددا از شما و استاد میر و تمامی دست اندرکاران انجمن تشکر می کنم
انصافا انجمن بی نظیری است که کارشناسان زبده گروه های مختلف گرد هم آمده اند
البته فکر می کنم به علت مشغله زیاد استادان یا هر علت دیگری انجمن نسبت به قبل کمی دچار رکود است. که شاید به علت قدر ندانستن بعضی کاربران محترم باشد که حتی در بعضی از پستها مشاهده می شود حتی از زدن یک تشکر دریع می کنند هر چند دوستان پاسخ دهنده خیلی بزرگوار تر از این حرفها هستند اما اگر کاربرانی مثل من از هر مطلبی در هرجای دیگر استفاده کردند کمترین کار سپاس است
ببخشید دوستان درد دل من باز شد وقتتان را گرفتم . ممنونم