PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوستان لطفا کمک کنید

msoori
2017/05/15, 22:08
با سلام و خداقوت
فایلی رو پیوست پست قراردادم، این فایل چند تا ستون داره
میخوام کد های جدید مختص هر مرکز رو بشمارم، اگر دقت بفرمایید 15 تا کد دارم، که یک سریش تکراری هست، میخوام ببینم در هر مرکز چند تا کد یونیک دارم، میخوام از ابزار فرمول نویسی استفاده کنم نه remove duplicate
ممنون

iranweld
2017/05/16, 08:22
با سلام

اگر با پیوت تیبل آشنایی دارید میتوانید با آن گزارشگیری نمایید

msoori
2017/05/16, 17:49
با سلام

اگر با پیوت تیبل آشنایی دارید میتوانید با آن گزارشگیری نمایید

سلام دوباره
بله آشنايي دارم ولي ميخوام فرمول نويسي كنم، چون نياز به فرمول نويسي دارم، پيشنهادي داريد؟

majid_mx4
2017/05/16, 22:56
با سلام

لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

خلاصه : یونیک کردن کدها - شناسایی مراکز - شمارش تعداد با فرمول

موفق باشید میر

msoori
2017/05/17, 17:00
با سلام

لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

خلاصه : یونیک کردن کدها - شناسایی مراکز - شمارش تعداد با فرمول

موفق باشید میر

سلام
اگر میشه بیشتر توضیح بدین، من میخوام تعداد هر کدام از کدها رو یک بار بشماره ، مثلا اگر سه تا کد هست، یکی بشماره!!

majid_mx4
2017/05/17, 22:59
با سلام

دوست عزیز اینکار انجام شده است اگر شما به ستون j نگاهی بیاندازید خواهید دید که از هر کد فقط یکی است و این بدین معنی است که آن کد حداقل یکبار وارد شده است . حال نیاز شما به شمارش را متوجه نمی شوم. اگر چیز دیگری است لطفا توضیح دهید .

با سپاس فراوان میر

msoori
2017/05/18, 01:11
با سلام

دوست عزیز اینکار انجام شده است اگر شما به ستون j نگاهی بیاندازید خواهید دید که از هر کد فقط یکی است و این بدین معنی است که آن کد حداقل یکبار وارد شده است . حال نیاز شما به شمارش را متوجه نمی شوم. اگر چیز دیگری است لطفا توضیح دهید .

با سپاس فراوان میر

سلام دوباره
خدمت شما بزرگوار عرض کنم، مساله بنده حل شد، فقط میخواستم زحمت بکشید راجع به این فرمول توضیح بفرمایید:
=iferror(index($a$1:$a$59,match(0,countif($j$1:j1, $a$1:$a$59&""),0))," ")
مخصوصا قسمتی که قرمز شده توضیح بفرمایید
منتظر توضیح شما هستم