PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال

Pmortezap
2017/08/08, 10:22
سلام
یک جدول دارم که باید کاربر داخلش عدد وارد کنه و میخوام که کارکرد اشخاص و جمع کل کارکد اشخاص از یک عدد بیشتر نشه و کاربر نتواند تغییری در جدول ایجاد کند.
در ضمن جمع کارکرد رو هم خود اکسل حساب کند.
نمونه جدول و توضیحات را هم در لینک زیر گذاشتم

ممنون

iranweld
2017/08/08, 18:48
با سلام

در فایل پیوست با استفاده از کاندیشنال فرمتینگ در صورت وارد شدن جمع بیشتر از 100 آن سطر رنگی میگردد

15333

Pmortezap
2017/08/08, 19:43
با سلام

در فایل پیوست با استفاده از کاندیشنال فرمتینگ در صورت وارد شدن جمع بیشتر از 100 آن سطر رنگی میگردد

15333

من میخواستم که اخطار بده به کاربر که عدد وارد شده رو اصلاح کنه و اگر اصلاح نکنه فایل ذخیره نشه.در ضمن کاربر نتواند در جدول تغییری ایجاد کنه و فقط بتواند عدد وارد کنه.

Ali Parsaei
2017/08/09, 11:27
سلام،
شما چند مقوله اکسل را بايد مطالعه کنيد تا بتوانيد خواسته خود را اجرايي کنيد
يکي کانديشنال فرمتينگ که جناب iranweld دقيقا" برايتان توضيح داده اند.
يکي ديتا وليديشن (data validation) که ابزار آن را در تب ديتا در بالاي اکسل مي توانيد پيدا کنيد
يکي هم قفل کردن شيت ها که با ابزار موجود در تب review در نوار بالاي اکسل در دسترس است
در عين حال باز گذاشتن قفل بعضي سلول هاي خاص که با راست کليک روي سل مورد نظر و در گزينه format cells در تب protection با برداشتن تيک locked (قبل از قفل کردن کل شيت) انجام مي گردد.
در فايل زير من فقط براي سل زرد رنگ يک ديتا وليديشن نوشته ام که با انتخاب سل و سپس انتخاب تب ديتا و انتخاب ابزار ديتا وليديشن مي توانيد نحوه کار را مشاهده کنيد

Pmortezap
2017/08/09, 14:10
سلام،
شما چند مقوله اکسل را بايد مطالعه کنيد تا بتوانيد خواسته خود را اجرايي کنيد
يکي کانديشنال فرمتينگ که جناب iranweld دقيقا" برايتان توضيح داده اند.
يکي ديتا وليديشن (data validation) که ابزار آن را در تب ديتا در بالاي اکسل مي توانيد پيدا کنيد
يکي هم قفل کردن شيت ها که با ابزار موجود در تب review در نوار بالاي اکسل در دسترس است
در عين حال باز گذاشتن قفل بعضي سلول هاي خاص که با راست کليک روي سل مورد نظر و در گزينه format cells در تب protection با برداشتن تيک locked (قبل از قفل کردن کل شيت) انجام مي گردد.
در فايل زير من فقط براي سل زرد رنگ يک ديتا وليديشن نوشته ام که با انتخاب سل و سپس انتخاب تب ديتا و انتخاب ابزار ديتا وليديشن مي توانيد نحوه کار را مشاهده کنيد

بله حرف شما درست است ولی گزینه data validation در صورتی کار می کند که کاربر خودش اعداد را وارد کند به عنوان مثال جمع کارکرد یک شخص را خودش محاسبه کند و داخل جدول وارد کند و در این صورت اگر کاربر عددی بیشتر از مقدار تعیین شده وارد کند اخطار می دهد.
ولی در جدولی که من لازم دارم باید کاربر کارکردهای مربوط به شخص را وارد کند و جمع کارکرد ها را خود اکسل محاسبه کند و در این صورت گزینه data validation کار نمی کند