PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قفل کردن سل ها بدون کد وی بی

khakzad
2012/05/05, 16:12
سلام دوستان
ی فایلی دستم رسیده که ی قسمتهایی که فرمول داره یا نباید تغییری کنه،به طرزی قفل شده که حتی انتخاب هم نمیشه!!.اصلا انگار رو دیوار کلیک می کنی!!:huh:
کد وی بی هم نداره.من از طریق protect sheet,protect workook اقدام کردم .اما انتخاب می تونه بشه.فقط تغییری نمی کنه.
چطوری میشه که اینطوری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[hr]
چند روزه این سوال تو ذهنمه.به محض اینکه اینجا مطرح کردم جواب به ذهنم رسید!!!
برای عزیزانی که نمیدونن:
موقعی که می خوایم protect کنیم.اگر تیک select locked cell برداریم.حله

~M*E*H*D*I~
2012/05/06, 10:14
سلام
این کارو با پروتکت شیت انجام داده کار ساده ای هس ، پسورد داره یانه؟ بر اساس این جملتون "موقعی که می خوایم protect کنیم.اگر تیک select locked cell برداریم.حله " همین کارو کرده میشه کاری کرد که یا اصلا نتونین سل رو انتخاب کنید یا اصلا چیزی نتونین بنویسین توش

khakzad
2012/05/06, 16:07
سلام خدمت شما
درست متوجه منظورتون نشدم:huh:
موقع protect پسورد میگیره دیگه.و موقعی که اون باکس باز میشه که میگه امکاناتی رو که می خوای بدی که حتی در صورت قفل بودن، اونها فعال باشه، ی سری گزینه هست.پیش فرض فقط 2تاش تیک خورده.
یکیش امکان select کردن سل های قفل و غیر قفل هست.که اگه اون تیک رو برداریم.و بعدش پسورد رو confirm کنیم.دیگه اون سل هایی که قبلا از format cell گزینه locked رو تیک زده بودیم.ضمن اینکه قابل تغییر نیستن.دیگه حتی انتخاب نمیشن.
منظورتون اگه چیز دیگه ای هست بفرمایی.اگه بدونم در خدمتم

~M*E*H*D*I~
2012/05/07, 07:14
سلام
منظور من این بود که شیت رو پروتکت کرده براش پسورد گذاشته یا نه ، با توضیحات شما مثل اینکه پسورد نداره اگه هنوز نتونستید روش رو پیدا کنید فایل رو بذارید تا انشالله توضیحات جامع تر بشه

khakzad
2012/05/10, 16:08
سلام
ببخشید.من پستتون رو ندیده بودم.
عذر تقصیر جهت تاخیر!
روش رو که همون موقع یافتم، بلافاصله هم برای دوستان قرار دادم برای عزیزانی که نمی دونن.
چرا.پسورد داره.همون روش معمول همیشه هست.فقط تیک select locked cells رو برداشتم.اینطوری حتی قابلیت کلیک بر روی سل های قفل شده از بین میره
بعبارتی انگار رو دیوار کلیک می کنیم;)
(در واقع نمی خوام فایل رو باز کنم.می خواستم شیوه قفل کردن رو بدونم که چطور هس.منظورم از اینکه گفتم حله، روشprotect بود)

Javid Mokhtari
2012/05/10, 23:24
سلام دوستان
ی فایلی دستم رسیده که ی قسمتهایی که فرمول داره یا نباید تغییری کنه،به طرزی قفل شده که حتی انتخاب هم نمیشه!!.اصلا انگار رو دیوار کلیک می کنی!!:huh:
کد وی بی هم نداره.من از طریق protect sheet,protect workook اقدام کردم .اما انتخاب می تونه بشه.فقط تغییری نمی کنه.
چطوری میشه که اینطوری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[hr]
چند روزه این سوال تو ذهنمه.به محض اینکه اینجا مطرح کردم جواب به ذهنم رسید!!!
برای عزیزانی که نمیدونن:
موقعی که می خوایم protect کنیم.اگر تیک select locked cell برداریم.حله

خب هنگام قفل کردن شیت ها میشه آیتم های متفاوتی رو هم تعیین کرد.مثل:حذف یا اضافه کردن سطر و ستون ها،ویرایش اطلاعات،انتخاب یا عدم انتخاب محدوده ی های قفل شده،انجام عمل سورت،قالب بندی و ... .