PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش تعمیم نامشیت ها در فرمول به سلول های دیگر

ali.sa11
2017/08/28, 21:47
با سلام خدمت اساتید
من یک فایل اکسل دارم که کارکرد20 نفر مختلف به تعداد ایام یک ماه یعنی 30 شیت مختلف اورده شده یعنی 30 تا شیت وتوی هرکدوم 20 نفر مشخص، حالا اگه بخوام برای هر کدوم از این افراد یه شیت تازه به عنوان صورت وصیعت کارکرد ماهانه باز کنم و ریزکارکرد مثلا یک نفر رو از یک ردیف مثلا a توی 30 تا شیت روزهای یک ماه بخونه چیکار باید بکنم؟

iranweld
2017/08/29, 20:26
با سلام

ساده ترین کار تجمیع همه شیت ها در یک شیت میباشد که با اضافه کردن یک ستون برای تاریخ براحتی میتوانید گزارشگیری کنید

و گرنه بایستی در شیت نهایی برای فرمول مورد نظر 30 تا sumif یا sumifs بکار ببرید

=SUMIF(Sheet2!B:B,b1)+SUMIF(Sheet3!B:B,b1)+SUMIF(S heet3!B:B,b1)...............

Amir Ghasemiyan
2017/08/30, 08:11
با سلام خدمت اساتید
من یک فایل اکسل دارم که کارکرد20 نفر مختلف به تعداد ایام یک ماه یعنی 30 شیت مختلف اورده شده یعنی 30 تا شیت وتوی هرکدوم 20 نفر مشخص، حالا اگه بخوام برای هر کدوم از این افراد یه شیت تازه به عنوان صورت وصیعت کارکرد ماهانه باز کنم و ریزکارکرد مثلا یک نفر رو از یک ردیف مثلا a توی 30 تا شیت روزهای یک ماه بخونه چیکار باید بکنم؟

سلام دوست عزیز
با توجه به توضیحاتی که گفتین به نظر میاد ساختاری که برای دیتاهاتون دارین بسیار ضعیف و نا مناسب هست. در صورتی که امکان داره براتون ساختار رو عوض کنید چون هر چه دیتاهاتون افزایش پیدا کنه مشکلاتتون هم افزایش پیدا میکنه

و اما راه حل موقتی شما:
علاوه بر روشی که دوستمون فرمودن میتونین از ابزار consolidate از تب data اطلاعاتتون رو تجمیع کنید
فرض کنید یکسری اطلاعات در چند شیت به این صورت داریم:

15510

برای تجمیع همه داده ها ابزار یاد شده رو انتخاب میکنیم و مطابق شکل اطلاعات رو تکمیل میکنیم:

15511

نتیجه نهایی به این صورت خواهد بود که هم مجموع و هم جزئیات هر نفر رو برامون میاره:

15512

نکته قابل توجه در این روش اینه که اسامی نیازی نیست با یک ترتیب مشخص باشند. اکسل خودش این تشخیص رو میده و اطلاعات صحیح بهمون میده

حالا هم اطلاعاتتون تجمیع شد و هم اینکه جزئیات هر شیت حفظ شد و جمع مورد نظر نیز بدست اومد