PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمع زدن و گرد کردن

koko80
2012/05/13, 14:27
سلام و خدا قوت
می خواستم در یک سلول ابتدا تعدادی عدد اعشاری را جمع بزنم و بعد همانجا گرد شود و عدد نهایی بدون ممیز نشان داده شود.

Alireza
2012/05/13, 16:29
ba salam
file pivast ra mo shahde nemaeed

komeilex
2012/05/14, 00:54
با تشکر از دوست عزیزمون بابت جواب زیباشون.
چون موضوع راجع به گرد کردن اعداد بود، بدک ندیدم که تابع TRUNC رو معرفی کنم. البته جسارت به اساتید نباشه. این فایل رو برای تازه واردینی مثل خودم آماده کردم:P
http://s3.picofile.com/file/7380811391/TRUNC.xlsx.html

koko80
2012/05/14, 11:41
آقایون خیلی خیلی خیلی متشکرم واقعا کارم راه افتاد خیلی نکات عالی بودند متشکرم امیدوارم اجرو پاداش تون رو خدا بده و انشالله منهم بتونم یه روزی جبران کنم

Javid Mokhtari
2012/05/14, 13:02
با تشکر از دوست عزیزمون بابت جواب زیباشون.
چون موضوع راجع به گرد کردن اعداد بود، بدک ندیدم که تابع TRUNC رو معرفی کنم. البته جسارت به اساتید نباشه. این فایل رو برای تازه واردینی مثل خودم آماده کردم:P
http://s3.picofile.com/file/7380811391/TRUNC.xlsx.html

با سلام و تشکر از آقای قلی زاده.
اما تا جائی که من میدونم کار trunc گرد کردن نیست،بلکه بریدن عدد به تعداد دلخواه است.

اما توضیحی که در باره ی کد TRUNC(-A1;-1 به صورت : «اعداد منفی را گرد نمی کند بلکه قطع می کند» داده اید صحیح نیست.چون آرگومان دومی که این تابع به عنوان Num_digits دریافت می کند،مبدا آن «.» است که معرف صفر است.یعنی اگر آرگومان دوم را مثبت وارد کنید،اعداد بعد از ممیز را به تعداد تعیین شده قطع می کند.ولی اگر منفی باشد عمل قطع کردن را روی اعداد صحیح(اعداد قبل از ممیز) انجام می دهد.
.....................(البته سوء تفاهم نشه،فقط در حد تذکر بود.ممکنه برداشت من از این تابع اشتباه باشه)

komeilex
2012/05/14, 15:26
خیلی خیلی ممنون از آقا جاوید.
منظورم از این که اعداد منفی رو گرد نمی کنه بلکه قطع می کنه در مقایسه با تابع Int بود. به طور مثال اگه شما عدد منفی 12.23 رو به تابع Int بدی، منفی 13 رو به شما برمی گردونه ولی اگر همین عدد رو به تابع Trunc بدی، منفی 12 رو به شما برمی گردونه. ببخشید اگه بد توضیح دادم. بازم ممنون از شما آقا جاوید و همه اسایتد.

meti60
2012/09/23, 09:27
سلام خدمت دوستان
دوستان راه حلی برای جمع کردن اعداد صحیحی که پشت اعشار می گذاریم هست بگین منظورم اینه که فقط اعدا صحیح را جمع بزن ممنون می شم
مشکل من دقیقا یعد از گزد کزدن هرسلول جمع چند سلول هم صحیح نمی باشد

khakzad
2012/09/23, 15:26
سلام
فرمول int قسمت صحیح عدد رو جدا می کنه
بعدشم sum بزنید