PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بکگراند کاغذ در زمان چاپ

مجید
2012/05/16, 20:03
سلام
من فایل دارم که نیاز دارم عکسی در بک اون داشته باشم و مخصوصاً در چاپ هم در بک متن چاپ بشه

komeilex
2012/05/17, 01:00
سلام. تا اونجایی که من اطلاع دارم، عکسی رو که به عنوان بک تو فایل اکسل قرار میدن، تو پرینت نشون داده نمی شه.

Javid Mokhtari
2012/05/17, 18:05
با سلام.
برای بکگراند شیت ها می توانید از مسیر:
تب Page Layout و گروه Page Setup و گزینه ی Background
استفاده کنید.

از طریق VB هم می تونید از کد زیر استفاده کنید:

picadd = Application.GetOpenFilename
Worksheets(ActiveSheet.Name).SetBackgroundPicture (picadd

مجید
2012/05/17, 19:42
با سلام.
برای بکگراند شیت ها می توانید از مسیر:
تب Page Layout و گروه Page Setup و گزینه ی Background
استفاده کنید.

از طریق VB هم می تونید از کد زیر استفاده کنید:

picadd = Application.GetOpenFilename
Worksheets(ActiveSheet.Name).SetBackgroundPicture (picadd

ممنون از جواب تون اما در مورد نکته اول طبق گفته دوستمون بکگراند صفحه کا رعوض میشه ولی در چاپ نمیاد و در مورد جواب دوم نیز لطفاً توضیحی بفرمائید آیا باید ماکرو ضبط بشه ؟
بازهم ممنون

~M*E*H*D*I~
2012/05/17, 20:01
سلام
با اجازه جاوید عزیز، تو فایل پیوست اول محدوده ای که میخوای پرینت بگیری انتخاب کن بعد از page layout و print area قسمت set print area انتخاب کن بعد کلیدی که تعبیه شده بزن فک میکنم مشکلت حل بشه

Javid Mokhtari
2012/05/17, 21:27
ممنون از جواب تون اما در مورد نکته اول طبق گفته دوستمون بکگراند صفحه کا رعوض میشه ولی در چاپ نمیاد و در مورد جواب دوم نیز لطفاً توضیحی بفرمائید آیا باید ماکرو ضبط بشه ؟
بازهم ممنون

با سلام.
نیازی به ضبط ماکرو نیست.در ضمیمه زیر کدها رو ببینید.اگه سئوالی بود در خدمتم.
[hr]

سلام
با اجازه جاوید عزیز، تو فایل پیوست اول محدوده ای که میخوای پرینت بگیری انتخاب کن بعد از page layout و print area قسمت set print area انتخاب کن بعد کلیدی که تعبیه شده بزن فک میکنم مشکلت حل بشه

با تشکر از آقای وطن پرست.
برای اینکه شبکه بندی شیت در حالت پیش نمایش چاپ رو حذف کرد،میتوان کد زیر رو هم به کدها اضافه کرد:
ActiveWindow.DisplayGridlines = False

مجید
2012/05/18, 21:12
با سلام.
نیازی به ضبط ماکرو نیست.در ضمیمه زیر کدها رو ببینید.اگه سئوالی بود در خدمتم.
[hr]
[quote=vatanparast]

سلام وممنون از جوابها . اما در فایل شما کاربر با یک عکس برخورد میکند ولی نیاز من ورود عکس به صفحه کار نیست بلکه بکگراندی رو برای فایل تعریف کنم و کاربران قدرت تغییر و یا جابجائی اون رو در نداشته باشند

Javid Mokhtari
2012/05/18, 21:17
سلام وممنون از جوابها . اما در فایل شما کاربر با یک عکس برخورد میکند ولی نیاز من ورود عکس به صفحه کار نیست بلکه بکگراندی رو برای فایل تعریف کنم و کاربران قدرت تغییر و یا جابجائی اون رو در نداشته باشند

اما اگه توجه کنی تو فایل ضمیمه دکمه ی Set Background یک عکس رو به عنوان بک گراند در شیت میندازه،نه یک عکس و قابل انتخاب و جابجائی هم نیست.

مجید
2012/05/18, 21:45

اما اگه توجه کنی تو فایل ضمیمه دکمه ی Set Background یک عکس رو به عنوان بک گراند در شیت میندازه،نه یک عکس و قابل انتخاب و جابجائی هم نیست.

آره متوجه شدم اما من فقط یکبار باید بکگراند درست کنم و دیگه قابل تغییر نباشه پس قاعدتاً دکمه بکگراند به کمک من نمیاد و ضمناً در پرینت هم فقط قسمتی از عکس پرینت میشه