PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آزمون نرمال بودن

مریم اشنا
2012/06/07, 16:34
با سلام

من تعداد 384 عدد پرسش نامه برای پایان نامه ام دارم ( تکمیل شده)که شامل 21 سوائل بوده است.
اطلاعات پرسش نامه را در اکسل وارد کرده ام

حالا بایدبرای هر پرسش، از نظر آماری آزمون نرمال بودن را انجام بدهم تا معلوم شود، انتخاب نمونه به صورت اریب دار نبوده و دارای پراکنش زنگوله ای (توزیع نرمال) است

لطفا بگویید چطور باید این کار را انجام بدهم:huh:[/font][/size]

~M*E*H*D*I~
2012/06/07, 16:39
سلام
دوست عزیز برای فرم های پرسش نامه ای بهتره از spss استفاده کنی

vahid950
2012/06/11, 14:21
سلام
انجام تستهای تخصصی آماری مثل تصادفی و نرمال بودن اطلاعات با استفاده از اکسل هم ممکن است. کافی است بخش data analysis اکسل خود را فعال کنید
ولی همانطور که آقای وطن پرست گفتند نرم افزار spss به راحتی و به سرعت و با جزییات کاملتری این تستها را انجام میدهد.
تست کلوموگروف اسمیرنوف تست نرمالیته داده هاست

~M*E*H*D*I~
2012/06/12, 07:31
سلام
با تشکر از دوست عزیزم همونطور که فرمودند از طریق ابزار data analysis میشه برخی آزمون هارو اعمال کرد ولی من هم این تجربه رو داشتم در مورد یک پروژه پرسش نامه ای میخواستم از اکسل استفاده کنم ولی در حین کار اینقد مسائل و مشکلات پیش اومد که میبایست برای حل اونها وقت زیادی میذاشتم تا با اکسل بشه به جواب رسید با توجه به اینکه ادامه کار وقت زیادی تلف میکرد بهتر دیدم از SpSS استفاده کنم که بعد از وارد کردن اطلاعات دستم باز بود تا هر نوع تحلیلی که مدنظر هست انجام بدم به همین خاطر پیشنهاد کردم از اکسل صرف نظر کنن تا مسیری که من رفتم تجربه نکنن