PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسم نمودار هیستوگرام

HappyRose
2012/06/08, 01:20
با سلام دوستان
من میخواستم برای داده های زیر نمودار هیستوگرام بکشم اما هرکاری کردم نشد. کسی می تونه کمک کنه؟

http://img.majidonline.com/pic/276345/Untitled-1.jpg

~M*E*H*D*I~
2012/06/08, 08:26
با سلام
برای این کار میتونی از ابزار data analysis که یکی از addin های اکسل هست استفاده کنی پس از نصب از ابزار histogram استفاده کن برای آشنایی بیشتر میتونی از لینک زیر کمک بگیری

http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/explore-histograms-HA001110948.aspx

نحوه نصب هم در لینک زیر توضیح داده شده

http://support.microsoft.com/kb/214269

naeimwtg
2012/06/10, 12:25
سلام - ممنون میشه لطف کنید بگید اشکال من کجاست - من طبق همون لینک انجام میدم اما این قسمت data analiz خودش در یک صفحه دیگه یک سری اعداد دیگه محاسبه میکنه که شبیه اعداد من نیست میشه در مورد bit و FREQUENCY توضیح بدید و بگید این ها چی هستن

با تشکر

~M*E*H*D*I~
2012/06/10, 13:05
سلام
bin همون دامنه دسته های شماست مثلا 10-15 و frequency تعداد فراوانی اعداد در اون دسته هست فایل پیوست رو ببینید

naeimwtg
2012/06/12, 12:24
سلام دوست من
دوست من میشه هیستوگرام این داداه ها را شما رسم کنید ه من ببیتم با حواب خود من یکی هست یا فرق داره - جون استاد من یک سری شرایط گفته برای رسم هیستوکرام مثلا اگه اعداد ما چشت سرم هم نباشه باید 2 مقدار 2 عدد را با هم حمع کرد و اون نقطه را روی نمدار رسم کرد و یک سری از این چیزها
وقتی توی اکسل من دیتا ها را وارد میکنم این قسمت را متوجه نمیشم که چرا باید مقدار اعداد عوض بشه

با تشکر از شما

~M*E*H*D*I~
2012/06/12, 12:26
سلام
عددهای مد نظرت رو تو فایل اکسل پیوست کن ببینم من ازین عکس چیزی نفهمیدم

naeimwtg
2012/06/12, 12:41
بفرمایید من فایل را پیوست کردم

~M*E*H*D*I~
2012/06/12, 13:11
دوست عزیز منظور از n و y چیه هیستوگرام برای یک سری داده بر اساس دسته هایی که ما تعیین میکنیم رسم میشه الان شما دو سری عد داری طول دسته هات معلوم نیس چقدره اگه y همون bin باشه اشتباهه چون از 3 شروع شده ولی کوچکترین داده تو اعداد n عدد یک هست

naeimwtg
2012/06/12, 13:36
ببنید سوال به این شکل بوده یک سری اعداد که بعضی از این اداد به مقدار n بار تکرار شده مثلا عدد 3 یک بار توی لیست تکرار شده ولی عدد 5 - ده بار تکرار شده حالا از من خواسته که نمودار هیستوگرام این عداد را بکشم - منو توی مثال های تاب هم دیدم که برای هیستوگرام حتما نباید از 0 یا یک شروع بشه

~M*E*H*D*I~
2012/06/12, 13:42
خب اول باید همه اعداد با هرچند بار تکرار وارد بشن بعد تعداد دسته ها و دامنه مشخص بشه و حتما باید از کوچکترین عدد شروع بشه در غیر این صورت همه اعداد مورد محاسبه قرار نمیگیره

naeimwtg
2012/06/12, 14:45
شما به مقدار های x(i)اگه نگاه گنی از کمترین شروع شده و به بزرگترین رسیده پس مشکل کچاست

sina.mhb
2013/04/13, 19:08
سلام دوستان من نمیتونم بین دیتاهام ارتباط برقرار کنم یکیشون وزن به گرم یا برحسب درصد میتونه باشه داده دومی برحسب میلیمتر یا فی(log d- درمبنای2)
هیستوگرامو به همراه منحنی و منحنی تجمعی به صورت دستی کشیدم و عکسشو میذارم واستون که بدونین چه شکلی میشه دیتاها رو هم فایل اکسلشو پیوست میکنم
خیلی ممنون میشم سریع تر کمکم کنید خیلی کارم لنگه وقتمم کمه نمیدونم چطوری باید این هیستوگرامو بکشم

khakzad
2013/04/14, 09:05
سلام
اگر درست متوجه شده باشم تو نحوه رسم مشکل وجود داره و نه نوع داده ها. اما درست متوجه محورها نشدم که بین اطلاعاتی که دادین بتونم درست انتخاب کن
ی فایل می ذارم
ببینید چطوره
اگر همین شکلی درسته، ستون داده ها رو می تونید تغییر بدین