PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمودار

khakzad
2010/05/26, 11:10
سلام.
چندتا سوال در مورد:huh: chart :
pie of apple چطور رسم میشه، در 2007؟
آیا امکان انتقال فرمت یک نمودار به نمودار دیگه وجود داره؟
ممنون:)

amator
2010/05/26, 13:45
سلام
درمورد سئوال اول مطمئناً منظورتون pie chart نیست چون در معرض دیده و استفاده از اون مثل بقیه انواع نمودارهاست. اگه ممکنه تصویر نمونه چارت pie of apple رو بذارین
درمورد دومی بله وجود داره. شما بایستی فرمت دلخواه رو بعد از انتخاب چارت از مسیر زیر تحت عنوان یک template ذخیره کنین
chart tools\design\save as template

منتظر نمونه چارت هستم
سپاس

khakzad
2010/05/26, 15:50
بابت دومی ممنون.
و اما اولی!
واقعا شرمنده ام.نمی دونم چرا همچین اشتباهی کردم و apple رو از کجا آوردم!:blush:
منظورم pie of barیا pie of chart هست.که خوب خودتون بهتر می دونید، از انواع مختلف نمودار pie هست
باز هم عذر می خوام
ممنون

khakzad
2010/05/27, 12:12
جواب پیدا نشد؟:(
نیاز فوری دارم.

amator
2010/05/27, 22:14
این توضیح کامل هست اگر توی قسمتی از اون مشکل دارید بفرمایید
شما بایستی فرمت دلخواه به یک چارت اعمال کنین و بعد از انتخاب چارت از مسیر زیر اون رو تحت عنوان یک template ذخیره کنین
chart tools\design\save as template
حالا شما یک چارت دارید که بعنوان template درسیستمتون ذخیره شده.
پس از ایجاد چارت جدید و انتخاب اون مسیر زیر رو دنبال کنین و فایل ایجاد شده در template رو برای اعمال فرمتی که مدنظرتون هست انتخاب کنین
chart tools\design\change chart type\template

mr.mahlouji
2010/05/30, 08:30
مر30 از راهنمايي هاي بسيار كاربردي.

khakzad
2010/05/30, 18:57
اون که بله.خیلی مفید بود و مشکلی نبود.
اما اون نموداری که گفتم(pie of bar)؟؟؟؟؟
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید
مرسی

amator
2010/05/30, 20:40
اون که بله.خیلی مفید بود و مشکلی نبود.
اما اون نموداری که گفتم(pie of bar)؟؟؟؟؟
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید
مرسی

اساس کار این نوع نمودار این هست که تعداد تکه ها(داده ها) رو به 0.7 کل کاهش میده ، مثلا اگر داده های شما 10 عدد باشند در نمودار Pie خود 7تکه خواهید داشت که 6تای آنها مقادیر بالای جدول داده ها و تکه آخر مجموع مقادیر مابقی داده ها را نمایش میدهد. این نمایش بطور پیش فرض بصورت درصد است اما میتوانید آنرا به مقادیر نیز تغییر دهید.
یکی از کاربردهای این نمودار نمایش مجموع داده های خرد تحت عنوان یک تکه از نمودار Pie میباشد.

امیدوارم جواب سئوالتون رو گرفته باشین. اگرنه لطفاً عنوان کنین.

موفق باشین

khakzad
2010/06/02, 21:32
سلام
من در اولین فرصت فایل رو براتون می فرستم و توضیح کامل تر.
ببخشید تاخیر دارم.فرجه هاست و دسترسی به اینترنت کم!
سعی می کنم سریعا بفرستم
ممنون[/quote]

mrexcel
2010/06/06, 20:28
فايل خانم خاكزاد ضميمه هست آقاي مهندس

amator
2010/06/07, 05:24
درود
چیزی که شما میخواین با تعریفی که از این نوع نمودار میدونم جور درنمیاد. البته نمیگم امکان نمایش اطلاعاتتون به این طریق وجود نداره اما من نتونستم.
بعنوان یه پیشنهاد استفاده از دو نمودار pie رو پیشنهاد میدم.
نمونه فایل [attachment=51]

سپاس

khakzad
2010/07/11, 15:37
سلام
ممنون
چند وقته که منتظر جوابم و اصلا به صفحه 2 دقت نکرده بودم!!!
خیلی لطف کردین

khakzad
2010/07/19, 22:53
سلام
نحوه استفاده از نمودار bar of pie رو استاد گفتن.:blush:
منم اینجا میگم شاید مفید باشه.:
صورت سوال این بود که می خواستیم افرادی که به دکتر مراجعه کردند و نکردند رو در pie و مکانهایی که مراجعه کردند.مثلا بیمارستان،پزشک خصوصی،کلینیک یا . . . رو به صورت زیر مجموعه ای از افررادی که به دکتر مراجعه کردند(در قسمت bar نشون بده)
جواب:
همه اطلاعات در یک ستون قرار می گیرد.توجه کنید که بین افرادی که رفتند و نرفتند فقط یک گروه نوشته می شود.مثلا 17 نفر مراجعه نکردند.و نمودار با توجه به داده های بعدother که همان افراد مراجعه کننده به دکتر هستند را محاسبه می کند.
اولین ردیف مربوط به این داده.و سایر ردیف ها مربوط به مکانهایی می شود که افراد مراجعه کردند.
در نهایت پس از انتخاب چارت و راست کلیک روی ان از مسیرformat data series/series option/second plot contains the last تعداد داده های مربوط به bar رو انتخاب کنید.
جمع بندی:

17نفر دکتر نرفتن.
3نفر به پزشک
4نفر بیمارستان
5نفر پزشک خصوصی.

یعنی 12 نفر مراجعه کردند که ما این رو وارد نمی کنیم.و داده ها رو به همین ترتیب تایپ می کنیم. و در باکس مربوط به second plot contains the last عدد 4 رو انتخاب می کنیم.
نمودار مورد نظر رسم شده است:)
با تشکر از استاد گرامی

shokryzahra
2010/11/19, 02:08
سلام خانوم خاکزاد عزیز
من جند دقیقه پیش عضو شدم ولی امیدوارم فایلی که ضمیمه کردم پاسخ شما باشه[attachment=105]

khakzad
2010/11/19, 15:05
سلام
ممنون.لطف کردید.
در پست بالا هم توضیح دادم:)