PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: تکرار یک ستون در ستون های بعدی به تعداد مشخص

barman.ar16
2018/05/14, 10:49
سلام و درود
دوستان من یک فایل دارم که ضمیمه کردم

میخوام اگر عددی در محدوده اول یعنی ستون های 84 تا 90 وارد شد 5 بار تکرار بشه در ستون های بعدی مثلا اگر در ستون 85 عدد 9 وارد شد 5 ستون بعدی هم 9 ثبت بشه
و اگر هم در محدوده دوم یعنی ستون های 90 به بعد عددی در ستونی وارد شد به تعداد 6 بار در ستون های بعدی وارد بشه

ممنون

barman.ar16
2018/05/14, 19:50
از اساتید کسی نمی تونه راهنمایی کنه
ممنون

M_ExceL
2018/05/15, 00:42
سلام و درود
دوستان من یک فایل دارم که ضمیمه کردم

میخوام اگر عددی در محدوده اول یعنی ستون های 84 تا 90 وارد شد 5 بار تکرار بشه در ستون های بعدی مثلا اگر در ستون 85 عدد 9 وارد شد 5 ستون بعدی هم 9 ثبت بشه
و اگر هم در محدوده دوم یعنی ستون های 90 به بعد عددی در ستونی وارد شد به تعداد 6 بار در ستون های بعدی وارد بشه

ممنون
سلام
فایل رو چک کنید ببینید با این روش مشکل حل میشه؟ اگر نه که باید از vba کمک بگیرید.

barman.ar16
2018/05/15, 19:49
ممنون این روش رو خودم هم انجام دادم اما مشکلم رو حل نمی کنه
الان مشکلی که هست اگر توی ستون آخر از محدوده اول یعنی 90 یک عدد ثبت بشه همون ستون متوقف میشه در صورتیکه من میخوام تا 5 تا ستون بعدش امتداد پیدا کنه

یک روش دیگه هم به ذهن خودم رسید یک ستون بیام اضافه کنم به قبل از دو محدوده یعنی بعد از ستون شماره حساب و توی اون بگم که عدد چند بار تکرار بشه
یعنی اینکه مثلا اگر نوشتم 5 حالا بیاد توی دو محدوده اگر عددی ثبت میشه 5 توی ستون های بعدی تکرارش کنه اگر نوشتم 6 توی هر ستونی عددی وارد شد تا 6 ستون بعدش این کار رو انجام بده
در واقع شرط مقدار تکرار رو خودم بهش بدم

ممنون

barman.ar16
2018/05/16, 19:22
دوستان کسی نیست بتونه راهنمایی کنه
ممنون

M_ExceL
2018/06/16, 21:57
دوستان کسی نیست بتونه راهنمایی کنه
ممنون
سلام
کدی رو آماده کردم که این کار رو انجام میده

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, Me.Range("g3:t30")) Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
For i = 1 To 5
If Target.Cells(1, i) <> "" Then
Target.Cells(1, i + 1) = Target
Else
Target.Cells(1, i + 1) = ""
End If
Next i
Range(Cells(3, 21), Cells(30, Columns.Count)).ClearContents
Application.EnableEvents = True
End If