PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] دسترسی به محیط ویژوال بیسیک

bahman_220
2018/05/26, 16:13
سلام دوستان
بعد از اینکه کد دستوری زیر رو برای یوزرفرم قراردادم مشکلم حل شد که به محیط اکسل دسترسی ندارم اما نیاز شد اصلاحاتی انجام دهم اما دیگر نمیدونم چطور وارد محیط vba شم.
Private Sub Workbook_Open()
Application.ActiveWorkbook.Application.Visible = False
UserForm1.Show
End Sub

کد دستوری زیر به منظور بسته شدن اکسل در قسمت QueryClose

activeworkbook.close

حالا دیگر نمیتوانم به محیط ویژوال بیسیک وارد شوم و موضوع دیگر اینکه در یوزرفرم باتمی جهت نمایش چاپ دارم وقتی بروی آن کلیک میکنم فایل پنهان می شود.

دوستان راهنمایی میفرمایید؟

Amir Ghasemiyan
2018/05/28, 10:35
سلام دوست عزيز
با توجه به اينكه ماكرو براي اون فايل فعال شده شما ميتونين آدرس و يا نام فايل رو تغيير بدين تا اكسل مجددا از شما كانفرم فعال كردن ماكرو بخواد. در اينجا شما راحت ميتونين وارد محيط اكسل بشيد و از اونجا به vba

پيشنهاد ميكنم در يوزرفرمتون دكمه اي بطور موقت قرار بدين كه ورك بوك رو ويزيبل كنه

در خصوص پرينت هم كدتون رو بدين بررسي كنم

bahman_220
2018/05/28, 15:57
تشکر فراوان جناب استاد قاسمیان که وقت گذاشتید .
کدی که برای نمایش چاپ گذاشتم کد زیر است :
Menu.Hide
Sheet14.PrintPreview
Menu.Show

آقای قاسمیان عزیز اسم فایل رو تغییر دادم باز هم به محیط اکسل یا وی بی دسترسی ندارم فرم فقط باز میشه . داخل درایو E بود کات کردم داخل درایو D دوباره باز کردم باز نشد.
احتمالا کد دیگری در محیط Private Sub Workbook_Open() نوشتم که یادم نیست
بینهایت ممنون

Amir Ghasemiyan
2018/05/28, 18:01
تشکر فراوان جناب استاد قاسمیان که وقت گذاشتید .
کدی که برای نمایش چاپ گذاشتم کد زیر است :
Menu.Hide
Sheet14.PrintPreview
Menu.Show

آقای قاسمیان عزیز اسم فایل رو تغییر دادم باز هم به محیط اکسل یا وی بی دسترسی ندارم فرم فقط باز میشه . داخل درایو E بود کات کردم داخل درایو D دوباره باز کردم باز نشد.
احتمالا کد دیگری در محیط Private Sub Workbook_Open() نوشتم که یادم نیست
بینهایت ممنون

دوست عزیز نرم افزار اکسل رو باز کنید و وارد excel options بشید و مطابق شکل عمل کنید. بعد فایل رو تغییر نام بدید و باز کنید

16584