PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وارد کردن پرسشنامه در اکسل

Zahra_la
2018/06/13, 21:20
با سلام
من یه پرسشنامه دارم با حدود سی سوال که هر پنج سوالش یه متغییری رو می سنجه و پنج گزینه ایی هستش و براساس طیف لیکرت عدد دادم حالا من سوالم اینه که می خوام داخل اکسل وارد کنم این داده ها رو نمی دونم به چه صورتی باید انجام بشه که بعدا بتونم تو spss ادامه بدم کارو.
ممنون می شم راهنماییم کنین

rasools13
2018/06/15, 04:42
سلام دوست عزیز
فرض کنید قسمتی از پرسشنامه شما همانند تصویر ذیل است
16657

برای تهیه فایل اکسل داده ها می بایست در ردیف اول نام یا شماره سوالات پرسشنامه را وارد کرده و در ردیف های بعدی جواب های هر پاسخ دهنده را وارد کنید همانند تصویر ذیل
16658

دقت کنید به ترتیب سوالات پرسشنامه در سطر اول نام و شماره سوالات وارد شده است مثلا برای متغیرهای جمعیت شناختی جنسیت gender برای تحصیلات edu و .... و برای سوالات مربوط به متغیر نوآوری محصول ار عبارات ino_pro1 و ino_pro2 تا 5 را وارد شده است. و در سطر بعدی جواب های پاسخ دهنده وارد شده است مثلا برای جنسیت عدد 1 و برای سوال دوم عدد 2 وارد شده است و به همین ترتیب پرسشنامه های دیگر در ردیف های بعدی وارد می گردد.

نکته مهم:
عنوان هایی که در ردیف اول وارد می کنید به هنگام ورود به نرم افزار spss به عنوان نام متغییر در نظر گرفته می شود برای همین در نوشتن عنوان ها از فاصلهspace یا کارارکترهای دیگر همچون/@#$ و امثال ان استفاده نکنید. برای فاصله انداختن بین کلمات میتوانید از آندرلاین _ استفاده کنید