PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] محاسبه اختلاف بین دو تاریخ

msoori
2018/07/02, 23:18
با سلام
دوستان فایلی دست من رسیده، که توی اون اختلاف بین دو روز با استفاده از تابع DateDiff حساب کرده، این تابع در لیست توابع من دیده نمیشه! منم 2016 دارم ولی این تابع رو نمیبینم!!!!
راهنمایی بفرمایید

Amir Ghasemiyan
2018/07/03, 08:34
سلام دوست عزيز

اين تابع جزو توابعي هست كه از زمان هاي خيلي قبل در اكسل وارد شده و بنا به دلايلي كنار زده شده اما حذف نشده.
وقتي از اين تابع استفاده ميكنيد مثل بقيه توابع بهتون راهنمايي نميكنه كه چه آرگومان هايي بايد وارد كنيد ولي اگر اطلاعات صحيحي وارد كنيد جواب صحيح بهتون ميده

ساختار اين تابع به اين صورته:

=DATEDIF (start_date, end_date, unit)

تاريخ ابتدايي بعد تاريخ نهايي و واحدي كه قرار هست محاسبه بشه. مثلا اختلاف رو بر اساس سال يا بر اساس ماه يا بر اساس روز بهتون ميده

براي اطلاعات بيشتر اين لينك رو مطالعه بفرماييد
How to use the Excel DATEDIF function | Exceljet (https://exceljet.net/excel-functions/excel-datedif-function)

msoori
2018/07/03, 21:52
سلام دوست عزيز

اين تابع جزو توابعي هست كه از زمان هاي خيلي قبل در اكسل وارد شده و بنا به دلايلي كنار زده شده اما حذف نشده.
وقتي از اين تابع استفاده ميكنيد مثل بقيه توابع بهتون راهنمايي نميكنه كه چه آرگومان هايي بايد وارد كنيد ولي اگر اطلاعات صحيحي وارد كنيد جواب صحيح بهتون ميده

ساختار اين تابع به اين صورته:

=DATEDIF (start_date, end_date, unit)

تاريخ ابتدايي بعد تاريخ نهايي و واحدي كه قرار هست محاسبه بشه. مثلا اختلاف رو بر اساس سال يا بر اساس ماه يا بر اساس روز بهتون ميده

براي اطلاعات بيشتر اين لينك رو مطالعه بفرماييد
How to use the Excel DATEDIF function | Exceljet (https://exceljet.net/excel-functions/excel-datedif-function)

ممنونم رفیق

Behnam
2018/07/03, 22:16
ممنونم رفیق
لطفا اگر جواب مورد نظرتون رو دریافت کردید تاپیک رو حل شده کنید

msoori
2018/07/03, 22:52
لطفا اگر جواب مورد نظرتون رو دریافت کردید تاپیک رو حل شده کنید

دوست عزیز برای اینکه امتیاز ما هم بالا بره چه کار باید انجام بدیم؟
به سوالات پاسخ بدیم؟

Amir Ghasemiyan
2018/07/04, 21:44
دوست عزیز برای اینکه امتیاز ما هم بالا بره چه کار باید انجام بدیم؟
به سوالات پاسخ بدیم؟

بله قطعا اگر به سوالات پاسخ بدید دوستان به شما امتیاز میدن و به مرور امتیازتون بیشتر خواهد شد