PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: خروجی از‌ دو فایل و قرار گرفتن در یک فایل

Pooyaahmad
2018/07/10, 01:06
من یک فایل اکسل دارم که درون اون یک سری اطلاعات دارم که از طریق pvot یک سری گزارش درآورم.

و یک سری اطلاعات دارم درون فایل دیگه که اونها هم میخوام در فایل pvot من قرار گرفته بشه.

بزارید یک مثال بزنم:

من دیتای فروش رو در یک فایل دارم که چه کالایی و چه تعداد و با چه مبلغی فروش رفته… خوب تا اینجا من با استفاده از pvot یک سری خروجی که نیاز دارم رو بدست آوردم.

اما دیتای موجودی من بعد از کسر هر کالا بعد از فروش در یک فایل دیگه قرار داره…

سوال من اینه که چطوری میتونم مانده موجودی هر مدل رو که فروختم و pvot اون رو گرفتم در جدول pvot و جلوی کالای مربوطه نشون بدم؟؟؟؟؟

Pooyaahmad
2018/07/10, 01:21
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟

Behnam
2018/07/10, 07:28
درود
شما می بایست دو بانک اطلاعاتی که دارید رو به هم متصل کنید و سپس پیوت بگیرید
پست زیر رو مطالعه بفرمایید
تهیه گزارش از چندین بانک اطلاعاتی با استفاده از Relationship در اکسل - جامعه اکسل ایرانیان (https://exceliran.com/relationship-to-create-report-in-excel/)

Pooyaahmad
2018/07/10, 12:34
مهندس ممنونم از راهنماییت
اما منشکل اینه که موجودی الان از جدول دوم توی pvot نشون داده میشه اما تمام موجودی همه موارد یکسان نشون داده میشه ؟؟؟
این رو باید چیکار کنم

Pooyaahmad
2018/07/10, 12:50
من فایل اکسل رو بپیوست گذاشتم
یک نفر میشه کامل من رو راهنمایی کنه

Behnam
2018/07/10, 14:15
این جدول که شما گذاشتید که اصلا پیوت نداره!!!
شما روابط بین جداولی که دارید رو برقرار کنید و گزارش پیوت تیبل بگیرید بعد ببینید چه مشکلی پیش میاد؟
این نکته رو هم دقت کنید که جداولی که دارید ستون کشترک داشته باشن و موارد هم تو اون ستون ها یکسان باشه

Pooyaahmad
2018/07/10, 14:41
مهندس شما این رو ببین
من دقیقا همین مواردی که گفتین رو رعایت کردم
اما تعداد موجودی برای تمام کالاها بکسان نمایش داده میشه خوب