PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] گزارش گیری و ایجاد لیست غیر تکراری و شرطی با کمک توابع

sabertb
2018/08/04, 12:51
سلام خسته نباشید اساتید گرامی،
یه سوال داشتم که مشابه اش رو قبلا پرسیدم و جواب دوستان به کار اومده فقط یه مشکلی دارد که ج.اب امروز منو نمیده.
یه لیست داریم شامل شماره پرسنلی، اسم ، تعداد اخطار و تاریخ
می خواستم لیستی غیر تکراری از شماره پرسنلی هایی که در بازه زمانی مشخص اخطارشون بیشتر از حد مجاز بوده بهم بده .
تو فرمولی که من نوشتم این کار رو میکنه فقط مشکلش اینه که مجموع دو بار تکرار یک نفر رو محاسبه نمیکنه مثلا همه افرادی که اختارشون در بازه زمانی این جانب می گنجد و بالای 3 اختار داره رو لیست می کنه ولی اگر یک نفر دوبار اسمش رد شده باشه در تاریخ مجاز و مجموع دو گزارش اش بالای 3 بار اختار باشه رو بهم نمیده.
این مشکل رو چطور حل کنم.
فایل نمونه به پیوست می باشد.

iranweld
2018/08/05, 09:12
با سلام

در فایل پیوست با پیوت تیبل گزارشگیری شده است

16968

- - - Updated - - -

با هر تغییری در دیتای جدول بایستی بر روی یکی از سلولهای پیوت تیبل با موس کلیک نموده و با کلیدهای Alt+F5 پیوت تیبل را رفرش کنید

sabertb
2018/08/05, 11:54
سلام خسته نباشید ممنون از فایل پیوست و توضیحاتتون
همانطور که در صورت مسائله ذکر شده نیاز به تابعی با این شرایط دارم اگر امکانش هست به وسیله توابع اکسل یا در صورتی که امکانش نیست با ماکرو این نتیجه حاصل شود.

mohammad_ashooryan
2018/08/05, 12:24
سلام
فایل پیوست را ببینید16976

sabertb
2018/08/05, 14:17
سلام
فایل پیوست را ببینید16976
خیلی ممنون از شما ، من هم با کمک ستون کمکی از روش دیگه ای به جواب رسیدم ، که مشابه ستون کمکی شما کار میکنه ، سوال اینجاست که تو این فرمول اصلی {Index & match} راهی وجود نداره که این شرط نیز گنجانده شود ؟

mohammad_ashooryan
2018/08/11, 10:57
خواهش میکنم
بله عکس همون sumif که نوشتم،رو در فرمول خودتون به جای شرط عدد3 جایگزین کنید درست میشه.
فایل پیوست رو ببینید.
17022