PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه دو فایل اکسل در نرم افزار Winmerge

لیلی
2012/06/28, 18:48
با عرض سلام خدمت دوستان
من هرچه سعی می کنم نمیتونم با نرم افزار Winmerge کار کنم و خیلی به این کار نیاز دارم. به اینصورت که وقتی دو فایل اکسلم رو به نرم افزار می دهم دو تا جدول با اعداد و ارقام نامفهوم برام میاره .
لطفا بهم کمک کنید

komeilex
2012/06/29, 03:02
سلام دوست عزیز
اولا به این نکته توجه کنید که فایل اکسلتون 2003 باشه البته تو ورژنی که من دارم فقط فایلای اکسل 2003 روش جواب می ده. بعدشم دقت کنین که این نرم افزار در اصل برای مقایسه فایل های متنی هستش و برای مقایسه سایر فایل ها مثل اکسل نیاز به plug in داره که البته خوش بختانه این plug in برای اکسل در نرم افزار وجود داره و شما فقط باید در هنگام ورود دو فایل اونو انتخاب کنین. بدین ترتیب که وقتی پنجره مورد نظر برای انتخاب فایل ها باز شد گزینه select ربروی unpacker رو انتخاب کنین و از پنجره باز شده فروریز مربوط به File unpacker رو باز کرده و گزینه آخر ینی comparemsexcelfile.dll رو انتجاب کنین و در نهایت ok کنین.
با این کار یکسری از خصوصیات فایلاتون و فقط متن های موجود در دو فایل باهم مقایسه میشن و مغایرت ها با رنگی متمایز نشون داده می شن. امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه.

لیلی
2012/06/29, 19:33
با تشکر فراوان از پاسخی که دادید کمک بزرگی به من شد.
ولی توی این نرم افزار جایی هست که بشه تعریف کرد کدوم دو ستون اکسل رو صرفاٌ با هم مقایسه کند.

komeilex
2012/06/29, 19:40
خواهش میکنم.
تا جایی که من می دونم این نرم افزار فقط برای مقایسه دو پوشه و یا دو فایل هستش و فک نکنم بشه cell های یه فایل اکسل رو باهاش مقایسه کرد.

لیلی
2012/07/01, 15:50
باز هم عذرخواهیاامی کنم ولی یک سوال دیگه اونم اینکه میشه بجای تفاوتها شباهتا را بدهد چون من یک لیست 5500تایی داده داشتم که حدود 3000 تای اون رو جدا کردم و حالا میخوام این دوتا رو مقایسه کنه که مبادا داده ای در هر دو وجود داشته باشد.

komeilex
2012/07/01, 20:41
نفرمایید دوست عزیز. این تالار به لطف استاد محترم، جناب علیمحمدی برای همین پرسش و پاسخ ها بنا شده. من خودم خیلی چیزا از این محیط واقعا سالم یاد گرفتم. پس با خیال راحت سوالاتون رو بپرسین:)
ببنین، اساس کار این برنامه مقایسه دو فایل و مشخص کردن تفاوت های اونهاست و اصلا این نرم افزار رو با عنوان an Open Source differencing and merging tool for Windows معرفی می کنن.
ولی در هر صورت برای چیزی که مد نظر شماست هم فک نکنم مقایسه دو فایل براساس تفاوت ها تاثیری در نتیجه داشته باشه. خوب شما دوتا فایلتون رو به برنامه می دین و چون به طور کامل با هم فرق می کنن پس باید فایل کوچیکتر کاملا هایلایت بشه.

~M*E*H*D*I~
2012/07/02, 07:10
سلام
لینک زیر رو همم ببینید فک میکنم جالب باشه براتون

http://forum.exceliran.com/thread-1093.html