PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: تبدیل اعداد ورودی به فرمت تاریخ میلادی به شکل mm/dd/yy

aliseba
2018/08/21, 16:49
با سلام
بنده فرمی دارم که میخواهم با قرار دادن data validation بر روی سلول ها، وقتی کاربر یک عدد 6رقمی را وارد میکند، فرمت اعداد به صورت اتوماتیک به شکل تاریخ میلادی mm/dd/yy در بیاید. حتما با اسلش. از format cell به صورت تصویر پیوستی استفاده کردم اما عدد ورودی تغییر میکند.
ممنون میشم کمک م کنید.

حسام بحرانی
2018/08/21, 16:56
با سلام
بنده فرمی دارم که میخواهم با قرار دادن data validation بر روی سلول ها، وقتی کاربر یک عدد 6رقمی را وارد میکند، فرمت اعداد به صورت اتوماتیک به شکل تاریخ میلادی mm/dd/yy در بیاید. حتما با اسلش. از format cell به صورت تصویر پیوستی استفاده کردم اما عدد ورودی تغییر میکند.
ممنون میشم کمک م کنید.
سلام دوست عزیز
به انجمن اکسل ایران خوش آمدید!
در همین فرمت سلی که هستید و در قسمت Custom فرمت General را به صورت زیر تغییر بدبد :

00"/"00"/"00

موفق باشید.

حسام بحرانی
2018/08/21, 17:27
ممنونم از کمک خوب و کارآمدتون و البته خیلی سریع

مششکل حل شد

اما الان یه مشکل دیگر دارم و اون این هست که درستون بعدی این فرمول رو دارم که برای محاسبه تعداد روز تاریخ تا تاریخ جاری استفاده کردم
=IF(ISNUMBER(A1),IF((A1>=TODAY()),DAYS(A1,TODAY()),"Finished"),IF(A1="LifeTime","LifeTime"," "))

و جواب رو درست نشوون نمیده. لازم به ذکر که این فرمول زمانیکه اسلش به صورت دستی وارد میشد به صورت درست کار میکرد.
لطفاً فایل نمونه بگذارید.

aliseba
2018/08/21, 17:27
ممنونم از کمک خوب و کارآمدتون و البته خیلی سریع

مشکل حل شد

اما الان یه مشکل دیگر دارم و اون این هست که درستون بعدی این فرمول رو دارم که برای محاسبه تعداد روز تاریخ تا تاریخ جاری استفاده کردم
=IF(ISNUMBER(A1),IF((A1>=TODAY()),DAYS(A1,TODAY()),"Finished"),IF(A1="LifeTime","LifeTime"," "))

و جواب رو درست نشوون نمیده. لازم به ذکر که این فرمول زمانیکه اسلش به صورت دستی وارد میشد به صورت درست کار میکرد.

=IF(ISNUMBER(A2),IF((A2>=TODAY()),DAYS(A2,TODAY()),"Finished"),IF(A2="LifeTime","LifeTime"," "))

aliseba
2018/08/21, 17:41
لطفاً فایل نمونه بگذارید.

ممنونم. فایل اکسل پیوست شد

حسام بحرانی
2018/08/21, 17:59
ممنونم. فایل اکسل پیوست شد

وقتی که شما فرمت سلول را تغییر میدید درواقع اکسل ، ورودی را به صورت عددی با شش رقم تشخیص میده و قاعدتاً فرمول را بر اساس شش رقم ورودی محاسبه می کنه. مگر اینکه با فرمول نویسی عدد بدست آمده را تبدیل به تاریخ کنید.

aliseba
2018/08/25, 09:39
وقتی که شما فرمت سلول را تغییر میدید درواقع اکسل ، ورودی را به صورت عددی با شش رقم تشخیص میده و قاعدتاً فرمول را بر اساس شش رقم ورودی محاسبه می کنه. مگر اینکه با فرمول نویسی عدد بدست آمده را تبدیل به تاریخ کنید.

به نظر شما با چه فرمولی و چطور میتونم فقط یک عدد شش رقمی مثل 082518 وارد کنم و تبدیل به 08/25/18 در قالب تاریخ میلادی بشه که توسط فرمول if ای که نوشتم مورد محاسبه قرار بگیره؟؟؟

حسام بحرانی
2018/08/25, 13:56
به نظر شما با چه فرمولی و چطور میتونم فقط یک عدد شش رقمی مثل 082518 وارد کنم و تبدیل به 08/25/18 در قالب تاریخ میلادی بشه که توسط فرمول if ای که نوشتم مورد محاسبه قرار بگیره؟؟؟
اینکار با فرمول نویسی قابل انجامه.
فقط کمی فرمول شما طولانی میشه.:confused:
این فرمول رو در سلول B1 بنویسید ودرگ نمایید ببینید جوابتون رو میده؟

=IF(ISNUMBER(DATE((RIGHT(A1;2)+100);IF(LEN(RIGHT(A 1;6))=6;LEFT(RIGHT(A1;6);2);"0"&LEFT(RIGHT(A1;6);1));LEFT(RIGHT(A1;4);2)));IF((DAT E((RIGHT(A1;2)+100);IF(LEN(RIGHT(A1;6))=6;LEFT(RIG HT(A1;6);2);"0"&LEFT(RIGHT(A1;6);1));LEFT(RIGHT(A1;4);2))>=TODAY());DAYS(DATE((RIGHT(A1;2)+100);IF(LEN(RIGHT (A1;6))=6;LEFT(RIGHT(A1;6);2);"0"&LEFT(RIGHT(A1;6);1));LEFT(RIGHT(A1;4);2));TODAY()) ;"Finished");IF(A1="LifeTime";"LifeTime";" "))
موفق باشید.