PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه: نتایج اولین مسابقه از سری دهم مسابقات مهارت اکسل

~M*E*H*D*I~
2018/10/01, 08:38
با درود خدمت همه دوستان

پوزش بابت تأخیر در اعلام نتایج مسابقه اول
با توجه به اینکه تعداد پاسخ دهندگان زیاد بود و لازم بود بررسی دقیقی بر روی پاسخ ها انجام شود، این تأخیر ناگزیر بود

این مسابقه با حضور 36 نفر از کاربران عزیز برگزار شد به جهت تشویق دوستان صرف شرکت در مسابقه هم امتیاز تعلق گرفته است.

بر اساس نظر سنجی داخل فایل

از نظر 16 نفر سوال آسان 16 نفر سوال متوسط و دو نفر سوال دشوار بود. دو نفر از دوستان هم در نظر سنجی شرکت نکرده بودند که برخلاف قوانین مسابقه است و با دید اغماض امتیازی از این دوستان کسر نشد.

در اعطای امتیازات به شرکت کنندگان موارد ذیل لحاظ شده اند:

1- ارائه پاسخ دقیق به آنچه در صورت سوال مطرح بوده است( در این مسابقه دو ابزار دیتاولیدیشن و کاندیشنال فرمتینگ مورد استفاده بود که می بایست به نحو صحیح از هر دو ابزار استفاده می شد)
2- کوتاهی و سادگی فرمول های بکار رفته
3-عدم استفاده از فرمولهای اضافی
4- استفاده از پیغام راهنما در دیتا ولیدیشن
5- عدم استفاده از سلولهای کمکی( این موضوع جزو قوانین بوده و استفاده از سلول کمکی به هر نحو یعنی پاسخ غلط است حتی اگر نتایج درستی به همراه داشته باشد)

در این سوال عمدتا بخش دوم سوال یعنی استفاده از فرمت دهی مناسب به درستی انجام نشده بود و تنها سه نفر از دوستان به طور دقیق آنچه مورد نظر سوال بود اجرا کرده بودند بنابراین کاربران محترم ذیل 10 امتیاز کامل کسب کرده اند.

آقای جواد محمد دوست

hesabdar82

آقای محمد عاشوریان

mohammad ashooryan

خانم زهرا مقصودی

z.maghsoudi

امتیاز سایر دوستان در فایل پیوست قابل مشاهده است.

علی رغم دقتی که در دادن امتیازات صورت گرفته و قبل از ارسال پاسخ نهایی نظر مدیران ارشد سایت هم کسب شده با این حال احتمال خطا کماکان وجود دارد که مسئولیت آن به عهده اینجانب بوده و امیدوارم دوستان گرامی و شرکت کنندگان محترم از قصور بنده چشم پوشی کنند.

rasools13
2018/10/01, 10:15
سلام
این امکان وجود داره که پاسخ صحیح رو نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار دهید که بررسی کنیم و ببینیم مشکل از کجا بوده و اینکه منظور شما از توضیحات چی بوده که ما متوجه نشدیم
با تشکر

حسام بحرانی
2018/10/01, 10:26
سلام
این امکان وجود داره که پاسخ صحیح رو نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار دهید که بررسی کنیم و ببینیم مشکل از کجا بوده و اینکه منظور شما از توضیحات چی بوده که ما متوجه نشدیم
با تشکر
سلام
اینکار در دست اقدام است و به زودی پاسخها رو هم در اختیار شما عزیزان قرار میدیم

shariflotfi
2018/10/01, 11:34
اعتراض هم وارده ؟ چون از نظر خود من دومين پاسخي كه ارسال كردم كاملا مطابق با خواسته هاي سوال بود امتيازم 4 شده !!!! مگه اينكه همون جواب اول ملاك بوده (كه در اين صورت امتياز درسته والبته اشكال از نقص توضيحات اوليه بود).

حسام بحرانی
2018/10/01, 11:57
سلام
با تشکر
خوشبختانه با تلاش های انجام شده فایل پاسخ های ارسالی شرکت کنندگان در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد.

با دیدن پاسخ ها قطعاً نکات ظریف و جالبی را مشاهده خواهید نمود. همینطور تا حدودی با نحوه امتیازدهی داوران هم آشنا خواهید شد و این می تونه کمک بزرگی باشه به نحوه ارائه ی پاسخ ها در سؤالات بعدی.

ضمن اینکه برای احترام به حقوق شرکت کنندگان عزیز ، درصورت ابهام در امتیازات اخذ شده در همین تاپیک داوران مسابقات پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.
موفق باشید.

~M*E*H*D*I~
2018/10/01, 12:19
اعتراض هم وارده ؟ چون از نظر خود من دومين پاسخي كه ارسال كردم كاملا مطابق با خواسته هاي سوال بود امتيازم 4 شده !!!! مگه اينكه همون جواب اول ملاك بوده (كه در اين صورت امتياز درسته والبته اشكال از نقص توضيحات اوليه بود).

با درود

اعتراض هم وارد هست پاسخ ها و امتیازات دوستان در اختیار شماست لطفا مقایسه بفرمایید و در صورتی که فکر مکنید امتیاز بیشتری کسب می کنید اعلام کنید با مشورت با سایر مدیران محترم تصمیم گرفته خواهد شد

حسام بحرانی
2018/10/01, 12:24
سلام
دومین پاسخ شما امتیازدهی شده
در پاسخ ارسالی شما ، از سه دستور برای فرمت دهی استفاده شده که ضروری نیست

ضمن اینکه فرمول های ارائه شده در دیتاولیدیشن و نیز کاندشنال فرمتینگ می تونست خلاصه تر بشه.

البته نظر نهایی رو داوران مسابقه خواهند داد.
موفق باشید.

Alireza
2018/10/01, 12:30
با درود

اعتراض هم وارد هست پاسخ ها و امتیازات دوستان در اختیار شماست لطفا مقایسه بفرمایید و در صورتی که فکر مکنید امتیاز بیشتری کسب می کنید اعلام کنید با مشورت با سایر مدیران محترم تصمیم گرفته خواهد شد

خسته نباشد خدمت همه اساتید محترم
جواب ها نزدیکه و کار امتیاز دهی خیلی سخت بوده و خیلی زمان بر دست مریزاد

shariflotfi
2018/10/01, 12:47
همين كه وقت گذاشتيد و بررسي كرديد و جواب داديد براي بنده ارزشمنده. موفق باشيد و خسته نباشيد.

~M*E*H*D*I~
2018/10/01, 12:51
همين كه وقت گذاشتيد و بررسي كرديد و جواب داديد براي بنده ارزشمنده. موفق باشيد و خسته نباشيد.

تشکر به هر حال من ابتدا هم عرض کردم قاعدتا با تمام مشورتها و بررسی ها همیشه امکان خطا هست ، در سری قبل هم که این مسابقه برگزار شد دوستانی که اعتراض میکردند بررسی میشد و برخی موارد هم اصلاح شد، به هر حال امتیاز نهایی حاصل از 7 مسابقه ملاک تعیین نفر برنده است.

حسام بحرانی
2018/10/01, 12:51
ممنونم از شما
به امید موفقیت بیشتر شما در سؤال های بعد

rasools13
2018/10/01, 21:20
سلام
قبلا هم عرض کردم که برای اولین بار است که در این مسابقات شرکت میکنم و هنوز با نحوه امتیازدهی و بررسی پاسخ ها آشنا نیستم ولی امروز جواب های دوستان رو بررسی میکردم سوالی برام پیش آمد اگر برطرف نمایید ممنون میشم
در تصویر های ذیل بخش های مورد نیاز سوال قبل که لازم بود پاسخ داده بشه رو کنار هم نشون دادم (امتیاز 7.5 مربوط به پاسخ خودم هست)
حال این سوال برام پیش اومد که این تفاوت کوچک در ساده نویسی فرمول به اندازه 2.5 نمره (25 درصد امتیازات) ارزش داره که کم شده
و سوال دوم اینکه پاسخ بنده با مورد 9 مشابه بوده و نسبتا ساده تر ولی امتیاز کمتری دریافت کردم؟؟!!!
با تشکر
17414
17415

rasools13
2018/10/02, 00:12
:( سلام مجدد
پاسخ های دیگر رو که بررسی کردم متاسفانه مشاهده که که برخی از دوستان نیز که پیش شرطهای سوال رو رعایت نکردن به عنوان پاسخ درست در نظر گرفته شده و امتیاز گرفتن :confused: و بعضا از کسانی که پیش شرط ها رو رعایت کردن امتیاز بیشتری هم گرفتن؟؟؟!!!

amojoghde123
2018/10/02, 00:24
(اینو اشتباهاً در تاپیک مسابقه گذاشته بودم):
سلام و عرض خسته نباشید به همه کسانیکه در برگزاری این رقابت جالب زحمت می کشند.
واقعاً دیدن پاسخهای دوستان دیگری که از سراسر ایران توانائیهاشون رو نشون داده بودند برام جالب بود مخصوصاً که خودم در ارائه پاسخ بسیار پیچیده عمل کرده بودم دیدن راه حلهای ساده و بی دردسر دوستان برام جالب و آموزنده بود و به این نتیجه رسیدم که هیأت داوران این مجموعه به راه حل های اینچنین امتیاز بیشتری خواهند داد و البته کاملاً منطقی و درست هست.
اما موضوعی برام جالب هست که در بررسی فایلهایی که دوستان ارسال کرده بودند متوجه شدم از 36 فایل تقریباً نیمی از آنها(14) اصلاً نتیجه خواسته شده را ایجاد نکرده بودنددر حالیکه دارای امتیاز و حتی رتبه های بهتر از کسانی بودند که لااقل نتیجه ی صحیح را ارائه کرده بودند.از ایرادات جزئی که بگذریم در تاپیک اعلام شد باید ردیفها قبل از پر شدن اطلاعات بی رنگ باشند و قرمز بودن آنها قبل از ورود هر اطلاعاتی "قابل قبول نیست" پس؟؟؟
البته حتماً امتیاز منفی یا چیزی شبیه به آن در نظر گرفته شده اما با منطق من حصول نتیجه خواسته شده شرط ورود به رقابت است
بازهم از زحماتتان سپاسگذار هستم

~M*E*H*D*I~
2018/10/02, 07:08
سلام
قبلا هم عرض کردم که برای اولین بار است که در این مسابقات شرکت میکنم و هنوز با نحوه امتیازدهی و بررسی پاسخ ها آشنا نیستم ولی امروز جواب های دوستان رو بررسی میکردم سوالی برام پیش آمد اگر برطرف نمایید ممنون میشم
در تصویر های ذیل بخش های مورد نیاز سوال قبل که لازم بود پاسخ داده بشه رو کنار هم نشون دادم (امتیاز 7.5 مربوط به پاسخ خودم هست)
حال این سوال برام پیش اومد که این تفاوت کوچک در ساده نویسی فرمول به اندازه 2.5 نمره (25 درصد امتیازات) ارزش داره که کم شده
و سوال دوم اینکه پاسخ بنده با مورد 9 مشابه بوده و نسبتا ساده تر ولی امتیاز کمتری دریافت کردم؟؟!!!
با تشکر
17414
17415

:( سلام مجدد
پاسخ های دیگر رو که بررسی کردم متاسفانه مشاهده که که برخی از دوستان نیز که پیش شرطهای سوال رو رعایت نکردن به عنوان پاسخ درست در نظر گرفته شده و امتیاز گرفتن :confused: و بعضا از کسانی که پیش شرط ها رو رعایت کردن امتیاز بیشتری هم گرفتن؟؟؟!!!

(اینو اشتباهاً در تاپیک مسابقه گذاشته بودم):
سلام و عرض خسته نباشید به همه کسانیکه در برگزاری این رقابت جالب زحمت می کشند.
واقعاً دیدن پاسخهای دوستان دیگری که از سراسر ایران توانائیهاشون رو نشون داده بودند برام جالب بود مخصوصاً که خودم در ارائه پاسخ بسیار پیچیده عمل کرده بودم دیدن راه حلهای ساده و بی دردسر دوستان برام جالب و آموزنده بود و به این نتیجه رسیدم که هیأت داوران این مجموعه به راه حل های اینچنین امتیاز بیشتری خواهند داد و البته کاملاً منطقی و درست هست.
اما موضوعی برام جالب هست که در بررسی فایلهایی که دوستان ارسال کرده بودند متوجه شدم از 36 فایل تقریباً نیمی از آنها(14) اصلاً نتیجه خواسته شده را ایجاد نکرده بودنددر حالیکه دارای امتیاز و حتی رتبه های بهتر از کسانی بودند که لااقل نتیجه ی صحیح را ارائه کرده بودند.از ایرادات جزئی که بگذریم در تاپیک اعلام شد باید ردیفها قبل از پر شدن اطلاعات بی رنگ باشند و قرمز بودن آنها قبل از ورود هر اطلاعاتی "قابل قبول نیست" پس؟؟؟
البته حتماً امتیاز منفی یا چیزی شبیه به آن در نظر گرفته شده اما با منطق من حصول نتیجه خواسته شده شرط ورود به رقابت است
بازهم از زحماتتان سپاسگذار هستم

با درود

مواردی که دوستان مطرح کردند رو با سایر مدیران بررسی میکنیم ، بدون دلیل از کسی امتیازی کسر نشده اما بازهم ممکنه اشتباه شده باشه اگر اشتباهی رخ داده بود حتما جبران خواهد شد

shariflotfi
2018/10/02, 07:16
تقریباً نیمی از آنها(14) اصلاً نتیجه خواسته شده را ایجاد نکرده بودنددر حالیکه دارای امتیاز و حتی رتبه های بهتر از کسانی بودند که لااقل نتیجه ی صحیح را ارائه کرده بودند.
...حصول نتیجه خواسته شده شرط ورود به رقابت است

البته قطعا مديران سايت دارن وقت مي ذارن و زحمت مي كشن و اين زحمات رو ناديده نمي گيريم ولي براي دلگرمي بيشتر و ادامه ي مسابقه بنده هم با نظر اين دوستمون موافقم.
شرط اول : اينه كه اصلا جواب مورد نياز با همه ي شرايط حاصل شده باشه . بين اونهايي كه از اين مرحله عبور كردن بهترين راه حل ها امتياز بيشتري بگيرن. كه منطقي هم هست.

rasools13
2018/10/04, 18:06
با درود

مواردی که دوستان مطرح کردند رو با سایر مدیران بررسی میکنیم ، بدون دلیل از کسی امتیازی کسر نشده اما بازهم ممکنه اشتباه شده باشه اگر اشتباهی رخ داده بود حتما جبران خواهد شد
باسلام
همچنان منتظر پاسخ هستیم با تشکر فراوان:)

حسام بحرانی
2018/10/05, 01:15
باسلام
همچنان منتظر پاسخ هستیم با تشکر فراوان:)

سلام
مطلبی رو خدمت شما و دیگر عزیزان عرض کنم :
به هیچ عنوان نگران امتیازات نباشید. تیم داوری و بقیه همکاران تمام سعی خودشون رو می کنند تا درست ترین امتیاز داده بشه.

دلیل این تأخیر هم دقتی است که بکار گرفته شده و نیز تغییراتی است که در سیستم امتیازدهی انجام شده است.

با خیال آسوده به ادامه مسابقات فکر کنید و سعی کنید از جشنواره ی مهارت در اکسل نهایت لذت رو ببرید.
موفق باشید.

iemontazeri
2018/10/11, 13:12
سلام. روزتون بخیر آقای وطن پرست. پاسخ سوال اول رو من نگاه کردم اما متوجه اشتباهم نشدم!
تمام خواسته هایی که در صورت سوال بوده تامین شده و از طرفی در پاسخی که روی سایت قرار دادید در مقایسه با پاسخ خودم تفاوت عملکردی مشاهده نکردم. ممکنه بررسی بفرمایید؟ ممنون

ta_tarsa
2018/10/19, 20:09
سلام به دوستان عزیز
میخاستم بپرسم آیا امکانش هست نحوه حل سوال‌ها رو هم توی تاپیک قرار بدید، تا برای افرادی که نتونستن به پاسخ برسن یادگیری داشته باشه؟
با تشکر

Amir Ghasemiyan
2018/10/19, 22:06
سلام به دوستان عزیز
میخاستم بپرسم آیا امکانش هست نحوه حل سوال‌ها رو هم توی تاپیک قرار بدید، تا برای افرادی که نتونستن به پاسخ برسن یادگیری داشته باشه؟
با تشکر

سلام دوست عزیز
در پست ۵ همین تاپیک جواب های شرکت کنندگان قرار داده شده.