PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه: نتایج دومین مسابقه از سری دهم مسابقات مهارت اکسل

~M*E*H*D*I~
2018/10/06, 21:00
با درود خدمت همه دوستان

این مسابقه با حضور 15 نفر از کاربران عزیز برگزار شد

بر اساس نظر سنجی داخل فایل

از نظر 2 نفر سوال آسان 6 نفر سوال متوسط و 5 نفر سوال دشوار بود. دو نفر از دوستان هم در نظر سنجی شرکت نکرده بودند.

در اعطای امتیازات به شرکت کنندگان موارد ذیل لحاظ شده اند:

1- ارائه پاسخ دقیق به آنچه در صورت سوال مطرح بوده است
2- کوتاهی و سادگی فرمول های بکار رفته
3-عدم استفاده از فرمولهای اضافی
4- عدم استفاده از سلولهای کمکی( این موضوع جزو قوانین بوده و استفاده از سلول کمکی به هر نحو یعنی پاسخ غلط است حتی اگر نتایج درستی به همراه داشته باشد)
5-عمومیت پاسخ ها به نحوی که با تغییر اطلاعات ورودی پاسخ نهایی درست باشد

متأسفانه در این مسابقه هیچ کس حائز حداکثر امتیاز نشد سه امتیاز اول مسابقه به شرح زیر است

شریف لطفی - 9 امتیاز
shariflotf

رضا فتحیان -9 امتیاز
reza2018

امین ملک خواه - 8.5 امتیاز
amin.malekkhah

خانم زهرا مقصودی- 8.5 امتیاز

z.maghsoudi

امتیاز سایر دوستان در فایل پیوست قابل مشاهده است.

mohammad_ashooryan
2018/10/06, 23:24
با سلام و درود و خسته نباشید.
لطفا پاسخ صحیح و همچنین پاسخ کلیه شرکت کنندگان رو بزارید.

Amir Ghasemiyan
2018/10/06, 23:33
با سلام و درود و خسته نباشید.
لطفا پاسخ صحیح و همچنین پاسخ کلیه شرکت کنندگان رو بزارید.

سلام دوست عزیز
در اولین فرصت حتما پاسخ همه دوستان رو قرار خواهیم داد

rasools13
2018/10/07, 00:54
سلام
امتیازات نهایی (مجموع دو سوال) به چه صورت است...هنوز پاسخ ابهاماتی که در مورد امتیارات سوال اول داشتیم داده نشده.. اگر این مورد را نیز اعلام بفرمایید ممنون میشم
با تشکر فراوان

~M*E*H*D*I~
2018/10/07, 07:13
سلام
امتیازات نهایی (مجموع دو سوال) به چه صورت است...هنوز پاسخ ابهاماتی که در مورد امتیارات سوال اول داشتیم داده نشده.. اگر این مورد را نیز اعلام بفرمایید ممنون میشم
با تشکر فراوان

در خصوص سوال اول امتیازات کمی تغییر خواهد کرد که در اعلام نتایج مسابقه سوم قطعا این تغییرات اعمال خواهد شد

honarvar
2018/10/07, 07:31
سلام و با تشکر
لطفا نحوه دریافت امتیاز هرشخص را برایش ارسال بفرمائید تا در سوالات بعدی و موارد مورد نظر در امتیاز دهی شما، دقت بیشتری در حل مسائل صورت گیرد.
و پاسخ صحیح و همچنین حداقل نفراتی که بیشترین امتیاز رو دریافت کردن بزارید.
سپاس

~M*E*H*D*I~
2018/10/07, 07:37
سلام و با تشکر
لطفا نحوه دریافت امتیاز هرشخص را برایش ارسال بفرمائید تا در سوالات بعدی و موارد مورد نظر در امتیاز دهی شما، دقت بیشتری در حل مسائل صورت گیرد.
و پاسخ صحیح و همچنین حداقل نفراتی که بیشترین امتیاز رو دریافت کردن بزارید.
سپاس

درود
مشکلی که اکثر دوستان دارند این هست که بی دقتی می کنند به محض اینکه به جواب مشابه پاسخ رسیدند سریعا ارسال می کنند و تست نمیکنند که اگر ورودی ها کمی تغییر کنند آیا باز هم پاسخ صحیح خواهد بود یا خیر، متاسفانه در سوال سوم پاسخ ها عمدتا غلط بود تنها کافی بود مثلا مأموریت تبدیل به شرکت بشه تا جواب غلطی به ما بده، مشکل پاسخ شمارو هم در پیام خصوصی میگم

honarvar
2018/10/07, 10:33
سپاس

mohammad_ashooryan
2018/10/07, 20:20
پیشنهاد میکنم هم به منظور فرصت بیشتر به اساتید انجمن و همچنین بررسی دقیقتر جوابها، و ضایع نشدن حق کلیه شرکت کنندگان در مسابقه، زمان اعلام نتایج هر سوال حداقل یک هفته پس از هر سوال باشد.
با تشکر

rasools13
2018/10/10, 00:52
با سلام
لطفا پاسخ سایر دوستان را نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار دهید و در صورت امکان پاسخ صحیح مورد نظر از نظر هیات داوران را نیز قرار دهید ممنون می شویم
باتشکر

~M*E*H*D*I~
2018/10/10, 07:36
با سلام
لطفا پاسخ سایر دوستان را نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار دهید و در صورت امکان پاسخ صحیح مورد نظر از نظر هیات داوران را نیز قرار دهید ممنون می شویم
باتشکر

سلام
اضافه شد

mokaram
2018/10/10, 08:36
مهدی جان ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت به شما و سایر عزیزانی که برای برگزاری مسابقات زحمت می کشند، عارضم خدمتتون که آیا این امکان هست که مشخص کنید نحوه توزیع امتیازات چطور بوده؟مثلا تو این سوال باید برای 4 تا سلول فرمول نوشته می شد، آیا 10 تقسیم بر 4 می شده (یعنی برای نوشتم هر فرمول2.5 امتیاز )یا به نحوه دیگه ای بوده ؟ ممنون

~M*E*H*D*I~
2018/10/10, 09:07
مهدی جان ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت به شما و سایر عزیزانی که برای برگزاری مسابقات زحمت می کشند، عارضم خدمتتون که آیا این امکان هست که مشخص کنید نحوه توزیع امتیازات چطور بوده؟مثلا تو این سوال باید برای 4 تا سلول فرمول نوشته می شد، آیا 10 تقسیم بر 4 می شده (یعنی برای نوشتم هر فرمول2.5 امتیاز )یا به نحوه دیگه ای بوده ؟ ممنون

فی الواقع نحوه امتیاز دهی به این شکل هست که من و سایر دوستان میشینیم تک تک فایل هارو بررسی میکنیم اشکالاتی که به نظر میرسه رو طرح میکنیم و به یک توافقی میرسیم، به عنوان مثال در خصوص فایل آخری که خودت فرستادی من در نگاه اول گفتم که درسته اما وقتی نشستیم به بررسی، بقیه دوستان مواردی رو طرح کردن که متوجه شدیم پاسخ اشتباه بوده در مورد توزیع امتیازات، نه به تساوی نیست بستگی به این داره که نکته سوال در کدوم فرمول باشه به عنوان مثال در مسابقه دوم دو نمونه پاسخ قابل قبول بود نکته پاسخ اول در فرمول چهارم یعنی تعداد روز کاری بود نکته پاسخ دوم در لیست کردن شهرستان ها، که درواقع هیچکس بر اساس پاسخ دوم نتونست جواب صحیح رو بده و لذا همون پاسخ اول مبنا قرار گرفت.

پیشنهاد یکی از دوستان هست که زمان بیشتری برای بررسی پاسخ ها و اعلام نتایج گذاشته بشه که من هم موافقم چون به لحاظ کمبود وقتی که چه من چه بقیه دوستان دارن زمان بیشتری باید به بررسی جوابها اختصاص داده بشه دو روز بعد از پایان مهلت مسابقه زمان کمیه.

rasools13
2018/10/11, 05:36
سلام
تشکر بابت ارسال پاسخ دوستان و همچنین بهترین پاسخ از نظر داوران
واقعا بررسی پاسخ ها و مشاهده روش های مختلف و همچنین نکات ریزی که رعایت شده بود برام لذت بخش بود

فقط یک نکته (صرفا جهت اطلاع) در مورد پاسخ صحیح از نظر داوران اینکه فرمول استفاده شده برای محاسبه تعداد روز کاری (نمونه پاسخ اول) تنها برای این مورد سوال درست بوده و جامعیت ندارد
فرمول:

=IF(H7="","",SUMPRODUCT((cities=H7)*(WEEKDAY(dates)<>6)))
و
=IF(H7="","",NETWORKDAYS.INTL(I7,J7,16,(($E$7:$E$25)<>H7)*($C$7:$C$25)))

برای مثال اگر در شیراز دفتر هم قرار داشته باشد و یک فعالیت کاری دفتر در شیراز به جدول داده ها اضافه شود به تعداد روزهای کاری ماموریت در شیراز یک روز اضافه می گردد که صحیح نیست.
..
فرمولی که دوستان استفاده کردن جامعیت لازم رو داره برای نمونه فرمول خودم و یکی از دوستان در ذیل ارایه شده

=SUMPRODUCT(--(City=H8),--(Task=G$7),--(WEEKDAY(date,16)<>7))
و
=IF(H7<>"",SUMPRODUCT((ActDate>=I7)*(ActDate<=J7)*(City=H7)*(Action=$G$7)*(WEEKDAY(ActDate,16)<>7)),"")

..
با تشکر

mohammad_ashooryan
2018/10/11, 12:14
باسلام و درود
با توجه به اینکه همه پاسخهای بالای نمره 8 درسته و خیلی به هم نزدیکه.
پیشنهاد میکنم اختلاف بین نمرات کمتر بشه.
مثلا 8.5، 8.75 و 9
این رو هم تقدیم میکنم به خودم تا سری بعد فرمولامو کوتاه تر کنم و نمره بیشتری بگیرم:exce::d

~M*E*H*D*I~
2018/10/11, 12:45
باسلام و درود
با توجه به اینکه همه پاسخهای بالای نمره 8 درسته و خیلی به هم نزدیکه.
پیشنهاد میکنم اختلاف بین نمرات کمتر بشه.
مثلا 8.5، 8.75 و 9
این رو هم تقدیم میکنم به خودم تا سری بعد فرمولامو کوتاه تر کنم و نمره بیشتری بگیرم:exce::d

بر اساس دو مسابقه اول خیلی زوده که نفر اول مسابقات مشخص شده باشه ، هنوز سوالات دیگه باقی مونده و فکر میکنم امتیازات خیلی بهم نزدیک بشه پس نگران فاصله به وجود آمده نباشید و تا آخر مبارزه کنید:d

shariflotfi
2018/10/11, 14:14
سلام
تشکر بابت ارسال پاسخ دوستان و همچنین بهترین پاسخ از نظر داوران
واقعا بررسی پاسخ ها و مشاهده روش های مختلف و همچنین نکات ریزی که رعایت شده بود برام لذت بخش بود

فقط یک نکته (صرفا جهت اطلاع) در مورد پاسخ صحیح از نظر داوران اینکه فرمول استفاده شده برای محاسبه تعداد روز کاری (نمونه پاسخ اول) تنها برای این مورد سوال درست بوده و جامعیت ندارد
فرمول:

=IF(H7="","",SUMPRODUCT((cities=H7)*(WEEKDAY(dates)<>6)))
و
=IF(H7="","",NETWORKDAYS.INTL(I7,J7,16,(($E$7:$E$25)<>H7)*($C$7:$C$25)))

برای مثال اگر در شیراز دفتر هم قرار داشته باشد و یک فعالیت کاری دفتر در شیراز به جدول داده ها اضافه شود به تعداد روزهای کاری ماموریت در شیراز یک روز اضافه می گردد که صحیح نیست.
..
فرمولی که دوستان استفاده کردن جامعیت لازم رو داره برای نمونه فرمول خودم و یکی از دوستان در ذیل ارایه شده

=SUMPRODUCT(--(City=H8),--(Task=G$7),--(WEEKDAY(date,16)<>7))
و
=IF(H7<>"",SUMPRODUCT((ActDate>=I7)*(ActDate<=J7)*(City=H7)*(Action=$G$7)*(WEEKDAY(ActDate,16)<>7)),"")

..
با تشکر
با درود. بعضي دوستان محبت مي كنند و وقت زياد صرف مي كنن . قابل تقديره . به شخصه خودم فرصت اين مقايسه ها رو ندارم. از اين دوستمون تشكر مي كنم كه خلاصه اي از نكات ريزي كه تو پاسخ ها ديدن بيان مي كنن. هم شركت كنندگان از اشتباهات ريز آگاه مي شن و هم داوران عزيز گوشه چشمي به اين نكات ريز خواهند داشت (كه مطمئنا دارن). ممنون

hesabdar82
2018/10/16, 12:02
سلام
وقتتون به خیر
من جوابها رو که نگاه کردم ، متوجه شدم فقط به خاطر اینکه متوجه نشدم باید روز جمعه رو از روزهای کاری کم کنم سه و نیم نمره از من نسبت به بقیه کم شده!!!
در ضمن ما در مورد ماموریت روز جمعه رو از روزهای کاری کم نمیکنیم و این به نوعی نقص سواله :(

من راضی نیستم ازتون به حق حضرت عباس :d

آقا من رو رتبه سومی برنامه ریزی کردم