PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] انجام یک دستور تا ردیف مورد نظر

scoter0
2018/10/14, 20:27
توابعی رو در اکسل می نویسیم و برای اجرا در سایر سطر ها باید تابع نوشته شده رو تا ردیفی که داده ها اولیه ادامه دهیم
چجوری میشه کاری کرد که تابع نوشته شده بطور اتومات تا ردیفی که داده داریم انجام شود
مثلا c=a+b و در صورتی که در ستون a و b تا ردیف 5 ام داده است جچوری مقادیر اتومات تا ردیف 5 ام برای c محاسبه شود

rasools13
2018/10/14, 23:15
سلام
فرمول رو در سلول سطر اول بنویسید.. همان سلول رو انتخاب.. مربع کوچکی در سمت راست و پایین یا چپ و پایین کادر اطراف سلول قرار دارد.. رو آن دابل کلیک کنید یا کلیک کرده و نگه داشته و تا جایی که میخواهید درگ نمایید
فرمول به طور خودکار برای سلول های دیگر اعمال می شود

scoter0
2018/10/15, 21:43
ممنون از پاسختون
روش دیگه ای برای این کار نیست، چون یکسری ممکنه 10 ردیف داده باشه یک بار دیکه برای 20 ردیف داده
یک جور باشه که راحت تر خودش تا ردیف مورد نظر نشون بده
چون من این فرمول رو تا 100 ردیف کشیدم ولی اکسلم زشت شده و عدم جواب برای سایر ردیف ها دارم که داده نداره
اگه راه کاری باشه که بفهمه تا چه ردیفی داده داریم و تا اونجا تابع حساب کنه

rasools13
2018/10/15, 22:57
ممنون از پاسختون
روش دیگه ای برای این کار نیست، چون یکسری ممکنه 10 ردیف داده باشه یک بار دیکه برای 20 ردیف داده
چون من این فرمول رو تا 100 ردیف کشیدم ولی اکسلم زشت شده و عدم جواب برای سایر ردیف ها دارم که داده نداره
بجای درگ کردن از دابل کلیک کردن که گفتم استفاده کنید..خود اکسل تا جایی کمه داده وجود دا ه فرمول رو گسترش میده
....

حسام بحرانی
2018/10/16, 01:32
ممنون از پاسختون
سلام دوست عزیز
علاوه بر روش هایی که دوست خوبم اشاره کردند و کاملاً هم درسته ، در مثال خودتان می توانید با فرمول نویسی هم اینکار رو بکنید؛

مثلاً فرمولی بنویسید که اگر سلول a1 و b1 دارای داده بود این تابع رو روی داده ها اعمال کن وگرنه چیزی نشان نده.

برای مثال شما چنین فرمولی را می توان نوشت:

=if(and(a1<>"";b1<>"");a1+b1;"")
در فایل پیوستی سلول های زردرنگ حاوی فرمول است.
موفق باشید.

mokaram
2018/10/16, 07:13
یکی دیگه از راهها استفاده از تبدیل داده ها هاتون به Table هست.برای مطالعه بیشتر لینک زیر را مطالعه بفرمایید:

نکاتی درباره Table (https://exceliran.com/23-tips-about-tables-in-excel/)