PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوگیری از تایپ اطلاعات تکراری در ستون...

Amir Mohsenpour
2010/05/31, 12:13
برای این کار روش استفاده از Data Validation به نظرم مفید بود که برایتان توضیح می دهم.

1.ستونی را که می خواهید در آن هیچ اطلاعات تکراری تایپ نشود را انتخاب کنید.
2. بر روی Data و سپس Validation کلیک کنید.
3.در قسمت Setting و در فروریز Allow خط Costum را انتخاب کنید.
4.در قسمت Formula فرمول COUNTIF($A:$A,A1)<2= را تایپ کنید( برای اینکه اطلاعات بیش از یک بار نتوانند وارد شود <2 استفاده شده بر حسب نیاز می توانید آنرا تغییر دهید)

5.به قسمت Error Alert رفته و در این قسمت نوع اخطاری را که نیاز داریم در هنگام ورود اطلاعات تکراری نمایش داده شود ایجاد می کنیم.
الف)Stop اگر نیاز باشد که اطلاعات تکراری به هیچ وجه وارد نشوند این گزینه انتخاب می شود.
ب) Warning اگر لازم باشد که به محض ورود اطلاعات تکراری هشدار به کاربر داده شود این گزینه انتخاب می گردد.فرمی در این قسمت باز می گردد که از شما می پرسد آیا می خواهید این اطلاعات تکراری دوباره وارد شوند یا خیر؟
ج)Information با انتخاب این گزینه فقط به شما اطلاع داده می شود که اطلاعاتی که وارد کردید تکراری بوده است.
6.در قسمت Error Alert بخش Title نمایشگر اطلاعاتی است که می خواهید با ورود اطلاعات تکراری به کاربران بدهید . مثلاً به محض ورود اطلاعات تکراری پیغام خطائی ظاهر شود که تیتر آن مثلاً اخطار به شما کاربر گرامی باشد برای این منظور جمله مد نظر خود را در این قسمت می نویسید.

7.در قسمت Error message نیز برحسب انتخاب نوع خطا می توانید پیغامهای متفاوت بنویسید
مثلاً اگر از خطای Warning استفاده می نمائید می توان نوشت کاربر گرامی اطلاعات وارد شده تکراری است آیا ادامه می دهید ؟
8.در پایان نیز تیک قسمت Show error alert after invalid data is entered را زده و Ok کرده و امتحان می کنید.
لازم به توضیح است که در این روش اگر اطلاعاتی را از جائی کپی کنید می توانید بدون در نظر گرفتن این خاصیت ستون کار خود را ادامه دهید .اما زمانیکه روی همین اطلاعات جدید دبل کلیک کنید پیغام خطای شما ظاهر می گردد.

moonlight4u
2010/08/17, 09:29
متشکرم دوست عزیز
ولی موقع کار با این فرمول این مشکل برام بوجود اومد که اگه مقادیر تکراری داخل خود سلول هم باشند اخطار داده میشه.
من هدفم اینه که یه فایل داشته باشم که توی هر ستونش تعدادی شماره تلفن نوشته بشه و شماره های داخل ستون (یا کل فایل) تکراری نباشند. لطفاً راهنمایی بفرمایید.
متشکرم

khakzad
2010/08/17, 19:02
با سلام.
این فرمول در واقع میاد تعداد یک سلول مورد نظر رو در یک رنج خاص حساب میکنه.که در اینجا با توجه به نوع ادرس دهی criteria در هر سلول خود ان سلول است.رنج هم که ثابت.

پس مشکلی نباید باشه.چون تکراری بودن اطلاعات داخل یک سلول با این فرمول محاسبه نمی شود و از فرمول های text استفاده می کنیم.
اگر مشکل رو درست متوجه نشدم.توضیح بدید لطفا

moonlight4u
2010/08/18, 18:52
من هر عددی رو که داخل اولین سلول می نوشتم و می خواستم برم به سلول بعدی این اخطار رو میداد!
برای اون موردی که گفتم پیشنهادی ندارید؟ (شماره موبایل ها در یک ستون)

khakzad
2010/08/18, 19:19
ببینید. من این فایل نمونه رو براتون میفرستم، مقایسه کنید ببینید چطور هست؟
خوب از همین فرمول برای شماره موبایل استفاده می کنیم.
این فایل رو ببینید.باز هم در خدمتم.
اهان
اگرمنظورتون 0 قبل از شماره موبایل هست، اون رو از format cell تنظیم میکنیم.

منتظر خبرتون هستم

moonlight4u
2010/08/21, 14:31
متشکرم دوست عزیز
درسته، ستون k و L این خصوصیت رو داشتند.
منظورم صفر نبود چون نرم افزاری که برای ارسال پیام ازش استفاده می کنیم صفر اول شماره ها رو نمی خونه و نیازی نداره.
ممنونم

farzin24622
2010/10/31, 00:03
من ميخواهم داده هاي تكراري رو كه قبلا وارد شده اند رو پيدا و پاك كنم ، چطور ميتونم آنها رو پيدا كنم ؟

ضمنا چطور ميتوان تكراري بودن داده هايي رو كه از طريق كپي كردن وارد ميشوند رو تشخيص داد ؟

ممنون .

mrexcel
2010/10/31, 07:16
در قسمت VALIDATION گزينه هست به نام CIRCULE INVALID كه دور اطلاعات رو رنگ قرمز ميكشه به شرطي كه اين فرمول را در قسمت VALIDATION نوشته باشيم.
يا از قسمت CONDITIONAL FORMATING گزينه 'DUPLICATE را بزنيد

farzin24622
2010/10/31, 15:28
در واقع من ميخوام بدونم چجوري ميشه داده هاي تكراري رو پيدا كرد و از اون مهمتر چجوري ميشه غير از يكي باقي داده هايي رو كه تكرار شده اند رو حذف كرد ؟

mrexcel
2010/10/31, 18:02
در منوي data گزينه وجود دارد به نام remove duplicate كه گزينه هاي تكراري را حذف مينمايد

programmermp
2010/11/27, 16:49
در منوي data گزينه وجود دارد به نام remove duplicate كه گزينه هاي تكراري را حذف مينمايد

سلام وقت بخیر
حالا اگه از بین چند تا ردیفه تکراری بخواهیم مثلا چهارمین موردی که تکراری شناسایی میشه باشه بقیه ی تکراری ها حذف بشن باید چی کار کرد؟
منظور اینه که مثلا 4 بار اطلاعات تکراری وارد شده ولی اون ردیفی کامل تر هست که اون وسطه یعنی اکسل به عنوان دومین ردیف از بین 4 تا ردیف پیداش می کنه، و از اونجایی که اکسل اولی رو که پیدا کرد بقیه رو حذف می کنه من چطوری می تونم بگم اون دومیه از بین 4 تا ردیف تکراری رو نگه دار بقیه رو حذف کن؟

امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم
با تشکر فراوان

programmermp
2010/11/27, 16:56

سلام وقت بخیر
حالا اگه از بین چند تا ردیفه تکراری بخواهیم مثلا چهارمین موردی که تکراری شناسایی میشه باشه بقیه ی تکراری ها حذف بشن باید چی کار کرد؟
منظور اینه که مثلا 4 بار اطلاعات تکراری وارد شده ولی اون ردیفی کامل تر هست که اون وسطه یعنی اکسل به عنوان دومین ردیف از بین 4 تا ردیف پیداش می کنه، و از اونجایی که اکسل اولی رو که پیدا کرد بقیه رو حذف می کنه من چطوری می تونم بگم اون دومیه از بین 4 تا ردیف تکراری رو نگه دار بقیه رو حذف کن؟

امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم
با تشکر فراوان

hajihadi
2013/04/21, 13:28
سلام
در فاکتور فروش بعد از اجرای کد تمامی اطلاعات (شماره سریال - نام و ........) به صورت سطری
در صفحه دیگر به ترتیب و زیر هم کپی می شوند.
چون این اطلاعات copy/paste می شود توسط Data validation از ورود داده های تکراری جلوگیری نمی شود.

چاره چیست؟؟؟

که اگر دو بار کد اجرا شد از ورود داده تکراری جلوگیری کند.
با تشکر

امين اسماعيلي
2013/04/21, 16:30
اگر از یوزر فرم استفاده میکنید که کلا میتونین سیکلشو تغییر بدین بله مشکل کپی پیست تو این نوع جلوگیری وجود داره و برا بار دوم اشکال میگیره.

امين اسماعيلي
2013/04/22, 10:00
با درود

با کد نویسی تو 2 تا شیت برانون این کار رو انجام دادم. تست کردم دیدک با کپی پیست مشکل نداره و با فرمول نویسی هم مشکل نداره یعنی جلوشو بگیره.برای ستون A تو هر دو تا شیت نوشته شده.

لینک دانلود :
http://uplod.ir/t08ndcg9idhp/prevent_enter_duplicate_in_column.rar.htm

hs208
2013/12/23, 02:42
با سلام
آقای اسماعیلی فایل در این لینک دانلود موجود نیست میشه دوباره فایل رو قرار بدید ؟ با تشکر

ACE
2014/04/06, 04:18
سلام من کد عدم تکرار رو کپی میکنم خطا میده...چرا؟

Amir Ghasemiyan
2014/04/06, 09:41

چه خطايي ميده دوست عزيز؟
كد رو هم قرار بدين لطفا

ACE
2014/04/06, 10:10
چه خطايي ميده دوست عزيز؟
كد رو هم قرار بدين لطفا

سلام...من کدcountif(A:A,A1)=1=رو می نویسم قبول نمیکنه و پیغام خطا می ده ...ولی وقتی مساوی اول رو پاک می کنم قبول می کنه اما دیگه کار نمیکنه ...آفیس من هم 2010 است...

~M*E*H*D*I~
2014/04/06, 10:27
فرضا برای ستون o همانند تصویر عمل کنید

ACE
2014/04/06, 10:52
فرضا برای ستون o همانند تصویر عمل کنیدسلام داداش...ممنون...درست شد.مشکل در اون ; بود توی همه سایتها به جای این علامت کارکتور , معرفی کرده بودند...دوست عزیز می خوام برای یک ستونم سه تا خاصیت بذارم چه کار کنم؟
1-اول اینکه تکراری رو ثبت نکنه
2-توی هر سل این ستوی کمتر یا بیشتر از 11 کارکتور قبول نکنه
3-اگر دارم تکراری ثبت می کنم پیام خطا بهم بده و بعدا تکراری رو بهم نشون بده.
ممنون می شوم راهنمایی کنید استاد

~M*E*H*D*I~
2014/04/06, 11:03
سلام داداش...ممنون...درست شد.مشکل در اون ; بود توی همه سایتها به جای این علامت کارکتور , معرفی کرده بودند...دوست عزیز می خوام برای یک ستونم سه تا خاصیت بذارم چه کار کنم؟
1-اول اینکه تکراری رو ثبت نکنه
2-توی هر سل این ستوی کمتر یا بیشتر از 11 کارکتور قبول نکنه
3-اگر دارم تکراری ثبت می کنم پیام خطا بهم بده و بعدا تکراری رو بهم نشون بده.
ممنون می شوم راهنمایی کنید استاد

فایل پیوست رو ببینید

فقط تکراری هایلایت میشه

ACE
2014/04/06, 11:09
فایل پیوست رو ببینید

فقط تکراری هایلایت میشهبسیار عالی...اون نکته که 11 کارکتور رو ثبت کنه چطور؟در کل من می خوام یک دفتر تلفن درست کنم...باید چکار کنم؟

~M*E*H*D*I~
2014/04/06, 11:33
بسیار عالی...اون نکته که 11 کارکتور رو ثبت کنه چطور؟در کل من می خوام یک دفتر تلفن درست کنم...باید چکار کنم؟

اونم رعایت شده در همون فایل

این روش برای یک دفتر تلفن ابتدایی بد نیست

ACE
2014/04/06, 11:45
اونم رعایت شده در همون فایل

این روش برای یک دفتر تلفن ابتدایی بد نیست نه جواب نمیده من 1 حرف هم وارد می کنم قبول می کنه و 12 حرف هم همین تور .منظورم این بود فقط 11 کارکتور رو قبول کنه نه کمتر و نه بیشتر ...ببخشید

~M*E*H*D*I~
2014/04/06, 11:49
نه جواب نمیده من 1 حرف هم وارد می کنم قبول می کنه و 12 حرف هم همین تور .منظورم این بود فقط 11 کارکتور رو قبول کنه نه کمتر و نه بیشتر ...ببخشید

من فک کردم بیشتر از 11 رو قبول نکنه

تو فرمولش len رو مساوی با 11 قرار بدید

ACE
2014/04/06, 11:51
داداش درست شد...اون علامت بزرگتر رو برداشتم جواب داد...فقط یه سوال اینکه چطور می تونم به سل هام قابلیتی بدم که در هنگتم پر کردن خودش تشخیص بده یا حدس بزنه که مثلا شما دارین 0912 رو که زدید همه 0912 رو برامون بیاره که احتیاج به تایپ مجدد نباشه...فکر کنم اسمش Auti completeباشه

ACE
2014/04/06, 11:57
شرمنده

~M*E*H*D*I~
2014/04/06, 11:59
گزینه ای که در تصویر مشخصه باید فعال کنی

اکسل 2013 هم از ابزار flash fill میتونی استفاده کنی

ACE
2014/04/06, 12:10
نمیشه...فعال است الان چند خونه رو دارم پر می کنم اما هیچ کاری انجام نمیشه...
!!!!!
یه سوال کلی نوی اکسس بهتره دفتر تلفن ایجاد کرد با اکسل و یا کلا هیچکدوم؟

~M*E*H*D*I~
2014/04/06, 12:42
نمیشه...فعال است الان چند خونه رو دارم پر می کنم اما هیچ کاری انجام نمیشه...
!!!!!
یه سوال کلی نوی اکسس بهتره دفتر تلفن ایجاد کرد با اکسل و یا کلا هیچکدوم؟

اصلا روش دفتر تلفن درست کردن به این صورت نیست این روش یک فایل ابتدایی به شما میده
اگر با برنامه نویسی آشنایی میتونی از اکسل یا اکسس استفاده کنی ولی ترجیحا اکسس برای این کار بهتره
در ضمن فایل ها آماده هم هست که بگردی پیدا میکنی

ندا یارمحمدی
2014/11/26, 20:06
دوست عزیز با اینکه مطلب قدیمیه ولی چون من الان به این ویژگی اکسل نیاز داشتم و توضیحات شما رو خوندم و بارها آزمون و خطا کردم تا بالاخره درست شد لازم دونستم این مطلب رو بگم که بقیه این زمان رو صرف نکنن .
بهتر بود توضیحات بیشتری درباره نحوه استفاده از فرمول میدادید .
اینکه ایشون فرمودن هر چی تایپ میکنن خطا میده دلیلش اینه که فرمول درست تایپ نشده .
اولین سلول ستون مورد نظر تا آخرین سلولی که میخواهید داده های تکراری نداشته باشد رو بصورت مطلق وارد کنید .
مثلا ستون C

=COUNTIF($C$1:$C$50;c1)=1

arnn
2017/02/09, 22:26
سلام ببخشید.این قسمت راز کجا پیدا کنم؟

generalsamad
2017/02/10, 00:44
با سلام
از ریبون data قسمت data validation میتونید بر اساس فرمول جواز دهید یا بر اساس مقادیر خاص یا طول رشته یا محدوده عددی خاص و ...
سوالی براتون پیش اومد بفرمائید راهنمائی خواهیم کرد

علی 2017
2019/01/08, 13:56
جلوی فرمول = بگذارید

azar23
2020/08/11, 13:38