PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خطر محیط های صفحه گسترده

rostami
2012/07/10, 12:24
لطفا جهت آشنایی با این موضوع در محیط های کاری به مطلب اشاره شده در لینک ریز مراجعه فرمائید.

http://farasamane.com/articles/137-spreadsheet-risk.html

~M*E*H*D*I~
2012/07/10, 13:36
سلام
دوست عزیز این صفحه باز نمیشه

rostami
2012/07/11, 08:38
با سلام
دوست عزیز یک بار دیگر امتحان فرمائید . لینک مورد نظر کار می کند.

~M*E*H*D*I~
2012/07/11, 08:39
نه متاسفانه اگه متن رو انتقال بدید اینجا ممنون میشم برام خیلی جالبه بدونم چیه

rostami
2012/07/11, 10:14
با سلام
دوست عزیز شاید شما از VPN استفاده می کنید که کلیک بر روی لینک عمل نمی کند.
بهر صورت لینک مربوطه حداقل مورد تایید سه نفر دیگر قرار گرفته است.

~M*E*H*D*I~
2012/07/11, 10:15
بله درسته و نمیتونم غیرفعال کنم به هر حال ممنون

rostami
2012/07/11, 13:19
دوست عزیز مطلب ترجمه شده و منتشره سایت دیگری است و اخلاقاً بایستی در سایت مربوطه مطالعه شود ( اگر واقعاً علاقمند به موضوع هستید)

~M*E*H*D*I~
2012/07/12, 08:25
سلام
من این مقاله رو خوندم البته نمیدونم مترجم چقدر در مقاله دخل و تصرف یا تخلیص کرده چون هرچی گشتم اصل مقاله رو پیدا نکردم و به علت عدم دسترسی به مؤلف هم نوشتن یک نقد اساسی فایده ای نداره ، این مقاله از همون مثال ابتدایی به بیراهه رفته و بهتر بود عنوان مقاله به خطر استفاده از نیروی کار غیر متخصص و مبتدی تغییر میکرد چون هر انچه مطرح شده بود دلیل عمده اون ضعف کاربر بود نه صفحه گسترده به هر حال از زحمت دوستمون تشکر میکنم ولی لازمه همه ما ایرانی ها بدونیم هر مطلبی صرفا به دلیل اینکه به زبان انگلیسی یا یک زبان غربی نوشته شده ارزش مطالعه و صرف وقت نداره.

rostami
2012/07/12, 09:23
اصل مقاله در لینک زیر است. امید اینکه مورد استفاده قرار گیرد.

http://www.financialdirector.co.uk/financial-director/feature/2163414/spreadsheet-risk-devil

khakzad
2012/07/12, 21:43
سلام
منم خوندم
این قسمت هایی که به عنوان نیمه خالی ذکر کرده. با چند ترفند ساده قابل حله.
همونطور که اقای وطن پرست فرمودن، ضعف کاربر هست و بس.
هرجا توی اکسل کم میاریم، مطمئنا ضعف ماست و نه اکسل.مگر اینکه کلا با منطق این برنامه مغایرت داشته باشه.
ممنون

rostami
2012/07/21, 16:15
باسلام
من فکر می کنم نرم افزاری به قدرتمندی و گستردگی استفاده اکسل وجود ندارد بطوری که گروههای مختلف تخصصی می توانند بخش زیادی از محاسبات و نگهداری اطلاعات را با آن انجام دهند و طی این کار ممکن است حجم دیتاها ، شیت ها ، لینک و فرمولها به حدی زیاد باشد که علیرغم همه کنترلها ، داده اشتباهی تمام نتایج را غیر واقعی کند.
بنده به کرات این مورد را در امور مالی شرکتها که عملیات محاسبه حقوق و دستمزد ، تهیه صورتهای مالی و انواع شیت های محاسباتی را در محیط اکسل انجام داده و گاهی اوقات با کم دقتی و ... نتایج درستی از کار نگرفته اند، را دیده ام . موضوع به نرم افزار اکسل بر نمی گردد بلکه همه کاربران اکسل حرفه ای نیستند و گاهی اوقات حتی کاربران حرفه ای نیز در کار با پوشه های کاری سنگین ( تعداد زیاد شیت و حجم عظیم دیتا و فرمول و لینک ) دچار اشتباه می شوند. هدف نویسنده مقاله ، نشان دادن ضعف نرم افزار اکسل نیست بلکه این اشتباهات کاری در ذات کاربر است و صفحه گسترده آنقدر باز است که ما می توانیم هر عملیاتی دادهای را در آن تعریف و پردازش کنیم .