PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه: سوال هفتم از سری دهم مسابقات مهارت اکسل ( یکشنبه های اکسلی )

~M*E*H*D*I~
2018/11/04, 10:27
درود
هفتمین و آخرین سوال از سری دهم مسابقات مهارت اکسل ایرانیان با عنوان یکشنبه‌های اکسلی خدمت شما تقدیم می‌گردد

سوال هفتم هم در راستای بکارگیری برخی توابع کم کاربرد و همچنین ابزار Name Manager خواهد بود.

در این سوال شرکت کنندگان مجاز خواهند بود در صورت نیاز لیست شیت‌های مورد سوال را در قالب یک ستون کمکی به صورت زیر استفاده نمایند.
opt1
opt2
opt3

قبل از شرکت در مسابقه به لینک های زیر مراجعه کنید

شرایط و قوانین دهمین دوره مسابقات مهارت در اکسل
(https://forum.exceliran.com/showthread.php/13791-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86) اریخچه، نحوه برگزاری و آرشیو مسابقات برگزار شده

(https://exceliran.com/skill-competition-in-excel/)لطفا پاسخ سوالات را از طریق ایمیل زیر ارسال کنید. و در عنوان ایمیل حتما سری دهم و شماره سوال را قید کنید به عنوان مثال ( پاسخ سوال هفتم از سری دهم مسابقات مهارت اکسل)

نکته مهم1: حتما و حتما نام کاربری و آدرس ایمیل در فایل قید شود.( عدم رعایت این موضوع باعث کسر امتیاز است)

نکته مهم2: صورت سوال را به دقت مطالعه و اطمینان حاصل کنید که به خوبی متوجه سوال شده اید در غیر اینصورت ذیل همین تاپیک سوال و ابهام خود را طرح کنید

***نکته مهم 3: به جهت اشتباهات سهوی که به دلیل تعدد ارسال پاسخ روی داده است از هر شرکت کننده تنها یک فایل پذیرفته خواهد شد(لطفا رعایت کنید)

در این سوال تنها استفاده از Name manager مجاز بوده و استفاده از سلول کمکی و ... ممنوع است.

مهلت ارسال پاسخ تا ساعت 24 روز شنبه هفته آینده خواهد بود

info@exceliran.com

~M*E*H*D*I~
2018/11/04, 11:15
مجدد تاکید میکنم فرمول مورد استفاده در هر ستون بایستی یکسان بوده و هیچ تفاوتی نداشته باشن به نحوی که با درگ کردن فرمول از اولین سلول به آخرین سلول به جواب برسیم
موفق باشید

rasools13
2018/11/04, 12:40
با سلام
سوال جالبی بود
پاسخ ارسال شد لطفا بررسی نمایید

mohammad_ashooryan
2018/11/04, 17:32
با سلام و درود
پاسخ رو ارسال کردم.

navid1360
2018/11/05, 08:07
با سلام و احترام
پاسخ ارسال شد.

rasools13
2018/11/05, 13:27
سلام
جواب مسابقه پنجم اعلام شده!!!!

amojoghde123
2018/11/05, 21:56
سلام و خداحافظ
خیلی منتظر بودم ببینم نهایت این مسابقه که سری دهمش داره برگزار میشه چه خواهد شد
البته مطالب خوبی ازش یاد گرفتم و این تنها نکته مهم این چند وقت بود
خلاصه ی این مسابقه از نظر من این بود:
در یک مسابقه 7 سؤاله 4 سؤال بطور غیر قابل انکاری در ارتباط با مفاهیم آرایه ها بود یک سؤال کاملاً تکراری و قرار بود یک سؤال حتماً از vba استفاده شود که متأسفانه نشد (شاید فراموش شد). در یک رقابت 15-16 نفره! در سطح کشور!! و امتیاز دهی با سلایق خاص که این یکی از حقوق برگزار کنندگان هست
خوش گذشت
موفق باشید

z.maghsoudi
2018/11/05, 22:00
با سلام
پاسخ ارسال شد
لطفا بررسی نمائید

حسام بحرانی
2018/11/06, 01:41
سلام و خداحافظ
در یک مسابقه 7 سؤاله 4 سؤال بطور غیر قابل انکاری در ارتباط با مفاهیم آرایه ها بود یک سؤال کاملاً تکراری و قرار بود یک سؤال حتماً از vba استفاده شود که متأسفانه نشد (شاید فراموش شد). در یک رقابت 15-16 نفره! در سطح کشور!! و امتیاز دهی با سلایق خاص که این یکی از حقوق برگزار کنندگان هست
خوش گذشت
موفق باشید
سلام دوست عزیز
باعث افتخار ما بود که در این مسابقات شرکت کردید و حضور پر رنگ شما و دیگر عزیزانی که به فراخوان ما پاسخ مثبت دادند و درحد بضاعت خود در این رویداد مهم اکسلی ایران شرکت نمودند نقطه ی عطفی بود که ما را برآن داشت تا این مسابقات را در دوره های زمانی کوتاهتر و البته با اهدافی بزرگتر ادامه دهیم.

اینکه عزیزی چون شما ( که یقیناً یکی از برترین های نرم افزار اکسل هستید ) مطالب خوبی از این دوره کسب نمودید ، جای بسی شعف و شادمانی است.

در یک مسابقه 7 سؤاله 4 سؤال بطور غیر قابل انکاری در ارتباط با مفاهیم آرایه ها بود
به نظر شما در مسابقات سنگینی در این سطح، آیا می توان سؤالاتی ساده و پیش پا افتاده را طرح کرد؟!!
یقیناً مشکل ترین سؤالات همان هایی خواهند بود که از حالت پاسخ های تک بُعدی خارج شده و به فرم های دوبُعدی و ... نزدیکتر شوند.

یک سؤال کاملاً تکراری
اگر منظور شما سؤال درخصوص نمودارها بود که باید عرض شود بطور مفصل درخصوص آن بحث شد.

یک سؤال حتماً از vba استفاده شود که متأسفانه نشد (شاید فراموش شد).
البته سؤالاتی درخصوص استفاده از vba هم مد نظر بود اما با اصرار اینجانب (https://forum.exceliran.com/member.php/10018-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C)و با توجه به سطح عمومی شرکت کنندگان، از طرح کردن آن خودداری شد!
ببینید به نظر من؛ اکسل را می توان به دو بخش مجزا تقسیم نمود.
یکی بخش فرمول نویسی و دیگری بخش کدنویسی است.
بخش فرمول نویسی درواقع استفاده هوشمند از فرمول ها و توابع پیشنهادی خود اکسل هست. اما
بخش کدنویسی برمیگرده به آموزشهایی فراتر و تخصصی تر که علاوه بر آشنایی با فرمول نویسی در اکسل، نیازمند آشنایی با کد نویسی هم هست که خیلی از دوستان از آن بی بهره اند!
بنابراین سؤال درخصوص vba هرگز فراموش نشد منتها به صلاحدید هیئت مدیره انجمن، اصولاً مطرح نشد!

در یک رقابت 15-16 نفره! در سطح کشور!! و امتیاز دهی با سلایق خاص که این یکی از حقوق برگزار کنندگان هست
اگر تعداد نهایی شرکت کنندگان در طول مسابقات کم شد، دلیل اصلی آن را می توان به طراحی زیبا و چالش برانگیز طراح سؤال دانست!
آقای وطن پرست با وسواس زیاد و پافشاری بیش از حد در جلوگیری از پایمال شدن حق هر پاسخگو، سعی داشتند این مسابقات را اداره کنند و به حق هم موفق بودند.

خوش گذشت
موفق باشید
از اینکه با شرکت در این مسابقات، اوقات خوب و خوش آیندی برای شما و دیگر عزیزان فراهم شد ، به خود می بالیم.
موفق ، مؤید و در پناه پروردگار بزرگ باشید.

با احترام
هیئت مدیره انجمن اکسل ایرانیان

~M*E*H*D*I~
2018/11/06, 08:27
سلام
جواب مسابقه پنجم اعلام شده!!!!

سلام خیر هنوز اعلام نشده به زود 5 و 6 اعلام خواهد شد و انشاء الله در پایان هفته آینده نتیجه نهایی به اطلاع خواهد رسید

~M*E*H*D*I~
2018/11/06, 08:50
سلام و خداحافظ
خوش گذشت
موفق باشید

درود
قبل از شروع مسابقات در تاپیک زیر من از تمامی دوستان خواستم که نظرات و پیشنهادت خودشون رو در راستای برگزاری بهتر مسابقه اعلام کنند.

دهمین دوره مسابقات مهارت انجمن اکسل ایرانیان (https://forum.exceliran.com/showthread.php/13789-دهمین-دوره-مسابقات-مهارت-انجمن-اکسل-ایرانیان)
پس فرصت بیان نظرات برای همه دوستان فراهم بود

نکته دوم اینکه بنده قبلا جزو شرکت کنندکان در این مسابقات بودم و نکات بسیار آموزنده ای از این مسابقات فرا گرفتم که جا داره از بانی امر آقای مهندس علی محمدی تشکر کنم. هدف این مسابقات کماکان آموزش هست که هیچ انتفاعی برای بنده نداره.
نکته سوم اینکه در فرایند یک مسابقه طراحی سوال بدون شک سخت ترین قسمت کار هست چرا که باید جوانب مختلف سنجیده بشه در ثانی از پاسخ داشتن سوال اطمینان حاصل بشه بنده هم در دو حوزه نسبت به سایر حوزه ها تلسط دارم فرمول نویسی و VBA مورد دوم توضیحات لازم رو آقای بحرانی دادند اما در مورد اول طبیعی است که به دلیل تسلط بیشتر سوال به سمت فرمول نویسی سوق پیدا کنه، چیزی که مد نظر شماست نیازمند حضور چند نفر در قالب یک تیم طراح سوال هست که هر شخص در حوزه خاصی تسلط داشته باشه، پیشنهاد میکنم برای مسابقات آتی دوستانی که تخصص کافی در هر بخشی دارند نسبت به طرح و پیشنهاد سوال اقدام کنند قطعا بنده یا هر فرد دیگری از این سوالات استفاده خواهد کرد.
از اینکه در این مسابقات شرکت داشتید سپاسگزارم در باب نحوه امتیاز دهی هم همه ما سابقه دانشجویی و درس و کلاس داریم قطعا موارد زیادی در خاطر داریم که بر اساس سلایق مختلف اساتید نمرات متفاوتی به ما دادند ، امتیازات این مسابقات رو هم در همون قالب تصور کنید

asdasdasd
2018/11/08, 19:30
سلام
پاسخ بنده نیز ارسال گردید.
با تشکر

rasools13
2018/11/11, 09:49
سلام خیر هنوز اعلام نشده به زود 5 و 6 اعلام خواهد شد و انشاء الله در پایان هفته آینده نتیجه نهایی به اطلاع خواهد رسید
با سلام نتیجه نهایی مسابقه پنجم و ششم چی زمانی اعلام می شود.

~M*E*H*D*I~
2018/11/12, 08:43
با سلام نتیجه نهایی مسابقه پنجم و ششم چی زمانی اعلام می شود.

درود
متأسفانه من هفته اخیر مریض بودم کمی به تأخیر افتاد انشاء الله تا پایان هفته اعلام خواهد شد